10 عادت رفتاری مدیران برتر که موجب افزایش سازندگیشان می گردد.


نکات مفیدی که به بازدهی و سازندگی مدیران کمک می کند در مدل های گوناگون واز افراد مختلف ارائه می شود. با نگاهی اجمالی به  warren Buffet فردی که بهترین سرمایه گذار در تاریخ تمدن بشر شناخته شده است می توانید نکات مهمی را کسب نمایید. و آنچه که بسیار حائز اهمیت می باشد رکورد ایشان در تنظیم برنامه کاریشان است چرا که کاملا متفاوت با آ ن برنامه ای که از یک مدیر عامل شرکت ثروتمندی با سرمایه 350 میلیترد دلار انتظار دارید می باشد.

با آقای تبلیغات همراه باشید!

 ایشان حدود 80 % زمان روزانه خود را صرف مطالعه و ما بقی را به برقراری ارتباط د گفتگو با دوستانشان جهت کسب اطلاعات

 در خصوص آنچه که در شرکت اتفاق می افتد می نمایند.

به بیان دیگر آقای  warren از موضوعاتی همچون سرمایه گذاری، صنعت ، اقتصاد و تجارت دوری می کند و در عوض توجه خود را به آنچه که دوست دارد و همکاری با دوستانش معطوف می نماید.

ولی لازم به زکر است کهپنین برنامه ای نمی تواند برای دیگر مدیران مناسب در نظر گرفته شود از این رو با چند تا از مدیران برتر مصاحبه شده است و نظر آنها در متن زیر ذکر گشته است که شامل 10 نکته موثر می باشد.


1-  تهیه چک لیست جهت تصمیم گیری ها

سر در گم شدن امری کاملاطبیعی است چرا که مغز انسان به دلیل مشغله های زهنی بسیار گاهی اوقات در به خاطر آدردن تعهدات،وظایف و برنامه ها دچار مشکل می گردد از این رو جهت مقابله با این مشکل می بایست برای انجام پروژه ها پک لیستس را در نظر گرفت.

·    آیا زمان، سرمایه و منابع کافی جهت تکمیل پروژه موجود است؟

·  آیا روش آسانتر و سریعتری برای به پایان رساندن پروژه وجود دارد؟

· آیا تکمیل این پروژه موجب به تعویق افتادن پروژه های در حال انجام گیری می گردد؟

· آیا پروژه مورد نظر موجب کسب هدف والای شرکت می گردد؟

 

در صورت پاسخ به تمام سوالات فوق می توان تصمیم گیری های بهتری را لحاظ کرد و توجه به چک لیست فوق تاثیر مثبتی به نحوه مدیریت پروژه هایتان خواهد گذاشت.


2-  بهره مندی از اولویت برتر

اولین سوالی که هر روز صبح باید از خود بپرسید آن است که چه فاکتوری جهت کسب هدف والای شرکت نیاز می باشد و چگونه موجب سهولت انجام کار ها می گردد؟

 در صورتی که این سوال هر روز از خود پرسیده شود نتایج آن در گی گزشت زمان کاملا ملموس خواهد بود و تاثیر گزاری بسیار بالایی دارد.

خلاصه نمودن اولویت های کم اهمیت تر در غالب یک اولویت بسیار مهم می تواند درک شما از نیاز هایتان را افزایش دهد.

علاوه بر این مطالعات اثبات کرده اند که تمرکز بر یک هدف برتر یکی از اصلی ترین فاکتور های موثر در کسب موفقیت تجاری است.


3-  برنامه ریزی روزانه دقیق با جزئیات کامل

مدیران برتری همانند BIllGates بیشتر بر برنامه ریزی های روزانه شان تمرکز می کنند و تمام روز خود را ساعت به ساعت برنامه ریزی می کنند، در حالی که اغلب افراد تنها در خصوص زمان جلسات و تماس های تلفنی شان برنامه ریزی می نمایند.

روزانه قرار می دهند.

برای مثال اولویت های روزانه ایمیل ها، رسانه های اجتماعی زمان استراحت و ...  لازم به ذکر است که این برنامه ریزی روزانه وقتی تاثیر گئاری بالایی دارد  که اجازه هیچگونه تغغیر و تاخیر در آن داده نشود.یکی از مدیران بسیار موفق اظهار داشته است که با بسته نگه داشتن در دفتر خود اجازه گسیخته شدن افکارش را توسط کارمندانش نمی دهد و از دستیار خود می خواهد که به تماس های از قبل برنامه ریزی نشده پاسخ دهد.


4-  ارزیابی مجدد اولویت ها

Rohit Anabheri روش مدیریتی منحصر به فردی را برگزیده است که طرح آن توسط محقق

  A. J.Burbon ارائه گشته است در این روش مدیران می بایست به صورت مستمربه شناسایی اولویت ها بپر دازند و دیگر فعالیت های غیر ضروری را رد نمایند.

