فهرست ارزیابی 25 نکته SEO که برای ترافیک بیشتر به آنها نیازمندید.

فهرست ارزیابی 25 نکته SEO که برای ترافیک بیشتر به آنها نیازمندید.


فهرست ارزیابی SEO کلید اصلی حفظ شرایط خود در بهترین شکل است.به همین علت است که فهرست ارزیابی 25 نکته SEO ایجاد شده است. این فهرست تمام کارهای ضروری برای بهینه سازی وب سایت شما و همچنین شرایط ایجاد ترافیک بیشتر و تغییرات بهتر را فراهم می کند.

با آقای تبلیغات همراه باشید.قسمت اول فهرست ارزیابی SEO در سایت

برچسب عنوان ها:

برچسب عنوان ها نشان دهنده و سربرگ مهمی برای اشاره به موضوع صفحه هستند. موتورهای جستجو از برچسب عنوان ها استفاده می کنند تا میزان اهمیت و کاربرد صفحه را برای کاربر دریابند. هنگامی که موتور جستجو چندین صفحه را نشان می دهد، عنوان مفید و مختصر به کاربر اجازه می دهد که شما را به عنوان بهترین لینک انتخاب کند.


 • برچسب های کپی شده

برچسب عنوان های کپی شده موتورهای جستجویی که در حال بررسی سایت های مرتبط با شما هستند را با مشکل روبرو می کند اگر شما قادر به ایجاد برچسب عنوان منحصر به فردی برای صفحه مشخصی نباشید باید در این موضوع بیندیشید که آیا نیاز است محتوای شما در جایگاه اول قرار بگیرید یا نه؟


 • عدم استفاده از برچسب عنوان ها

چون کاربران و موتورهای جستجو از برچسب عنوان استفاده می کنند تا موضوع لینک را بدانند عدم استفاده از برچسب عنوان توانایی های صفحه را برای رتبه بندی محتواهایش در صفحه نتایج جستجو از بین می برد.


 • برچسب عنوان های طولانی

اگر برچسب عنوانی بیش از 65 علامت باشد ممکن است هنگام حضور در صفحه نتایج جستجو نصفه شود عنوان کامل و قابل مشاهده به کاربر در اطلاع از موضوع لینک کمک می کند. اگر آنها متوجه لینک شما نشوند ممکن است لینک دیگری را انتخاب کند.


 • برچسب چندین عنوان

در این موردکه بر می گردد به برچسب چندین عنوان، خلاص شدن از نتایج جستجوی نامرتبط و مبهم حائز اهمیت است.


تغییر مسیرها

تغییر مسیر از یک URL به URL دیگر و تنظیم آنها راهی برای ایجاد بازدید کننده در صفحه یک وب سایت مشخص است که این تغییر مسیرها به طور خودکار بازدید کنندگان را به صفحات دیگری هدایت می کند، علی رغم اینکه تغییر مسیر زیاد از صفحات وب سایت شما به صفحات دیگر، ممکن است هنگام دسترسی به محتوا باعث تحت پوشش قرار گرفتن قسمت کمتری از آن شود. در حالیکه ممکن است لینک های مستقیم جایگزین تغییر مسیرها شوند چون آنها منابع کرالر را از بین می برند.با آقای تبلیغات همراه باشید.

هر چقدر کرالر موتور جستجو به طور موثر وب سایت شما را تحت پوشش قرار دهد شانس بیشتری پیدا می کنید که همه صفحه شما شاخص شوند.

اینجا انواع مختلف تغییر مسیرها وجود دارند.


 • 301- انتقال دائمی

این تغییر مسیر که وضعیت HTTP است برای زمانی که صفحه ای به مکان یا URL جدید منتقل شده است. مزیت اصلی تغییر مسیر 301 این است که همه ارزش و قسمت های لینک های درونی در URL اول به URL جدید منتقل می شوند. هنگامی که یک وب سایت دامنه اینترنتی خود را تغییر می دهد باید از تغییر مسیر 301 استفاده کند.


 • 307- انتقال موقتی (formerly302-found)

این نوع تغییر مسیر کمتر رایج است اما اجازه انتقال موقتی از یک لینک به دیگری را می دهد. برخلاف 301 همه ارزش ها و قسمت های لینک به URL جدید و موقتی منتقل نمی شود. این مورد ممکن است در طول تعمیر وب سایت / صفحه ایجاد شود


 • نام میزبان (HOST name)

سایت های زیادی به کاربران اجازه می دهند که از طریق HOST name های مختلفی به بازدید آنها بپردازند. 

این نکته بسیار مهم است که همه نام های میزبان به سایت مشابهی هدایت شوند. در غیر اینصورت موتور جستجو نام های میزبان شما را به جای یک سایت بزرگ با 2 سایت کوچکتر اشتباه می گیرد.با آقای تبلیغات همراه باشید.


