بازگشت هیجان به لیگ اروپا با حضور آزمون و عزت اللهی/ سه شنبه 23 شهریور

فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا با نخستین تجربه روستوف در این رقابت ها آغاز می شود.

 

به گزارش اقای تبلیغات به نقل از ایسنا، فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا از امشب (سه شنبه) با برگزاری هشت دیدار آغاز می شود. تیم های گروه A تا D به مصاف هم می روند. اتلتیکو مادرید، نایب قهرمان فصل گذشته در این شب نخستین بازی اش را انجام خواهد داد و تیم قهرمان، رئال مادرید فردا شب به مصاف حریف خود می رود. یکی از تفاوت های آشکار این دوره با دوره های گذشته حضور دو لژیونر ایرانی در این بازی ها است. سعید عزت اللهی و سردار آزمون در تیم روستوف روسیه پا به توپ هستند و در گروه D حضور دارند.

 

گروه A

 

آرسنال، بازل، لودوگورتس و پاری سن ژرمن در این گروه حضور دارند. آرسنال و پاری سن ژرمن بخت نخست صعود هستند و در گام اول نیز برابر هم قرار می گیرند.

 

پاری سن ژرمن - آرسنال

 

تیم متحول شده پاری سن ژرمن برابر آرسنال آرسن ونگر قرار می گیرد. تیم فرانسوی که با سرمربی جدید خود به نام اونای امری در لیگ نتایج چندان درخشانی نگرفته میزبان توپچی های لندن است.دو تیم با شرایط متفاوتی پا به این مسابقه می گذارند. میزبان در لیگ فرانسه یک بر یک برابر سنت اتین متوقف شد. این تیم درحالی که تا دقیقه 91 پیش بود در لحظات پایانی دروازه خود را باز شده دید. در مقابل آرسنال یک برد شیرین کسب کرد و توانست دو بر یک ساوتهمپتون را شکست دهد.

 

آخرین باری که آرسنال به پاریس سفر کرد به فصل 94-1993 بازمی گردد.دو تیم در دیدار نیمه نهایی جام برندگان اروپا برابر هم قرار گرفتند که یان رایت در دقیقه 35 توانست انگلیسی ها را پیش اندازد، اما PSG بازی را به تساوی رساند. در مجموع آرسن ونگر آمار خوبی برابر تیم های فرانسوی دارد و در 7 بازی اخیرش همه را با پیروزی پشت سر گذاشته است. سرمربی فرانسوی می تواند امشب آمار خود را بهتر کند.

 

بازل - لودوگورتس

 

در دیگر دیدار این گروه بازل سوییسمیزبان لودوگورتس است. هر دوتیم با پیروزی سه بر یک بازی آخرشان را پشت سر گذاشتند.نماینده بلغارستان فصل 15-2014 در مرحله گروهی در خانه برابر بازل قرار گرفت و توانست با شکست یک بر صفر تیم سوییسی برد تاریخی را رقم بزند. این نخستین موفقیت تیم های بلغاری در لیگ قهرمانان بود. این تیم فرصت دارد دوباره شبی خوش را در سوییس رقم بزند.

 

گروه B

 

بنفیکا، دیناموکیف، بشیکتاش و ناپولی تیم های حاضر در این گروه هستند. این گروه یکی از آسان ترین گروه ها به نظر می رسد. رقابت اصلی میان بنفیکا و ناپولی خواهد بود.

 

بنفیکا - بشیکتاش

 

بنفیکا، قهرمان فصل گذشته پرتغال میزبان بشیکتاش ترکیه است. تیم ترکیه ای پس از 6 سال غیبت در این بازی ها به پرتغال سفر می کند. این نخستین رویایی دو تیم در رقابت های اروپایی است. بنفیکا 11 بار برابر تیم های ترکیه ای قرار گرفته که پنج پیروزی کسب کرده و چهار بار شکست خورده است. در مقابل بشیکتاش دوبار تیم های پرتغالی در خانه شان شکست داده است. تیم دول جدول لیگ ترکیه در آخرین بازی باشگاهی سه بر یک پیروز شد و در جایگاه دوم قرارگرفت. بنفیکا نیز آئورکا را دو بر یک شکست داد، اما در جایگاه سوم جدول لیگ کشورش قراردارد. باید دید شاگردان روی ویتوریا می توانند شروع خوبی در لیگ قهرمانان داشته باشند یا نه.

 

دیناموکیف – ناپولی

 

ناپولی در حالی مهمان دیناموکیف اوکراین است که سومین حضورش را در این رقابت ها تجربه می کند. عملکرد خوب این تیم با درخشش گونسالو ایگواین باعث شد پس از دو سال دوباره در لیگ قهرمانان حضور پیدا کنند. دو تیم برای نخستین بار برابر هم قرار می گیرند. با این حال تیم اوکراینی 20 بار با تیم های ایتالیایی رو به رو شده است. 12 بار شکست خورده و 6 بار به تساوی دست یافته است. جالب این جاست دو پیروزی این تیم هر دو بار برابر رم به دست آمد. در مقابل ناپولی تنها دو بار در رقابت اروپایی با یک تیم اوکراینی رو به رو شده است. این تیم با دنیپرو در نیمه نهایی لیگ اروپا فصل 15-2014 بازی کرد و در مجموع توانست پیروز شود و به فینال صعود کند.

