هشت چالش بزرگ که هر تجارتی با آن روبروست


می توان اظهار داشت که اکثر تجار بزرگ و کارشناسان حرفه ای در امر تجارت بر این باورند که هشت موضوع ذیل از چالشهای بزرگی هستند که امروزه تجار با آن روبرو می باشند.

 

     1.     عدم همبستگی

می توان اظهار داشت که تا بحال تجارت با چالشهای اخلاقی همچون نمونه هایی که در عصر اقتصادی روز موجود می باشند روبرو نبوده است. هر فردی می کوشد تا موفقیت و در آمد بیشتری را کسب نماید تا بتواند از شغل و سرمایه خود به خوبی محافظت نماید. در عین حال، افراد می کوشند تا اطلاعات کمتری را در اختیار دیگران قرار دهند تا جایی که برخی از مدیر عاملان و کارفرمایان دیگراز پای در آمده اند. متاسفانه می توان اظهار داشت که مسئله ی در اختیار قرارندادن اطلاعات کاملا اپیدمیک گشته است و حتی برخی از تجار به فریب دادن دیگران می پردازند. از این رو، این مشکلات اخلاقی مذکور موجب از بین رفتن اعتماد میان کارفرمایان و کارجویان، شرکای تجاری، اجراکنندگان و سهامداران شده است و بدون اعتماد از لحاظ تجاری به شکل کامل نمی توان تاثیرگذار بود و در نهایت سقوط تجاری رخ خواهد داد.

 

      2.     سرمایه نقد

سرمایه و پول نقد مهمتر از هرعامل دیگری است که این موضوع خطیر را تمام تجار می دانند و بر این موضوع واقفند که در عصر روز اهمیت بیشتری نیز پیدا کرده است. کسب سود ثابت، وضعیت مالی مناسبی را برای تجار فراهم می آورد ولی اگر سرمایه ی نقد کافی موجود نباشد، دیگرتجار قادر به ادامه ی امور تجاری نخواهند بود. به بیان دیگر ، اکثر اجراکنندگان به جهت آنکه توجهی به گردش مالی نشان نمی دهند موفقیت خود را از دست داده اند. تجارت می بایست پشت وانه ی سرمایه ای خوبی را داشته باشد و همچنین از اندوخته های مالی خوبی برای استفاده در مواقع ضروری و اورژانسی برخوردار باشد تا بتواند از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کند. از این رو، مدیریت سرمایه در زمان رکود و زمانی که سرمایه ی نقد اندکی موجود است از حساسیت بالایی برخوردار است. در تجارت های کوچک و نوپا، مدیریت سرمایه و مالی می تواند توسط خود تجار صورت گیرد ولی در هر حال مشاوره در این امر کاملا توصیه می گردد چرا که بسیار مهم می باشد.

از آنجایی که پیچیدگی محاسبات با افزوده شدن هر مشتری و کارمند افزایش پیدا می کند، پس یاری گرفتن از فردی که متخصص در امر حسابداری است کمک بسیاری به شما خواهد کرد. همچنین، به جهت آنکه چالشهای مالی و سرمایه ای بسیار رایج می باشند، بانک ها و سازمانهای مالی معتبر نسبت به گذشته وام های کمتری را به تجار تعلق می دهند.

 

      3.     گلچین شدن در میان رقبا

هیچگاه راه اندازی تجارتی جدید و نوپا آسان نبوده است و زمان بسیار طولانی جهت تشکیل یک شرکت و سازمان معتبر نیازمند است. از جهتی، درعصرروز اگر بتوان دومینی را خریداری نمود و نام برند را به صورت انلاین رجیستر کرد و می توان اظهار داشت که تجارت راه اندازی شده است ولی هنوز نیازمند توسعه و پیشرفت بسیاری است همچنین باقی ماندن در تجارت پیچیدگی های خاص خود را دارد. به علاوه، از آنجایی که استخدام متخصصان تجاری حرفه ای بسیار پر هزینه است، می توانید از مشاوران حرفه ای که به شکل آنلاین به سئوال های شما پاسخگو می باشند یاری بخواهید. یکی دیگر از چالشها در این زمینه، ظهور رقبای بیشتری است که به صحنه ی تجارت پا می گذارند و از این رو موجب بروز مشکل می گردند و زحمات، سرمایه و توجه شما که به موردی خاص معطوف و صرف شده بود را هدر می دهند. به بیان دیگر، با افزایش رقبا، مشتریان به گلچین نمودن بهترین تجار می پردازند و مدیران می بایست که در همه حال در پی اثبات برتری های خود نسبت به دیگران باشند . به بیان دیگر، این چالش نوعی مبارزه جهت گلچین شدن و مورد توجه مشتریان قرار گرفتن می باشد که هر تاجری که در آن پیروز گردد موفقیت های بیشتری را کسب می نماید.