او گفته است هر روز هنگامی که با فرصت ها و چالش های جدیدی که نیازمند تفکرمنتقدانه هستند و بر زمان و سرمایه شرکت تاثیر می گذارند مواجه می شود سوالات زیر را از خود می پرسد:

-    چالش پیش آمده دقیقا چه چیزی است؟

- تاثیرات مثبت و منفی احتمالی این فرصت در چه چیزی است؟

- چه کار هایی می بایست در خصوص آن انجام داد؟

روش مدکور بسیار تاثیر گذار می باشد چرا که موجب افزایش تمرکز و همچنین افزایش توانایی در برنامه ریزی بهتر می گردد علاوه بر این تحقیقات بیانگر اهمیت بالای تاثیر ارزیابی مجدد اولویت ها بر اتخاذ تصمیمات دقیقتر و بهتر می باشند، به علاوه تصمیم گیری از طریق پیاده نمودن ایده ها بر نمودار درختی می تواند موجب آسانتر گشتن روند تصمیم گیری و همچنین جلوگیری از پرش افکار گشت.


5-  پاسخ خیر به صورت پیش فرض

مدیر Benji rabhan  اظهار نموده است که در سال 2013 هدفی را برای خود در نطر گرفته و با گاسخ خیر به شکل پیش فرض برنامه های غیر مرتبط را نپذیرفته است.

یکی از بهترین روش ها در گفتن پاسخ خیر این جمله می باشد:

 اگر در همین لحظه از من پاسخی می خواهید باید بگویم که پاسخ من منفی است ولی اگر کمی به من زمان دهید تا بتوانم ارتباط این فرصت را با هدف اصلی ام چک کنم ممکن است آن را بپذیرم.

اصلی ترین کاری که برای تحقق این روش انجام می دهم پاسخ نه گفتن به فعالیت های تجاری غیر مرتبط با اهدافم است حتی اگر بیش از حد آسان و قابل دسترس باشند.


6- تمرکز بر اهداف و نتایج آن

مدیر برتر Aaron Steed اظهار داشته که شرکتشان بیش از 350 کارمند دارد و اصلی ترین علت این توسعه تمرکز بر فعالیت ها و اهداف تجاری است.

من با تمرکز بر ایجاد اهداف واضح ، دقیق و الهام برانگیز تیم خود را سازماندهی و مدیریت می کنم و همچنین به عنوان یک تاجر بر نتایج حاصل تمرکز می کنم.


7-  بر قراری ارتباط با طبیعت

Kay Koplouitz روزانه 15 دقیقه در پارک مرکزی نیویورک قدم می زند ، چرا که در تمام فصول زیبا و آرام بخش می باشد و موجب بالارفتن قدرت تمرکز می گردد.

طبق مطالعات انجام شده در خصوص عملکرد مغز در فضاهای گوناگون مغز انسان در محیط های شلوغ توانایی تمرکز بالا را ندارد در حالی که در طبیعت و دیگر محیط های آرام کاملا عکس آن است.


8-  در نظر گرفتن حداقل سود

طی تحقیقات انجام شده و نظر سنجی در 50 مدیر برتر جهام هر کدام ازاین مدیران اظهار داشتهاند که حداقل سودی را در نظر گرفته و هنگام مواجه شدن با فرصت تجاری اگر بر آورد حداقل سود آن پروژه از آن مبلغی که در ذهن دارند کمتر باشند آن را رد می کنند.


9- از نوع شروع کردن روز به هنگام خستگی

در اواسط روز هنگامی که تمرکز خود را از دست می دهید می بایست که ذهن خود را آرام سازید و روز خود را از نو شروع کنید می توانید با برنامه روزی  دوباره روز خود تهیه لیست جدیدی از وظایفتان بر خستگی خود غلبه کنید وروزتان را به گونه ای برنامه ریزی کنید که به اهدافتان نزدیک تر باشد.

دانشمندان با انجام یک سری از تحقیقات اثبات کرده اند که عملکرد افراد هنگامی که فعالیت ها و وظایفشان را لیست می نمایند افزایش میابد چرا که دهن را آزاد و آسوده می سازد.


10- پذیرفتن تعهدی با میل کامل یا رد آن

 به هنگام مواجه شدن با پبشنهاد  یا قبول تعهدی اگر آن را با جان و دل نمی پذیرید پس باید آن پیشنهاد را رد کنید برای مثال مدیری بسیار موفق اظهار داشته است که چندین متقاضی کار جهت استخدام مراجعه نموده ولی آن مدیر همه را رد کرده چرا که هیچ کدام نتوانسته اند نظر او را به طور کامل جلب کنند از این رو اگر فردی شما را به وجد نمی آورد پس نباید آن را بپذیرید.

در نهایت با توجه به نکات مذکور فوق می توان تغییرات مثبتی را ایجاد نموده و موفقیتد های بیشتری را در حوزه میریت و تجارت کسب کرد.


 تهیه و ترجمه  واحد دیتای گروه بین المللی سمین

 

 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top