شناسایی تیپ شخصیتی افراد از روی صفحات رسانه های اجتماعی

هنگامی که فیس بوک از کاربرانش سوال " چه چیزی در سر دارید " را می پرسد، حدود 400 میلیون نفر آن سئوال را در قالب پیامی پاسخ می دهند. حتی برخی از کاربران از این فرصتی که در اختیار شان قرار داده شده است استفاده می کنند و تصویر آخرین وعده ی غذایی که نوش جان کرده اند، یا تصاویر و پیام های انگیز شی را ارسال می کنند. طبق مطالعات انجام شده در طی چند سال گذشته ، شیوه ای که کاربران برای ابراز احساسات خود در فیس بوک به آن می پردازند نشانگر تیپ شخصیتی و میزان اعتماد به نفس شان است. با آقای تبلیغات همراه باشید.

پیدا نمودن درک صحیحی از تیپ شخصیتی خود در رسانه های اجتماعی موجب افزایش آگاهی تان نسبت به رفتار خود و آن شخصیتی که دیگران شما را با آن می شناسند می گردد . برای مثال، یک کار فرما می تواند با مشاهده ی عکس پروفایل فرد متقاضی درک صحیحی از تیپ شخصیتی آن فرد پیدا کند. از این رو ، با کمی تامل در مورد تصویر پروفایل خود می توانیم متوجه شویم که دیگر افراد ما را چگونه می بینند و چه نگرشی نسبت به ما دارند. علاوه بر این ، شناخت صحیح از فیس بوک ، اطلاعات بسیاری را در خصوص شخصیت در اختیار ما قرار می دهد و همچنین مزایای تجاری بسیاری را با خود به همراه دارد.

7 نکته ی زیر نشانگر واقعیت هایی است که تصویر پروفایل و صفحات رسانه های اجتماعی کاربران اینترنتی در رابطه با تیپ شخصیتی آنها بیان می کند. با آقای تبلیغات همراه باشید.


صفحات رسانه های اجتماعی و تیپ شخصیتی

 

1.     افرادی که دوستان و مخاطبان بسیاری را در صفحات رسانه های اجتماعی خود دارند، دارای عزت نفس پایین می باشند. بر اساس نتایج منتشر شده در مطالعه ای که در سال 2012 در مجله ی Human Behavior Computers in چاپ گشت ، کاربر انی که تعداد دوستان شان در رسانه های اجتماعی بسیار است اکثرا دارای عزت نفس بالا نمی باشند. بر اساس نتایج مذکور ، افرادی که ضمیر خودآگاه قوی دارند می کوشند تا عزت نفس پایین خود را با پیدا کردن دوستان بسیار در صفحات رسانه های اجتماعی  جبران کنند .

 

2.     افراد برون گرا ، تصاویر و پیامهای بیشتری را نسبت به افراد درونگرا پست می کنند. دقیقا همانند دنیای واقعی ، افراد برون گرا در صفحات اجتماعی فعالیت اجتماعی بیشتری دارند. در مقاله ی "تیپ های شخصیتی و معرفی شخصی خود در فیس بوک" اظهار شده است افرادی  که بیشتر از دیگران لایک می کنند ، هوش اجتماعی بالاتری دارد و جزو افراد برون گرا محسوب می شوند.

 

 

3.     کاربران خودآگاه ، تصاویری که ارسال می کنند را به صورت دقیق تنظیم می کنند. کاربران خود آگاه افرادی هستند که سخت کار می کنند و زمان کمتری را در رسانه های اجتماعی می گذرانند . زمانی که این گونه از افراد از رسانه های اجتماعی همچون فیس بوک استفاده می کنند، به صورت سازماندهی شده و بسیار دقیق به ارسال مطالب و تصاویر می پردازند.

 

4.     افرادی که شخصیت واضحی دارند و مرموز نمی باشند. به صورت کامل فرم قسمت پروفایل شخصی را پر می کنند. طبق تحقیقات انجام شده در سال 2010 در این خصوص ، این گونه از افراد خلاق ، خیال پردازند و دارای روحیه ای هنری می باشند. به علاوه این افراد به هنگام رساندن پیامی به دوستان خود ترجیح می دهند که آن را به صورت عمومی پست کنند. با آقای تبلیغات همراه باشید.

 

 

5.     افراد خود بزرگ بین مطالبی را به اشتراک می گذارند که جلب توجه کنند. کاربران خود بزرگ بین نسبت به دیگران احساس برتری می کنند و به دنبال توجه و تأیید دیگر مخاطبان هستند . طبق مقاله های چاپ شده در سال 2014 که در این خصوص بودند این کاربران پست های زیادی می گذارند تا لایک و یا کامنت بیشتری را بگیرند.

 

6.     افراد مضطرب ، تصاویر بیشتری را ارسال می کنند. کاربر انی که بیش از حد مضطرب هستند و در معرض استرس و نگرانی های بسیار می باشند ، با به انتشار گذاشتن تصاویر به دنبال کسب آرامش هستند. این گونه افراد می دانند که با پست مطلب ممکن است نظرات بسیاری را دریافت کرده و بیشتر مضطرب شوند. از این رو تصویری را پست می کنند تا خود را به آرامش برسانند و بتوانند احساساتشان را بیان کنند.