 • دسترسی

این قسمت امکان دسترسی به صفحات مهم سایتتان با کمترین دفعات کلیک کردن می باشد. دسترسی خوب برای تجربه بهتر کاربران بوده و همچنین به موتورهای جستجو کمک می کند سریعتر و صفحات بیشتری را در بر می گیرد. اگر موتورهای جستجو دسترسی نداشته باشند نمی توانند صفحات سایت شما را خوانده و بنابراین آنها رتبه بندی و شاخص نمی شوند.


 • Anchor text 

کلماتی هستند که لینکی به آنها نسبت داده شده و اگر بر روی آن کلیک کنید شما را به صفحه مورد نظر هدایت می کند. مانند برچسب عنوان کاربران و موتورهای جستجو از آنها استفاده می کنند تا دریابند مقصد نهایی صفحه در چه موردی است این قسمت برای شاخص شدن و جستجوهای مرتبط است.


 • (Broken links) لینک های بلا استفاده

این لینک برای اینکه به صفحه فایل یا تصویر مورد نظر بروند error می دهند که دلایل مختلفی هم دارند مانند حذف شدن محتوای لینک شده از سایت. این لینک ها می توانند اثرات منفی بر رتبه بندی موتور جستجو داشته باشد چون کرالر ها را از ایندکس کامل سایت شما باز می دارند.

این به معنی پوشش و رتبه بندی پایین است. همچنین این لینک ها تجربه خوبی برای کاربران نیست اگر کاربری با یکی از این لینک ها مواجه شود از ادامه بازدید سایت شما منصرف می شود.با آقای تبلیغات همراه باشید.

URL های کوتاه بهترند چون موتورهای جستجو URL ها را به عنوان قسمتی از نتایج جستجو نشان می دهد URLهای بلند ممکن است نصفه شده و کاربران را از کلیک کردن منصرف کند URL های کوتاهتر راحت تر به اشتراک گذاشته شده و به راحتی خوانده می شوند راه های مختلفی برای ساختار URL وجود دارد که این فقط یک مورد است.


 • صفحات بدون لینک (Dead end pagesWebCrawler

صفحاتی که هیچ لینکی ندارند اگر کاربر را یک وب کرالر به یک صفحه بدون لینک برسد قادر نخواهند بود از آن وب سایت به جای دیگری بروند این صفحات تجربه خوبی نبوده و بر SEO تاثیر می گذراند.

صفحه یافت نشد (page not found) با اینکه با کد HTTP4.4 شناخته می شوند اما هنگام رویارویی با صفحه ای که دیگر موجود نیست page not found نمایان می شود اگر آن صفحه منتقل شده باشد تغییر مسیر 301 راه حل مناسبی است. استفاده از page not found تجربه بهتری برای کاربر ایجاد می کند. و اعلام می کند که موتور جستجو برای صفحاتی که وجود ندارند (موجود نیستند) ترافیک نمی فرستد.


 • محتوای کپی شده

محتوای کپی شده محتوایی است ک در بیش از یک URL یافت می شود در نتیجه موتورهای جستجوگر باید محتوا را بر اساس ارتباط و درستی اولویت بندی کند اغلب این بدان معناست که فقط قسمتی از محتوا در صفحه نتایج جستجو رتبه بندی می شودکه ممکن است باعث جایگزینی پایین URL شما شود. تغییر مسیر 301 می تواند برای محتواهای کپی شده استفاده شود.


 • توضیحات اضافی کپی شده (Duplicate meta Description)

این قسمت توضیحی است که زیر برچسب عنوان در صفحه نتایج جستجو قرار می گیرد و اگر کاربران قادر به تمایز بین محتوای سایت شما نباشند صفحات متعدد وب سایت شما می تواند از موتورهای جستجو ترافیک کم کند.


 • لینک های زیاد

لینک های زیاد تاثیرات منفی در موتورهای جستجو برای دسترسی به صفحه شما گذاشته و بازدید از سایت شما را سخت تر می کند Mattcutt گوگل کمتر از 100 لینک در صفحه را پیشنهاد می کند در حالی که بیش از آن لینک داشته باشید جریمه نخواهیدشد اما قدرت سایتتان را کاهش می دهد به طور خلاصه هر چه لینک های بیشتری داشته باشید قدرت کمتری روی هر کدام خواهید داشت.با آقای تبلیغات همراه باشید. • Server Error (خطای سرور)

این اخطار شکلی را نشان می دهد که سرور وب سایت شما را از صفحه مورد نظر باز می دارد کدهای زیادی برای این قسمت وجود دارد که رایج ترین آنها عبارت است از :

 1. اخطار  500 : اخطار سرور داخلی
 2. اخطار 503 : خارج از سرویس
 3. اخطار 504 : Getaway timeout


 • Robots.txt (ربات های TXT)

این فایل ها می توانند دسترسی موثر جستجو به تمام قسمت های سایت شما را محدود کنند همچنین باند سایت تان را حفظ کنند تا باعث افزایش سرعت صفحه و زمان بارگذاری می شود.


