مدیریت ثروت

مدیریت ثروت

مدیریت ثروت


مدیریت ثروت از دید افراد، علم چگونگی حل مشکلات مالی یا افزایش ثروت می باشد. در حالیکه از دید مشاور مالی ، توانایی مشاوره جهت ارائه خدمات مالی و محصولاتی برای رضایت مندی مشتری می باشد. بنابراین مدیریت مالی می تواند تعاریف متفاوتی داشته باشد و در مجموع روندی است که طی آن ، نیازهای  اصلی مشخص شده و استراتژی های مالی، به درستی پیروی می شود. زیرا زندگی پیوسته در حال تغییر بوده و در مراحل زندگی هنگامی که با چالش های مالی روبرو می شویم اهمیت مدیریت مالی احساس می گردد.

نکته ی حائز اهمیت این است که استراتژی های پیشنهادی را جهت مدیریت ثروت خود پیش گرفته و طبق آنها به زندگی خود ادامه دهید.

 با آقای تبلیغات همراه باشید.


خودداری از هزینه های اضافی :

خود را از وسوسه هایی که شما را مجبور به خریداری وسایل غیر ضروری مانند جدید ترین ماشین اسپرت یا گران قیمت ترین کمد لباس می نماید، رها کنید. به جای این کار سرمایه و پول بلا استفاده خود را پس انداز کرده تا از آن در سرمایه گذاری یا فرصت مناسب استفاده نمایید . اینکه صبر کنید و افزایش سرمایه خود را تماشا کنید خیلی بهتر از صرف پول خود جهت خریداری اشیایی است که مدت محدودی به آن احتیاج داشته و یا برای شما جذاب خواهند بود.

گاهی اوقات برخی از افراد معتقدند که وسایل گران قیمت مالک شما هستند بجای اینکه شما مالک آنها باشید . بنابراین جهت افزایش سرمایه و ثروت خود می بایست خرج های غیر ضروری خود را کاهش داده و سپس از بین ببرید.

 

صرفه جویی و تعادل :

یکی از بهترین راه های مدیریت سرمایه و حتی افزایش آن داشتن ذهن و تفکری اقتصادی می باشد. به یاد داشته باشید پول همانند دانه ای می باشد که می توانید آن را کاشته و سرمایه بیشتری برداشت کنید . اگر به این شکل فکر کنید همیشه به دنبال راهی خواهید بود تا هزینه های اضافی خود را کاهش داده و پول بیشتری را پس انداز نمایید. به این صورت  که می توانید از کوپن یا برگه های تخفیف استفاده کرده و به کاهش هزینه های خود کمک کنید. در نظر داشته باشید که قیمت، آن چیزی است که شما پرداخت می نمایید اما ارزش، آن چیزیست که دریافت می کنید.

 

 

تصمیم گیری عاقلانه :

گاهی هنگام تصمیم گیری سود و زیان آن مورد توجه قرار نمی گیرد به همین دلیل این تصمیم گیری موجب عجولانه رفتار کردن و مشکلات مالی می گردد. بنابر این هنگام تصمیم گیری کمی تأمل و تفکر کرده و بهترین انتخاب را برگزینید.

موفقیت نه تنها به خاطر تصمیم گیری های درست بلکه به دلیل دوری از انتخاب های اشتباه نیز کسب می گردد.داستان های بی شماری از افراد سرمایه داری وجود دارد که به خاطر یک تصمیم اشتباه ورشکست شده و از صفر شروع کرده اند. اجازه ندهید در خصوص پول، احساس شما تصمیم بگیرد .

 

پس انداز :

این گزینه به این سوال پاسخ می دهد که "بزرگترین اشتباه ما در مورد پول چیست ؟ " بزرگترین اشتباه ما در مورد پول این است که از ابتدا عادت پس انداز کردن را در خود تقویت نمی کنیم. زیرا پس انداز کردن پول یک عادت است. اگر به آرامی این کار را شروع کنید، به سرعت سرمایه ی زیادی خواهید داشت . به یاد داشته باشید هیچ گاه با بدهی یا وام سرمایه دار نخواهید شد. برخی از افراد گمان می کنند مقدار وام یا پول قرض گرفته شده، قابل مدیریت می باشد اما این باور کاملاً اشتباه است و موجب بروز مشکلاتی خواهد شد.

