استقلال چهارتایی شد/پرسپولیس آبی ها را به زیر كشید/شنبه 28 فروردین

استقلال چهارتایی شد/پرسپولیس آبی ها را به زیر كشید/شنبه 28 فروردین

تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی چهار بر دو مقابل استقلال تهران، بالاتر از دو تیم آبی پوش لیگ برتر به صدر جدول صعود كرد.

 

به گزارش آقای تبلیغات به نقل از خبرگزاری ایرنا، تیم های پرسپولیس و استقلال از ساعت 17 دیروز (جمعه) در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند.

این دیدار به دلیل اینكه هر دو تیم برای كسب مقام قهرمانی تلاش می كنند حساس ترین شهرآورد سال های اخیر فوتبال ایران بود.

گل های این مسابقه را مهدی طارمی در دقایق 5 و 35، رامین رضائیان در دقیقه 54 و محسن مسلمان در دقیقه 86 برای پرسپولیس و جابر انصاری در دقیقه 55 و امید ابراهیمی در دقیقه 87 از روی نقطه پنالتی برای استقلال به ثمر رساندند.

با این نتیجه پرسپولیس 48 امتیازی شد و به صدر جدول صعود كرد. استقلال هم با 45 امتیاز در رده سوم باقی ماند.

در این مسابقه برانكو ایوانكوویچ سرمربی سرخپوشان سوشا مكانی، رامین رضاییان، محسن بنگر، لوكا ماریچ، محمد انصاری، احمد نوراللهی، محسن مسلمان، امید عالیشاه (از دقیقه 61 مهرداد كفشگری)، فرشاد احمدزاده، علی علیپور (از دقیقه 1+90 جری بنگستون) و مهدی طارمی را به میدان فرستاده است.

تیم استقلال با هدایت پرویز مظلومی نیز با تركیب سید مهدی رحمتی، میلاد فخرالدینی، حنیف عمران زاده، هرائر مگویان، میثم مجیدی، امید ابراهیمی، محمدرضا خرسندنیا، خسرو حیدری (از دقیقه 61 یعقوب كریمی)، آرش برهانی (از دقیقه 75 پروپیچ)، عادل شیحی (از دقیقه 26 جابر انصاری) و سجاد شهبازاده بازی می كند.

این دیدار در حالی آغاز شد كه سرخپوشان كنترل بازی را در اختیار داشتند و با پاس های متعدد خود تیم حریف را تحت فشار گذاشتند.

سرانجام تلاش بازیكنان پرسپولیس در دقیقه پنجم بازی به نتیجه رسید. در این دقیقه احمد نوراللهی با شوت محكمی از راه دور سید مهدی رحمتی دروازه بان استقلال را به زحمت انداخت اما مهدی طارمی با فرصت طلبی، توپ برگشتی را وارد دروازه آبی پوشان كرد.

پس از به ثمر رسیدن این گل استقلالی ها سعی كردند هجومی تر بازی كنند و همین مسئله باعث شد بازی متعادل تر پیش برود.

بهترین موقعیت استقلال در دقیقه 17 به دست آمد. آرش برهانی با پاس بلند خسرو حیدری كه از میانه میدان ارسال شد در موقعیت تك به تك با سوشا مكانی قرار گرفت اما توپ را به اوت زد كه البته داور به اشتباه آن را كرنر اعلام كرد.

استقلالی ها چندین بار اقدام به زدن شوت های از راه دور به سوی دروازه مكانی كردند كه به نظر می رسید روی این تاكتیك برنامه ریزی كرده اند اما این شوت ها با بی دقتی و با فاصله زیاد نسبت به دروازه پرسپولیس از میدان خارج شد.

رفته رفته استقلالی ها به حملات خود افزودند تا گل خورده را جبران كنند و به این ترتیب تا در دقایق 10 تا 20، توپ و میدان بیشتر در اختیار آبی پوشان بود.

در دقیقه 26 عادل شیحی به دلیل مصدومیت از میدان خارج شد. یك دقیقه بعد كادر فنی استقلال جابر انصاری را به جای وی وارد مسابقه كرد.

فرشاد احمدزاده در دقیقه 30 داخل محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد و قصد داشت با ضربه ای فنی دروازه رحمتی را باز كند اما این توپ از كنار دروازه به خارج از میدان رفت.