 • (session IDS)

نوارهایی از اطلاعات هستند که برای پیگیری فعالیت بازدید کنندگان استفاده می شود گاهی اوقات در آخر URL قرار می گیرند متاسفانه کرالرهای موتوار جستجو در شناسایی این ID ها مشکل دارند چون خلاصه یا توضیحی از محتوای لینک نبوده و برای افراد هم قابل درک نیستند.


 • On-site links (لینک های موجود در سایت)

این قسمت راه هایی هستند که صفحات شما به سایت های دیگر هدایت می کنند لینک های داخلی کمک می کنند بازدید کنندگان محتوایی که فراهم کرده اید را بررسی کنند. همچنین آنها ساختار سایت شما هستند (building Blocks)  در آخر باعث ایجاد قدرت در سایتتان می شوند هر چه آنها بهتر باشند بازدید کنندگان مشتاق تر می شوند. همچنین برای کرالر ها نیز امکان ایندکس را ایجاد می کنند بنابراین باعث رتبه بندی بهتر می شود.


 • تعداد کلمات کمتر

مقدار متونی که وب سایت شما نشان می دهد عمق و کیفیت محتوای ارائه شده به کاربران را به نمایش می گذارد. صفحات با تعداد کلمات کمتر، جایگاه پایینی در صفحه نتایج جستجو دارند. چون کرالرها قدرت اشتراک گذاری آن ها را تشخیص نمی دهند. تعداد کلمات صفحه شما ممکن است متفاوت باشد تا زمانی که محتوای شما مرتبط باشد و کاربران را راضی نگه دارد عالی است اما اگر ناکافی باشد تجربه خوبی ایجاد نمی کند.


 • توضیحات تصویری

این قسمت شامل محتوای عکس دار است. افزودن کمی توضیحات و عنوان به عکس باعث می شود در نتایج جست و جو به نمایش گذاشته شوند و ترافیک برای سایتتان ایجادکنند و این قسمت برای قشر های مختلف سودمند است.


قسمت دوم: عملکرد فهرست ارزیابی


 • تجزیه تحلیل سرعت

سرعت بارگذاری وب سایت شما تاثیر بسیار زیادی بر تجربه کاربران، تغییر رتبه و تعداد صفحات شاخص موتور جستجوگر دارد. معرفی مطالب غیر ضروری باعث می شود کاربران سایت شما را ترک کرده و سراغ سایت های دیگر بروند کرالرها بودجه کرال تهیه کرده اند بنابراین هر چه زمان بارگذاری صفحه های شما بیشتر شود، تعداد صفحات کمتری شاخص می شوند.با آقای تبلیغات همراه باشید.


قسمت سوم: فهرست ارزیابی امنیتی


 • شکل های ناامن

هنگامیکه ارتباط امنی ( HTTP ) برقرار نشود، ممکن است امنیت اطلاعات بازدید کنندگان نیز تحت تاثیر قرار گیرد.

سایت امن از دسترسی به ایمیل، رمز عبور و سوء استفاده افراد جلوگیری می کند.


 • فرا داده ( Meta information)

برچسب های ناامن متا اطلاعاتی راجع به نرم افزار مورد استفاده شما در دسترس قرار می دهدکه باعث حمله آسان به وب سایت شما می شود.

 

قسمت چهارم فهرست ارزیابی اعتبار


 • لینک هایی از وب سایت های برتر

اعتبار سایت شما و جایگاه موتور جستجوگر تحت تاثیر سایت هایی قرار می گیرد که با آنها در ارتباط هستید.

هر چه سایت های بیشتری به صفحات شما لینک شوند اقتدار و اعتماد به سایت شما افزایش یافته و موتور جستجوهای مرتبط تری شما را پیدا می کنند. اگر سایت هایی که به صفحه شما لینک می شوند معتبر باشند سیگنال قوی تری به موتورهای جستجوگری منتقل می شود که نشان می دهند صفحات شما نیز معتبرند.

مهمترین قانون این است که همیشه کیفیت را بر کمیت ترجیح دهید. زیرا در آخر موتورهای جستجو معیارهای مختلفی را برای تجزیه تحلیل لینک استفاده می کنند:


- تعداد لینک های صفحه شما

- اعتبار سایت های لینک شده به شما

- ارتباط لینک ها با شما

- تاریخچه اتصال سایت های لینک شده به شما

- به روز بودن لینک ها در صفحه شما

- به اشتراک گذاری های صفحات اجتماعی

- آیا صفحات شما به بستر های فراهم شده رسانه های اجتماعی متصل هستند؟نتیجه گیری

پیروی از این فهرست ارزیابی SEO به شما کمک می کند وب سایت بهینه سازی شده ای داشته باشید.


جمع آوری و ترجمه: واحد دیتای سمین Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top