امکان برگزاری مسابقات مهم کشتی در مناطق محروم/سه شنبه 7 دی

در این جلسه وزیر ورزش و جوانان توجه به مناطق محروم و توسعه کشتی در این بخش از کشور را مهم دانست و گفت : محرومیت زدایی یکی از وظائف و رسالت های مهم این وزارتخانه است و فدراسیون کشتی در کنار توجه به استان های پیش رو و مطرح، برای توسعه این رشته به مناطق محروم نگاه ویژه تری داشته باشد و امکانات و مربیان و کارشناسان و حتی میزبانی خود را به این مناطق ببرد.

مسعود سلطانی فر ادامه داد: برای توسعه و رشد متوازن ورزش در سراسر کشور وزارت و دولت همه گونه حمایتی از فدراسیون ها خواهد داشت.

وی توجه به اقوام و عدالت ورزشی را مورد تاکید قرار داد و اعلام کرد: ورزش موجب همگرایی است و اتحاد و همراهی این بخش ثبات و امنیت پایدار کشور را به همراه دارد.

همچنین سلطانی فر تصریح کرد: باید بنگاه های اقتصادی را به سمت سرمایه گذاری در ورزش پیش ببریم و تشویق کنیم و یکی از برنامه های اصلی من توسعه اقتصاد ورزش است.

وی اضافه کرد: برای موفقیت این بخش اگر ساز و کار قانونی بیشتری برای حضور بخش خصوصی و مشارکت آنها نیاز باشد بنده و وزارتخانه کمک خواهیم کرد.

وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: نگاه ما به کشتی به عنوان ورزش پر طرفدار و و ریشه دار ایران باید عمیق و وسیع و در توسعه کشتی در جهان، سهم ایران باید از همه بیشتر باشد.

سلطانی فر گفت: از رسول خادم برای برنامه ریزی و وقت زیادی که برای فدراسیون و جامعه کشتی کشور می گذارد تشکر می کنم و یکی از برنامه های خوب فدراسیون توجه به قهرمانان و پیشکسوتان ارزشمند این رشته است. بها دادن به آنها و حضورشان در کمیته های مختلف فدراسیون ، برای این رشته یک سرمایه بزرگ است.

سلطانی فر اضافه کرد : من با فرستادن متخصصان و مربیان به کشورهایی که زمینه و اشتیاق دارند موافق هستم و اینکه در کشتی و تکواندو بتوانیم مربیان خود را به کشورهای مختلف بفرستیم و ایرانی ها بتوانند در این بخش کار کنند موافق هستم.

وی بیان داشت: هر چه فدراسیون بتواند کشتی را در دنیا مطرح و در کشورهای مختلف توسعه دهد به نفع کشور و ورزش کشتی است و هر چه تعداد کشورهایی که قهرمانان خود را به المپیک می فرستند بیشتر باشد برای حفظ کشتی در این بازیها موثر تر است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان نیز در جلسه هیات رئیسه فدراسیون کشتی گفت: این فدراسیون توانسته است اغلب برنامه های اعلامی خود را با کیفیت لازم اجرا کند و گزارش ناظران و بازرسان وزارت خانه این موضوع را تائید می کند.

سید نصرالله سجادی تصریح کرد: آمارها نشان می دهد رشد مدال آوری کشتی از سال ١٣٩٢ و حضور آقای خادم رشد قابل ملاحظه ای داشته است.

در این جلسه به پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان و تصویب هیات رئیسه، پیگیری و برنامه ریزی برای اخذ میزبانی مسابقات کشتی قهرمانی سال 2019 جهان مصوب شد.

انتهای پیام/

منبع:ایرنا
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top