در دقیقه 32 میثم مجیدی روی كرنر ارسالی خسرو حیدری یك ضربه سر خطرناك به سوی دروازه پرسپولیس زد كه این توپ را رامین رضائیان از روی خط بازگرداند. توپ برگشتی هم مقابل دروازه با ضربات پی در پی بازیكنان دو تیم سرانجام به اوت رفت.

در دقیقه 33 بازهم مهدی طارمی دروازه استقلال را باز كرد. طارمی روی سانتر فرشاد احمدزاده با ضربه سری دیدنی خود و تیمش را دو گله كرد.

در دقیقه 35 حنیف عمران زاده درون محوطه جریمه با خطا محسن بنگر را متوقف كرد تا یك خطای پنالتی به سود سرخپوشان اعلام شود. مهدی طارمی این ضربه را زد اما رحمتی این توض را مهار كرد.

در دقایق پایانی نیمه نخست بازیكنان استقلال فشار زیادی روی دروازه پرسپولیس ایجاد كردند اما تلاش آن ها بی نتیجه بود.

نیمه دوم در حالی آغاز شد كه بارش باران بین دو نیمه زمین را پر از آب كرده بود و همین مسئله كار را برای دو تیم دشوار كرد. بارندگی در آغاز نیمه دوم نیز همچنان ادامه داشت.

در دقایق ابتدایی نیمه دوم بازیكنان دو تیم تلاش داشتند شانس خود برای باز كردن دروازه را از شوت از راه دور امتحان كنند. بهترین شوت را در این دقایق محمدرضا خرسندنیا روانه دروازه پرسپولیس كرد كه سوشا مكانی با شیرجه ای بلند و دیدنی و با دست مخالف آن را روانه كرنر كرد.

در دقیقه 54 رامین رضائیان سومین گل پرسپولیس را وارد دروازه رحمتی كرد. در این صحنه رحمتی سانتر ارسالی بازیكنان پرسپولیس را به صورت ناقص دفع كرد كه رضائیان با یك ضربه سر آن را تبدیل به گل سوم كرد.

یك دقیقه بعد جابر انصاری اختلاف را بازهم به دو گل رساند. سوشا مكانی نتوانست سانتر ارسالی خسرو حیدری را جمع كند كه انصاری همین توپ را به گل تبدیل كرد.

پس از یك دقیقه استقلال یك موقعیت فوق العاده دیگر هم به دست آورد. انصاری در دقیقه 55 در موقعیت تك به تك به مكانی قرار گرفت اما مكانی به خوبی ضربه انصاری را دفع كرد.

در دقیقه 57 امید عالیشاه با ضربه ای فنی قصد داشت توپ را از بالای سر رحمتی كه از خط دروازه فاصله گرفته بود به گل تبدیل كند اما رحمتی با واكنشی دیدنی آن را دفع كرد. ضربه برگشتی را هم رحمتی به خوبی دفع كرد تا در دو صحنه پیاپی دروازه خود را نجات دهد.

در دقایق 60 تا 70 بازی هیجان دقایق قبل را نداشت. تنها موقعیت نسبتا خطرناك این دقایق ضربه ایستگاهی یعقوب كریمی بود كه با برخورد به سر مدافعین پرسپولیس به كرنر رفت.

در دقیقه 75 رحمتی ضربه ایستگاهی رامین رضائیان را به كرنر فرستاد. همین كرنر با ضربه سر فرشاد احمدزاده و به شكلی خطرناك از كنار دروازه استقلال بیرون رفت.

در دقیقه 86 بازیكنان پرسپولیس با یك ضد حمله سریع چهارمین گل خود را به ثمر رساندند. در این دقیقه چند بازیكن پرسپولیس از نیمه میدان و بدون هیچكدام از مدافعین پرسپولیس صاحب توپ شدند. طارمی این توپ را در شرایطی كه می توانست هت تریك كند به مسلمان پاس داد تا این بازیكن چهارمین گل را به ثمر برساند.

یك دقیقه بعد داور یك ضربه پنالتی به سود استقلال اعلام كرد كه این ضربه را امید ابراهیمی به گل تبدیل كرد تا بازهم فاصله به دو گل كاهش یابد.

در این مسابقه حنیف عمران زاده (دقیقه 37)، یعقوب كریمی (دقیقه 74)، امید ابراهیمی (دقیقه 88) و میثم مجیدی د(دقیقه 5+90) از استقلال و مهرداد كفشگری (دقیقه 68)، رامین رضائیان (دقیقه 77)، لوكا ماریچ (دقیقه 84) و مهدی طارمی (دقیقه 88) از پرسپولیس كارت زرد گرفتند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری ایرناALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top