بشار طلا بود؛ زوج دفاعی مثل الماس!

بشار طلا بود؛ زوج دفاعی مثل الماس!

به گزارش سایت رسمی دکتر حسین ناصری،به نقل از "ورزش سه" این دومین فینال پرسپولیس ظرف چهارسال اخیر است و حالا سرخ ها از خوشحالی روی ابرها سیر می کنند. شاگردان یحیی گل محمدی مسیر سختی را تا رسیدن به فینال لیگ قهرمانان طی کردند اما آن ها علاوه بر قهرمانی در لیگ برتر حالا یک پای فینال مهمترین رقابت های باشگاهی قاره هستند. این فینال اگر با قهرمانی تکمیل شود می تواند پرسپولیس را تبدیل به موفق ترین تیم حال حاضر آسیا کند.  یحیی گل محمدی در یکی از بهترین دوران مربیگری خود توانست یک تیم فوق العاده آماده را به رقابت ها بفرستد و مسابقاتی که پرسپولیس با یک باخت و یک مساوی شروع کرده بود پایانی بسیار خوشایند پیدا کرد. پرسپولیس قبل از این بازی ها مهره های بزرگی مثل بیرانوند، ترابی و علیپور را از دست داد اما بازیکنان تیم با اضافه شدن چند نیروی جدید توانستند کار بزرگی را انجام بدهند.

نفر به نفر با بازیکنان پرسپولیس


حامد لک


در حالی که کمی جای خالی بیرانوند بعد از سفرش به بلژیک حس می شد بعد از  حضور حامد لک درون دروازه پرسپولیس در رقابت های لیگ قهرمانان او دلتنگی ها را برای دروازه بان شماره یک تیم ملی پایان داد. لک در بازی امشب برابر النصر تنها یک بار و از روی نقطه پنالتی عبدالرزاق حمدالله دروازه اش باز شد. او یک سیو خیلی خوب در وقت های اضافه داشت اما اوج کارش ضربات پنالتی بود که توانست با مهار پنالتی مایکون بازیکن برزیلی، پرسپولیس را به فینال برساند. 



شجاع خلیل زاده


شجاع خلیل زاده در بهترین روزهای فوتبالی اش در لیگ قهرمانان به پست عبدالرزاق حمدالله خورد و بهترین مهاجم حال حاضر فوتبال آسیا را مهار کرد. النصر که یک خط حمله و هافبک قدرتمند داشت نتوانست عملا فرصت های زیادی را روی دروازه پرسپولیس به وجود بیاورد. شجاع امشب به خوبی خط دفاعی پرسپولیس را رهبری کرد و مثل بازی های قبلی کم اشتباه بود. 



محمدحسین کنعانی زادگان



نمایش کنعانی زادگان در این دوره از رقابت ها آنقدر خوب بود که سیدجلال حسینی نیمکت نشین شد. در این بازی هم کنعانی زادگان علاوه بر موفقیت در بازی دفاعی و گذراندن یک روز بی اشتباه توانست در بازیسازی و خارج کردن تیم از پرس سنگین حریف نقش مهمی ایفا کند. زوج کنعانی و شجاع یکی از جذاب ترین ها در این دوره از رقابت ها بوده است.



سیامک نعمتی



دفاع راست پرسپولیس در این دوره از رقابت ها یکی از بهترین‌های این تیم بود. سیامک نعمتی امشب کار سخت مبارزه با الغنام هافبک موثر النصر را داشت و شب موفقی را در مهار این بازیکن سپری کرد اما نعمتی در بازی تهاجمی پرسپولیس هم شب خوبی را سپری کرد و توانست با حرکات  ترکیبی در سمت راست روی دروازه حریف فشار بیاورد.


سعید آقایی 


یکی دیگراز بازیکنان خوب پرسپولیس در راه فینال آسیا. آقایی در خط دفاعی کار سختی را برای مارتینز خرید گران قیمت النصر رقم زد تا روی ویتوریا به ناچار تصمیم به تغییر جای بازیکن مهاجم خود بگیرد و مارتینز نیمه دوم را در سمت راست خط دفاعی پرسپولیس بازی کرد. آقایی به خوبی در حملات حاضر می‌شد و بارها اقدام به ارسال های زمینی و هوایی کرد، که البته هیچ کدامشان به گل تبدیل نشد. با این حال مدافع فصل گذشته سپاهان در بازی با النصر هم تا توان داشت جنگید و وقتی دیگر نای بازی نداشت، جای خود را به علی شجاعی زننده پنالتی پنجم پرسپولیس داد.


