مدارس شبانه روزی در کانادا !

مدارس شبانه روزی

مدارس شبانه روزی در کانادا مدارسی هستند که دانش آموزان و مربیان مدرسه، در طی سال تحصیلی در خود مدرسه اقامت می کنند. البته برخی از دانش آموزان در طی روز در آنجا حضور داشته و در پایان روز به منزل خود باز می گردند. بسیاری از مدارس خصوصی (مستقل) جزو مدارس شبانه روزی هستند. شاگردان مدارس شبانه روزی معمولا در تعطیلات و آخر هفته به منزل خود باز می گردند ولی دانشجویان بین المللی از کشورهای دیگر یا افرادی که از شهرهای دور تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا را انتخاب می کنند، می توانند در تعطیلات و آخر هفته نیز در خوابگاه های مدرسه اقامت داشته باشند.

مدارس شبانه روزی یا مدارس روزانه؟

تردیدهای بسیاری در مورد اینکه مدارس شبانه روزی برای دانش آموز مفید تر است یا مدارس روزانه، وجود دارد. هر کدام از این مدارس مزایا و معایب خود را دارند اما دلیلی که خانواده ها مدارس شبانه روزی را انتخاب می کنند این موضوع است که این نوع مدارس بهترین گزینه ی ممکن از نظر تحصیلی و آموزشی می باشند. مدارس شبانه روزی، مدارسی نیستند که دانش آموزان صرفا به خاطر داشتن مکانی برای اقامت در آنجا تحصیل می کنند. با این که اولین تصور از مدارس شبانه روزی دور بودن از خانه است اما بسیاری از دانش آموزان محلی نیز این مدارس را برای تحصیل انتخاب می کنند. در گذشته این تصور وجود داشت که این مدارس فقط مختص طبقه ی خاص، ثروتمندان  یا افرادی با توان مالی بالا می باشد اما اکنون بسیاری از این مدارس جزو مدارس مقرون به صرفه در پایه های تحصیلی مختف می باشند.

مزیت تحصیل در مدارس شبانه روزی

مدارس شبانه روزی، بیش از اینکه صرفا مدارسی باشد که دانش آموزان و مربیان در آن با همدیگر زندگی می کنند، نوعی آموزش است که افراد نحوه ی زندگی در میان گروه همسالان و مربیان خود را یاد می گیرند. دانش آموزان این مدارس تجارب آموزشی فراگیری کسب کرده و مهارت های الزامی زندگی همانند مستقل بودن و مهارت های رهبری را پرورش می دهند. این مدارس همه ی زندگی و تغییرات زندگی فرد را احاطه می کند. مجموع این تجارب است که به مدارس شبانه روزی ارزش می بخشد.

مدارس شبانه روزی کانادا

یکی از مهمترین تصمیمات والدین یا دانش آموزان انتخاب نحوه و محل تحصیل می باشد. میان مدارس شبانه روزی جهان، کانادا انتخابی عالی برای تحصیل و اقامت دانش آموزان می باشد. کانادا جامعه ای متنوع، پذیرا و پویا است. دانش آموزان و دانشجویانی که در کانادا تحصیل می کنند، مدارکی کسب می کنند که در سراسر جهان شناخته شده و معتبر است. تحصیل در کانادا صرفا باعث تقویت تحصیلی نمی شود و فرد در مدارس شبانه روزی کانادا با حس جامعه ای مشترک از همسالان خود آشنا شده و روابط قدرتمندی با مربیان و سایرین در زمینه ی مسئولیت پذیری های فردی و اجتماعی پایه گذاری می کند. ترم تحصیلی در مدارس شبانه روزی کانادا معمولا از سپتامبر، ژانویه و می شروع میشود.

مزیت های مدارس شبانه روزی کانادا

زبان رایج انگلیسی، زبان سیستم آموزشی، داشتن نظارت و سرپرستی خوابگاهی، سیستم آموزشی دوره ای و ترمی در کانادا، مسیری عالی برای ورود به کالج ها و دانشگاه های مشهور کانادایی و بین المللی، اندازه ی کوچک کلاس ها، کسب تجارب فرهنگی عالی در محیطی زیبا و امن

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با آینده ی فرزندان خ.د با کارشناسان کاناداایکس در ارتباط باشید.


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top