 

     4.     بازاریابی و وفادارسازی مشتریان

در همین راستا که گلچین شدن و مورد انتخاب قرار گرفتن توسط مشتریان می بایست هدف اصلی تجار باشد، وفادارسازی آن مشتریان نیزاز اهمیت بالایی برخوردار است. تلفن های هوشمند، رسانه های اجتماعی، ایمیل، توییتر و دیگر راه های ارتباطی این امر را برای تجار آسان نموده و امکان برقراری ارتباط را فراهم ساخته اند. از این رو، انتخاب بهترین کانال جهت برقراری ارتباط با مشتریان، انتخاب بسیار خطیری است که در نهایت چگونگی موفقیت آنها در آینده را پیش بینی می کند و تجار باید به بستر هایی که مشتریان مورد نظرشان بیشتر در آن ها فعالیت دارند توجه نمایند چرا که شناسایی صحیح این بسترها موجب بیشتر دیده شدن برندشان می گردد. می توان اظهار داشت که یکی دیگر از چالشهای تجار، صرف زمان برای وفادارسازی مشتریان و انجام صحیح امور بازاریابی است که در نهایت باعث توسعه پیدا کردن تجارت آنها می شود.

 

     5.     تردید

اکثررهبران تجاری از حس تردید و عدم قطعیت احساس نارضایتی می کنند و بدلیل مشکلات اقتصادی جهانی، حس تردید نسبت به گذشته پررنگ تر گشته است. به علاوه، شرکتها به علت عدم قطعیت، از برنامه های تجاری بلند مدت بهره نمی برند  و اکثرا در پی برنامه های کوتاه مدت می باشند. از این جهت این شرکتها بسیار متضرر می گردند چرا که هر شرکتی نیازمند بهره بردن از سودهای بلند مدت و اهداف طولانی مدت است. از این رو، مشتریان نیز اعتماد نمی نمایند چرا که حس تردید تاثیر منفی بر آنها گذاشته و در نهایت موجب پس رفت شرکت می گردد.

 

     6.     قوانین

تغییرسریع قوانین محیطی همواره دغدغه ی بزرگ صنایع بوده است و قوانین انرژی، مالی ومحیطی متغیر موجب از هم پاشیده شدن شرکت ها گشته اشت. برای مثال، هر چه تقاضای مشتریان و سهامداران در خصوص دریافت محصولات و خدمات دوستدار محیط زیست افزایش پیدا کند موجب افزایش مالیات مرتبط با کربن و موارد مربوط به ملاحظات زیست محیطی می گردد و همچنین باعث بزرگتر شدن چالشهای موجود در عرصه ی تجاری روز می شود. می توان اظهار داشت که مشکلات تنها با درک قوانین موجود و به کارگیری مهارتهای تجاری و همچنین توسعه فنون صورت خواهد گرفت.

به علاوه، دو مشخصه ی بسیار مهم در چالشهای مربوط به قوانین، مالیات و مراقبت های بهداشتی است. قانون گذاران همواره در پی افزایش مالیات و کاهش بودجه می باشند و حتی اگر از نظر دولتی نیز مشکلی وجود نداشته باشد، مشتریان در پی قوانین زیست محیطی و مراقبت های بهداشتی می باشد.

 

     7.     حل مشکلات و مدیریت ریسک

بزرگترین چالش شرکت ها شناسایی، سنجش، کاهش ریسک، بررسی سرمایه مالی و انسانی است. مشکل اصلی مدیران و کار آفرینان، عدم برخورداری از مهارت حل نمودن مشکلات است و همین امر موجب محدودگشتن توانایی آنها در جلوگیری از بروز مشکلات می گردد. از این رو، مدیران می بایست که اهدافشان و موضوع فعالیت خود را تغییر ندهند چراکه تغییر سریع شاخه های تجاری باعث بروز مشکلات می شود.

 

 

     8.     بکارگیری کارمندان با مهارت

بدون شک، یکی از خطیرترین چالشهایی که هر کار آفرین و مدیری با آن مواجه می شود، کارمندان و استخدام کارکنان ویژه می باشد.کارکنان می بایست درک صحیحی از دید تجاری شرکت داشته و با تلاش تمام به دنبال کسب اهداف ویژه ی تجاری باشند.

در حقیقت، هیچ مدیری نمی تواند به طور قطع از مناسب بودن کارمندان خود اطمینان حاصل نماید و هر تجارتی باید کارکنان را به گونه ای انتخاب کند که در محیط کاری به عنوان اعضای خانواده باشند و در جهت کسب اهداف عمل نمایند.

 

 تهیه و ترجمه  واحد دیتای گروه بین المللی سمین 


 منبع: http://www.forbes.com/


 کانال تلگرام :  https://telegram.me/english_article Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top