کمال کامیابی نیا


شماره 11 پرسپولیس که در بازی قبل یک اخراج خوب از پاختاکور گرفت امشب باید از مدافعان توپ می گرفت و به نوعی بازیسازی را در آن پرس سنگین انجام می داد. اما وظیفه خطیر کمال کامیابی نیا کم کردن فشار هافبک های تهاجمی و بازیکنان بود که توانست در کنار نوراللهی شب خوبی را سپری کند. کمال مثل خلیل زاده در این مسابقات برعکس دوره های گذشته خطاهای شدید کمی داشت و همین موضوع باعث شد پرسپولیس در اغلب بازی ها این بازیکن باتجربه را در میانه زمین داشته باشد.


احسان پهلوان 


وینگر چپ سرخپوشان ایرانی تا زمانی که در بازی حضور داشت و به خاطر دو کارت زردی که در دقیقه 86 و 104 با بی احتیاطی گرفت، از زمین اخراج نشده بود، یکی از زهردارترین نفرات پرسپولیس بود. زوج او و سعید آقایی که با بازیکنان خط میانی پرسپولیس کارهای ترکیبی برای ایجاد موقعیت انجام می‌دادند، یک بازی خوب دیگر را پشت سر گذاشت ولی هر چه جلوتر رفتیم و زمان بازی بیشتر شد، او هم مانند دیگر بازیکنان تیم خستگی به وضوح در ساق هایش دیده می‌شد. هواداران پرسپولیس از پهلوان در روز غیبت آل کثیر انتظار ارسال پاس گل یا گلزنی را داشتند ولی این بازیکن فانتزی در این کار ناموفق بود تا با اخراجی که در دقیقه 104 رخ داد، شب خوبی را پشت سر نگذاشته باشد. 


بشار رسن


بهترین بازیکن بازی نیمه نهایی غرب آسیا بشار رسن بود با یک پاس گل ، 85درصد پاس صحیح، 3 دریبل و 6 عملکرد دفاعی موفق. بشار در سبک بازی تیم یحیی گل محمدی یک نیروی ویژه و غیرقابل جایگزین است. او امشب نیز وقتی النصر در حملات توپ را از دست می داد مرکز ثقل و مهره اصلی تیم در ضدحملات بود. بشار در این دوره از بازی ها یکی از بهترین های پرسپولیس بود و در بازی امشب با النصر نیز با پاس گلی که داد بازی خوبش را تکمیل کرد. او در نیمه اول بازی با یک سانتر فوق العاده دقیق مهدی عبدی را در موقعیت گل قرارداد تا پرسپولیس با حریفش مساوی کند.


وحیدی امیری 


وحید امیری بار دیگر نقش مهاجم کاذب را در تیم پرسپولیس ایفا کرد. او اگرچه نتوانست در گلزنی موفق عمل کند ولی پایه گذار گل اول سرخپوشان شد و به خوبی توپ مدافع راست النصر را بدون خطا از او گرفت تا بشار به زیبایی موجبات گل اول بازی را فراهم کند. امیری البته گاهی با پاس های اشتباه خود، روند هجومی پرسپولیس را با مشکل مواجه کرد و در نیمه دوم با کارت زرد روبرو شد تا فینال مسابقات را به دلیل محرومیت از دست بدهد. با تمام این ها این بازیکن مانند سایر بازیکنان تا دقیقه 120 جنگید و یکی از نفرات مهم تیمش در صعود به فینال مسابقات بود.


مهدی عبدی 


این بازیکن توفیق اجباری یحیی گل محمدی در روز محرومیت عجیب عیسی آل کثیر بود. عبدی که شاید خیلی ها روی گلزنی او حسابی باز نکرده بودند، با یک فرار زیبا روی گل اول بازی و با موقعیت خوانی بسیار بالا و تایمینگ عالی، مایکون مدافع قلدر و تنومند النصر را پشت سر گذاشت و با ضربه سری تماشایی گل تساوی تیمش را در نیمه اول ثبت کرد. این بازیکن در نیمه دوم هم گاهی با حرکت های خود برای مدافعین النصر دردسر ساز شد و آنها را مجبور به خطا و دریافت کارت زرد کرد. عبدی به خوبی از عهده وظیفه ای که به او سپرده شده بود، در یکی از سخت ترین بازی های آسیایی تاریخ پرسپولیس، سربلند بیرون امد تا نمره خوبی بگیرد.



Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top