5 شیوه روانشناسی جهت برقراری ارتباط با مشتری

 

آیا دوست دارید از چگونگی ترغیب مخاطبان و به اشتراک گذاشته شدن محتوای تان توسط آنها آگاه شوید؟ قطعاً دوست خواهید داشت ! اما این کار مستلزم اشتراک گذاری  محتواییست که به اندازه ی کافی جذاب باشد. هر چقدر افراد بیشتری به رسانه های اجتماعی و وبلاگ ها اشتیاق پیدا کنند فرصت های ارتقاء کسب و کار شما نیز افزایش می یابد . همچنین باعث ایجاد رقابت میان دریایی از اطلاعات می گردد. البته خبر خوب این است که شما می توانید با استفاده  از شیوه های اثبات شده ای با مخاطبان مورد نظر خود ارتباط برقرار نمایید 

که در ادامه به بررسی این نکات می پردازیم

با آقای تبلیغات همراه باشید.

 

  •      استفاده از داستان هایی جهت برقراری ارتباط احساسی

 

شنیدن داستان یک فرد بسیار جذاب تر از اطلاعات خامی خواهد بود که در اختیار کاربران قرار می دهند زیرا این داستان ها تجارب شخصی می باشد که قبلاً اتفاق افتاده و تنها آمار اطلاعات خام و نا مفهوم نیستند که معمولاً کسی تمایلی به شنیدن آنها ندارد. جهت اجرای این قانون باید به بازگویی داستانی بپردازید که عواطف و احساسات مخاطب را برانگیخته نماید اگر به تعریف کردن یک تجربه شخصی بپردازید محتوای داستان شما بر مخاطب تان تأثیر گذاشته و در ذهن وی ماندگار خواهد شد حتی اگر این داستان تجربه شخصی شما نبوده و متعلق به شخص دیگری باشد.

 

  •      به این سوال پاسخ دهید "چه سودی برای من دارد"

 

به مخاطبان خود نشان دهید که برند شما چگونه به نفع آنها خواهد بود . زیرا این کار موجب افزایش وفا داری مشتریان و افزایش اشتیاق آنها می گردد بنابر این هنگامی که به ارتقاء کسب و کار خود می پردازید ، به عکس العمل مخاطبان و آنچه در مورد پیام خود از آنها می شنوید توجه نمایید زیرا می توان از بازخورد آنها جهت تولید پیام مورد نظر استفاده کرد.

 

  •        ارائه دلایل اجتماعی

 

این روزها بررسی و مشاهدات محصولات و خدمات با کلیک تنها یک دکمه امکان پذیر است اما افراد زیادی برای تصمیم گیری در هر موردی به نظر دیگران توجه می کنند.

مطالعه ای انجام شد که در آن هدف، متقاعد کردن ساکنان منطقه ای جهت استفاده از فن به جای تهویه هوا بود که طبق نتایج میزان افرادی که توسط همسایه های شان به اینکار ترغیب شدند 77 درصد بوده و بسیار بیشتر از  درصد  افرادی  بود که به آنها در مورد مزایای این کار گفته شده بود. بنابر این دلایل اجتماعی و اطرافیان تأثیر بسزایی در شکل گیری درک و تصمیم گیری افراد دارد و نظرات مثبت در مورد وب سایت و کسب و کار شما موجب جذب دنبال کنند گان بیشتر و شادی مشتریان به خاطر خرید از شما گردد . به این ترتیب نباید تأثیرات چشمگیر دلایل اجتماعی را نادیده گرفت .

 

  •      ایجاد ارتباط میان برند و افراد سرشناس

 

برقراری ارتباط میان برند و افراد سرشناس موجب افزایش اعتماد و احترام مشتریان به شما می گردد. اکثراً دیده می شود که اشتراک گذاری محصولات در صفحات افراد سرشناس موجب افزایش بازدید ها و تقاضاهای محصولات مورد نظر می گردد . به همین جهت می توانید برای افزایش اعتماد و احترام مشتریان به شما می گردد. اکثراً دیده می شود که اشتراک گذاری محصولات در صفحات افراد سرشناس موجب افزایش بازدید ها و تقاضاهای محصولات در صفحات افراد سرشناس موجب افزایش بازدید ها و تقاضاهای محصولات مورد نظر می گردد. به همین جهت می توانید برای افزایش اعتماد و بازدید خود از افراد سرشناس در این زمینه کمک بگیرید.

 

  •       منحصر به فرد باشید

 

یکی از راه های موثری که موجب جلب توجه افراد و اشتیاق آنها می شود، منحصر به فرد بودن است. معمولاً مردم از تمام شدن آنچه دوست دارند می ترسند به همین دلیل شما می توانید با تولید کردن محصولات و خدمات محدود و منحصر به فردی مخاطبان خود را ترغیب به خرید کرده و آنها را جذب نمایید البته این منحصر به فرد بودن تنها در مورد کمیت نیست بلکه به کیفیت نیز بستگی دارد که برند شما خدمات منحصر به فرد با کیفیت و مزایای عالی را ارائه می دهد.

 

  • نتیجه گیری

 

اطلاع از روانشناسی و اجرای آن در کسب و کار موجب ایجاد درکی قوی و موثر از برند شما می گردد سعی کنید با استفاده از نکات ذکر شده ارتباط بسیار خوبی با مخاطبان خود برقرار نمایید . 


تهیه و ترجمه واحد دیتای هلدینگ سمین

منبع:https://www.entrepreneur.com/Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top