به این ترتیب در نظر داشته باشید که حتماً بعد از پس انداز مبلغی از پول خود، ما بقی آن را خرج نمایید و عادت پس انداز کردن را از همین امروز آغاز کرده و هر ریال را بشمارید.

 

استفاده از پول نقد:

به جای استفاده از کارت عابر بانک ، عادت کنید از پول نقد استفاده نمایید . استفاده از پول نقد موجب می شود فقط زمانی خرید کنید که پول به همراه داشته باشید که این عادت به موفقیت مالی شما و دستیابی به سرمایه بیشتر کمک می نماید. اگر به استفاده از کارت عابر بانک خود ادامه دهید مطمئن باشید کنترل و مدیریت ثروت خود را از دست خواهید داد.

 

" نه "گفتن به خود!

به اینکه به خودتان نه بگویید عادت کنید به این ترتیب کم کم از خریداری وسایل غیر ضروری خودداری کرده و به دنبال وسایلی که موجب کاهش ثروت شما می شوند نخواهید رفت. بنابراین این عادت مثبت را در خود تقویت کرده و حداقل روزی یک بار به خود " نه" بگویید.

 

مطالعه هفتگی راجع به موضوعات مالی :

هیچ کس بیشتر از خودتان به حفظ سرمایه و ثروت تان توجه نخواهد کرد. به همین خاطر این مسئولیت شماست که از روند اقتصادی و اتفاقات مربوط به آن آگاه شوید و حتی اگر لازم بود به استخدام یک مشاور یا کارشناس مالی نیز بپردازید. اگر تنها یک ساعت در هفته، زمان خود را به مطالعه ی مطالب مالی اختصاص دهید کم کم شروع به یادگیری کرده و در طول زمان خودتان نیز متعجب خواهید شد که اطلاعاتتان  چقدر افزایش یافته است. البته می توانید بیشتر از یک کتاب، مقاله یا خبر اقتصادی نیز مطالعه کنید اما برای شروع یک مطلب نیز کافیست. آگاهی و اطلاعات کافی به شما این قدرت را می دهد که خودتان به مدیریت ثروت و سرمایه تان بپردازید.

 

جداسازی خرج های کاری و شخصی :

با جدا سازی هزینه های کاری و شخصی بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. بهتر است مبلغی را برای پس انداز کاری خود نیز کنار بگذارید زیرا اینکار به امنیت سرمایه خالص شما کمک می کند. البته شایان ذکر است که می بایست برای بودجه ی شخصی خود ارزش  بیشتری قائل شوید.

 

تعیین اهداف مالی :

هنگامی که از وضعیت مالی خود آگاهی کامل داشته باشید از هزینه های اضافی خودداری کرده و تنها به فکر دستیابی به اهداف مالی خود خواهید بود. افراد زیادی آینده مالی خود را به دست سرنوشت می سپارند. اهداف مالی شما سرنوشت نهایی تان را رقم می زند بنابراین ترجیح می دهید چگونه به پیمودن آن بپردازید؟  اگر خواهان کسب موفقیت هستید برای آینده خود برنامه ریزی نمایید. در صورت لزوم به افزایش در آمد خود اقدام کرده و یا هزینه های اضافی خود را کاهش دهید تا به اهداف خود دست یابید.

 

صحبت پایانی :

با رعایت این نکات زندگی خود را متحول سازید و به یاد داشته باشید همین نکات کوچک هستند که در طول زمان، میان موفقیت و شکست تفاوت ایجاد می کنند. طرز تفکر و عادت خود را تغییر دهید تا با سرعت بیشتری به موفقیت دست یابید.

 تهیه و جمع اوری : واحد دیتای هلدینگ بین المللی سمین


 منابع : http://www.forbes.com/

http://creativesavingsblog.com/ Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top