بهداد سلیمی در المپیک ریو در حرکات دو ضرب توسط هیأت ژوری اوت شد / چهارشنبه 27 مرداد

آخرین روز از رقابت های وزنه برداری المپیک ریو در دسته فوق سنگین از ساعت 2:30 به وقت ایران در سالن ریو سنتر شهر ریو با حضور 11 وزنه بردار آغاز شد.

به گزارش آقای تبلیغات، بهداد سلیمی در پایان حرکت دوضرب و مجموع دسته ۱۰۵+ کیلوگرم وزنه‌برداری بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو به مدال دست نیافت.

سلیمی دارنده مدال طلای المپیک لندن و دو طلای قهرمانی جهان در حرکات یک ضرب پس از آنکه با بلند کردن وزنه 216 کیلوگرم رکورد جهان و المپیک را ارتقا داد در حرکات دو ضرب کار خود را با وزنه 245 کیلوگرمی آغاز کرد و با توجه به مصدومیتی که از ناحیه پا برایش ایجاد شده بود، این وزنه را بالای سر برد که داوران این حرکت را خطا اعلام کردند.

حرکت یک‌ ضرب:

سلیمی در حرکت اول یک‌ضرب وزنه 206 کیلوگرمی را انتخاب کرد که به راحتی موفق به مهار آن شد. وی در حرکت دوم نیز موفق شد وزنه 211 کیلوگرمی را بالای سر برد. سلیمی برای حرکت سوم وزنه 216 کیلوگرمی را انتخاب کرد تا هم فاصله خود را با حریفان بیشتر کند و هم رکورد جهان و المپیک را بشکند که موفق به مهار این وزنه شد تا با وزنه 216 کیلوگرم با قرار گرفتن در جایگاه نخست به کار خود در حرکت یکضرب پایان دهد.

حرکت دوضرب:

سلیمی برای نخستین حرکت دوضرب خود وزنه 245 کیلوگرمی را درخواست کرد و در حالی‌که این وزنه را به راحتی لیفت و بالای سر برد، اما داوران با دو چراغ قرمز این وزنه را از او قبول نکردند. وی در حرکت دوم بار دیگر وزنه 245 کیلوگرمی را انتخاب و در حالی‌که این بار هم به راحتی آن را مهار و ثبت کرده بود و  داوران 3 چراغ سفید دادند، اما ژوری رأی را برگرداندند تا کار برای وزنه بردار کشورمان سخت شود.

محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی به همراه کادر فنی و تعدادی از ملی پوشان از جمله حبیب الله اخلاقی، دکتر نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی - ورزشی برای تشویق بهداد سلیمی،امیر رضا خادم، سید نصرالله سجادی، غلامرضا شعبانی بهار معاونین وزیر ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک، اصغر رحیمی سرپرست کاروان ایران و اعضای تیم ملی دوومیدانی و تعداد زیادی از ایرانیان در ریو سنتر برای تماشای مسابقه بهداد سلیمی حضور داشتند.

سلیمی برای حرکت سوم بار دیگر وزنه 245 کیلوگرمی را انتخاب کرد که با وجود فشاری که در وزنه‌های قبلی تحمل کرده بود این بار موفق به مهار نشد تا از گردونه مسابقات بدون کسب مدال حذف شود.

با توجه به ثبت نشدن وزنه‌های دوضرب سلیمی این وزنه بردار اوت کرد.

 

انتهای پیام/

منبع: ایرنا


 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top