 

7.     کاربران سازگار با جمع، در تصاویر و پست های دیگران تگ می شوند. هرچه کاربران با دوستان و افراد دیگر سازگارتر باشند، در تصاویر بیشتری تگ می شوند، چرا که این افراد دارای روحیه ای صمیمی و گرم می باشند . پس این امر نشان دهنده ی آن است که این کاربران پتانسیل ایجاد روابط خوب را دارند.

 

در نهایت می توان اظهار داشت که صفحات رسانه های اجتماعی افراد ، اطلاعات بسیاری را در اختیار دیگران قرار می دهد. آنچه که پست می کنید و یا نمی کنید کاملاً نشانگر شخصیت و روحیه ی اجتماعی شماست. 

 

 

تصویر پروفایل بیانگر چه مشخصاتی می باشد؟

 

براساس مطالعات جدید انجام گشته، روش انتخاب تصویر پروفایل دارای اهمیت بسزایی است، چرا که نه تنها چهره افراد را به دیگر مخاطبان نشان می دهد بلکه اطلاعات و مشخصه های مهم بسیاری را در خصوص آنها بیان می کند.

تیم تحقیقاتی از دانشگاه پنسیلوانیا جهت انجام مطالعات از نرم افزار آزمایش و بررسی شخصیت استفاده نموده است تا تصاویر پروفایل 66000 کاربر توییتر را مورد تحلیل قرار دهد و همچنین این گروه از 434 افراد دیگر در این مطالعات استفاده نموده و از آنها خواسته شده است که فرم های نظرسنجی روانشناسی را تکمیل نمایند.

نتایج مطالعات در مقاله ای که بنام "بررسی شخصیت افراد بر اساس انتخاب عکس پروفایل در رسانه های اجتماعی" چاپ گشت .این نتایج بیانگر 5 نوع تیپ شخصیتی است که عبارتند از افراد زودرنج، انعطاف پذیر، برونگرا، وظیفه شناس و مشتاق در کسب تجربه.

افراد مشتاق در کسب تجربه : اولین نوع تیپ شخصیتی به افرادی که مشتاق در کسب تجارت جدید و هیجان انگیز است تعلق دارد. این افراد از انجام امور خاص و غیر عادی هراسی ندارند و اغلب با اشیایی همچون گیتار، اسنوبردو یا درخت بونسای عکس می گیرند که بهترین تصاویر به این گروه تعلق دارند.

به علاوه، هر چند که این دسته از افراد اغلب در تصاویر فخرفروشی می کنند و مهارتهای خود را نشان می دهند ولی به تصاویر بی روح و رنگ نیز علاقه دارند.

افراد زودرنج: این دسته از افراد نمی توانند به راحتی احساسات منفی خود را مخفی نمایند. از این رو، این نوع از کاربران علاقه ای به نمایش دادن تصویر صورت خود ندارند و اغلب اوقات تصویر اشیایی همچون ماشین و ساختمان را به صفحه پروفایل خود قرار می دهند.

علاوه بر این، کاربران زودرنجی که تصمیم به ارسال تصویر خود می گیرند نیز در نهایت تصویری کاملاً ساده از خود می گیرند. براساس مطالعات انجام شده این دسته از افراد با ارسال تصویر سرد و خشمگینی از خود قصد ابراز مخالفت با هنجارهای اجتماعی را دارند.

افراد مسئولیت پذیر: آن دسته از اشخاصی که به نظم، رفتار برنامه ریزی شده و تسلط امور علاقه دارند، جزو این گروه شمرده می شوند. این ویژگی هایی که در خصوص نظم می باشند هنگامی که در تصویر پروفایل نشان داده می شود، حس خوبی را به دیگران القا می کند چرا که تصاویر به صورت دقیق فرم بندی شده اند و همه چیز مرتب چیده شده است. این گونه افراد معمولاً از عینک و لباس های رسمی استفاده می کنند، از این رو در تصاویر مسن تر به نظر می آیند.

افراد انعطاف پذیر: همان طور که نام این دسته از افراد بیانگر ویژگی های فردی آنهاست، این کاربران اغلب شادند و بر دیگران لبخند می زنند. تصاویر پروفایل افراد انعطاف پذیر اکثراً رنگارنگ است و اغلب در تصاویردر حال لبخند زدن و یا بازی کردن می باشند.

هر چند که خود تصویر به خوبی فرم بندی نشده و از کیفیت خوبی برخوردار نیست ولی این گونه از اشخاص زمان زیادی را صرف عکس گرفتن می نمایند.

افراد برونگرا: این گونه از کاربران دارای تصاویر رنگی اند و همچنین اغلب در تصاویر فخرفروشی می نمایند. اگرچه که این افراد در تصاویر همیشه لبخند می زنند ولی تصاویرشان دارای کیفیت خوبی نیست. به علاوه، این نوع از کاربران توجهی نسبت به فنون زیبایی تصاویر و مشخصه های رنگی نشان نمی دهند. آنها خواستار جوانتر نشان دادن خود می باشند و معمولاً در تصاویر با دیگر افراد در حال معاشرتند.

 

تهیه و ترجمه واحد دیتای هلدینگ بین المللی سمین


 

 منبع: http://www.forbes.com/


 کانال تلگرام :  https://telegram.me/english_article

Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top