 

گروه C

 

بارسلونا، منچسترسیتی، سلتیک و مونشن گلادباخ گروه سوم این رقابت ها را تشکیل می دهند. به نظر نمی رسد سیتی و بارسا برای صعود دچار مشکل شوند.

 

بارسلونا - سلتیک

 

بارسلونا که فصل پیش با شکست از اتلتیکو مادرید از صعود به فینال بازماند  ونتوانست از عنوان قهرمانی اش دفاع کند می خواهد دوباره فاتح این جام شود. با این حال شنبه هفته جاری شکست تلخی برابر آلاوس تجربه کرد. شاگردان لوییس انریکه دو بر یک در نوکمپ از تیم تازه صعود کرده به لالیگا شکست خوردند. وضعیت سلتیک کاملا متفاوت است. تیم اسکاتلندی رنجرز را با نتیجه پرگل پنج بر یک شکست داد و فاتح داربی شهر خود شد.

 

اما شرایط در لیگ قهرمانان متفاوت است. سلتیک تلخ ترین شکست خود را در این رقابت ها برابر بارسا تجربه کرد. تیم اسکاتلندی در آخرین رویایی اش با نماینده اسپانیا در سال 2013 6 بر یک شکست خورد. این دو تیم در مجموع 10 بار به مصاف هم رفتند که 6 پیروزی از آن آبی اناری پوشان شده است. سلتیک تنها دو بار توانست بارسا را مغلوب سازد. امشب سلتیک بازی سختی را در نوکمپ پیش رو خواهد داشت.

 

منچسترسیتی - مونشن گلادباخ

 

منچسترسیتی پس از پیروزی شیرین در داربی شهر منچستر به استقبال این بازی می رود و در اتحاد میزبان مونشن گلادباخ خواهد بود. شاگردان پپ گواردیولا اول هفته توانستند در اولدترافورد دو بر یک منچستریونایتد ژوزه مورینیو را شکست دهند و چهارمین پیروزی خود را در لیگ برتر جشن بگیرند. در مقابل تیم آلمانی متحمل شکست سنگینی شد و سه بر یک از میزبانش فرایبورگ شکست خورد. آخرین رویایی این دو تیم در لیگ قهرمانان با پیروزی دو بر یک سیتی در 30 سپتامبر به پایان رسید. در مجموع نیز سیتی برابر تیم های آلمانی نتایج خوبی کسب کرده است. پنچ پیروزی، دو تساوی و یک شکست آمار این تیم است. یکی از این پیروزی ها در سال 2014 زمانی که گواردیولا سرمربی بایرن مونیخ بود رقم خورد. در آن بازی که سه بر دو به نفع سیتی پایان یافت سرخیو آگوئرو هت تریک کرد.

 

گروه D

 

روستوف در گروه چهارم حضور دارد و درکنار اتلتیکو مادرید، بایرن مونیخ و آیندهوون کار سختی برای صعود به مرحله بعد خواهد داشت.

 

بایرن مونیخ - روستوف

 

روستوف در نخستین تجربه اش در لیگ قهرمانان باید برابر یکی از بهترین تیم های این رقابت ها به میدان برود. آلیانز آرنا میزبان عزت اللهی و آزمون خواهد بود. در مقابل بایرن با سرمربی جدید خود به نام کارلو آنچلوتی پس از ناکامی در فصل گذشته به دنبال فتح جام در این فصل است. به نظر می رسد بایرن در گام نخست به راحتی پیروز خواهد شد، اما روستوف بهترین خط دفاعی فصل گذشته لیگ روسیه را به نام خود ثبت کرد و توانست با حذف آژاکس به این مرحله صعود کند. باید دید روستوف می تواند نخستین شگفتی را در این رقابت ها رقم بزند یا نه. البته بایرن برابر تیم های روسی آمار خوبی دارد. در 9 بازی، پنچ پیروزی از آن تیم آلمانی شده و تنها یک بار شکست خورده است.

 

آیندهوون - اتلتیکومادرید

 

اتلتیکو مادرید، نایب قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان به هلند سفر می کند تا نخستین پیروزی اش را در این بازی ها به دست آورد. شاگردان سیئونه هفته خوبی را آغاز کردند و توانستند نخستین پیروزی شان را در لالیگا با درخشش آنتوان گریزمان جشن بگیرند. سلتاویگو با جهار گل مغلوب تیم مادریدی شد. تیم هلندی نیز با چهار گل نایمنخن را از پیش رو برداشت.

 

آخرین تقابل دو تیم در لیگ قهرمانان بدون رد و بد شدن گلی به پایان رسید. دو تیم در مرحله یک هشتم نهایی فصل گذشته به مصاف هم رفتند، اما نتواستند در دو دیدار رفت و برگشت گلزنی کنند. در نهایت اتلتیکو درضربات پنالتی توانست به پیروزی برسد. تیم مادریدی در فصل 09-2008 در مرحله گروهی نیز برابر این تیم قرار گرفت و در هر دو بازی پیروز شد. در آیندهوون سه بر صفر و در مادرید دو بر یک بازی را به نفع خود به پایان رساند.Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top