7 عادت کوچکی که می تواند زندگی شما را عوض کند


1-     افزایش مثبت اندیشی

بنظر می رسد که این مهمترین عادتی است که باعث شکل دهی عادات مثبت دیگری می شود. مطئنا مثبت اندیشی به تنهاتی نمی تواند شمارا به سمت موفقیت سوق دهد اما می تواند اشتیاق ایجاد ابزارهای موفقیت را در شما ایجاد کند. اهمیت مثبت اندیشی را زمانی یاد گرفتم که می خواستم سیگار را ترک کنم. وقتی به افکار منفی اجازه دادم به ذهنم راه پیدا کنند، تا مرحله شکست پیش رفتم. اما وقتی فهمیدم که چگونه افکار منفی را با افکار مثبت جایگزین کنم، موفق شدم. این کشف مرا به تمرین درمورد مثبت اندیشی راقب کرد بطوری که توانستم عاداتی را که میخواستم، برای خودم بسازم. وقتی اول روی این عادت متمرکز شوید ، عادات بعدی به سرعت و به راحتی بوجود می آیند. قدم اول اینست که از ورود افکار منفی به ذهنتان آگاه باشید، هر زمان که افکار منفی به ذهنتان رسید آنها را روی یک کاغذ یادداشت کنید به این ترتیب خیلی زود می توانید افکار منفی را تشخیص داده و متوفقشان کنید.


با آقای تبلیغات همراه باشید!


2-     ورزش

پاسخ افراد معمولا به توصیه برای ورزش کردن اینست: قطعا ورزش بسیار مفید است اما چگونه می تواند زندگی را تغییر دهد؟ و جواب اینست:

·        ورزش حس شما را نسبت به خودتان بهتر می کند و اعتماد بنفس شما را بالا می برد که همین باعث سوق دادن شما به موفقیت های دیگر و تغییرات مثبت در زندگی می شود.

·        مثبت اندیشی را تقویت می کند. شما برای حفظ عادت ورزش کردن به مثبت اندیشی نیاز دارید.

·        استرس را کاهش داده و زمانی را برای تفکر به شما می دهد و روحیه ی بهتری برایتان می سازد.

·        به قدرت خلاقیت کمک می کند. بیشتر ایده های خوب در حین ورزش کردن بوجود می آید.


3-     تمرکز روی یک کار

اما سوال اینست که چرا تمرکز تنها روی یک کار می تواند زندگی را تغییر دهد؟ 

·        این امر باعث میشه بیشتر روی آن کار وقت بگذارید و بهتر انجامش دهید. از این شاخه به آن شاخه پریدن دستیابی به نتیجه مطلوب را سخت و غیر ممکن می کند.

·        نه تنها استرس کاهش می یابد بلکه نشاط هم افزایش پیدا می کند.


4-     تمرکز بر روی یک هدف در زمان مشخص

همانطور که تمرکز روی یک کار در زمان مشخص موثرتر و مفیدتر است، تمرکز بر روی یک هدف هم در زمان مشخص بسیار نتیجه بخش تر است. البته ممکن است سخت بنظر برسد، تمرکز روی یک هدف مشخص در زمان مشخص قدرتمندترین راه برای رسیدن به همان هدف است. قدرت تمرکز و انرژی ،که دو عنصر اساسی برای دستیابی به هدف هستند، در هنگام انجام چند هدف بطور همزمان، کاهش میابد. 

اگر بخواهید همزمان به 5 هدف برسید چه؟ برای تمرکز  بر یک هدف یکی را انتخاب کنید. سپس آن را به اهداف کوچکتری که در طول یک ماه قابل دسترسی هستند بشکنید، و این الگو را هر روز اجرا کنید، آن هدف کوچک را به انجام برسانید و هدف کوچک شده بعدی را انتخاب کنید. وقتی به اولین هدف بزرگ رسیدید روی بعدی متمرکز شوید.

بعضی از اهداف مثل ورزش کردن مختص هر روز هستند. در این موارد آنها را تبدیل به عادت کنید. زمانی که آن عادات در شما ثابت شدند به سراغ هدف بعدی بروید.


5-     موارد غیرضروری را حذف کنید

اول موارد ضروری را مشخص کنید، چیزهایی که در زندگی شما خیلی مهم هستند و خیلی آنها را دوست دارید. بقیه موارد بجز آنها را حذف کنید. این کار به ساده شدن کارها کمک کرده و فضای زیادی را برای تمرکز روی کارهای مهمتر، باز می کند. این عملکرد در تمام مسائل زندگی قابل اجراست، پروژه ها و کارهای شغلی حتی چک کردن ایمیل ها و سایر ارتباطات.

این کار می تواند زندگی را تغییر دهد زیرا به آسان تر شدن کارها، تمرکز بیشتر روی مسائل مهمتر و ساختن یک زندگی دلخواه، کمک می کند.


6-     مهربانی

بله، مهربانی نوعی عادت است. عادتی که می تواند ترویج داده شود. به مدت یک ماه روی آن متمرکز شوید و تاثیرات عمیق آن را روی زندگیتان مشاهده کنید. و همچنین حس بهتری را در مورد خودتان بوجود می آورد. در حین انجام این عادت میبینید که چگونه رفتار اطرافیان با شما تغییر کرده و بهتر می شود.

چگونه می توان عادت مهربانی را افزایش داد؟  اول اینکه عادت کنید هر روز یک عمل مهربانانه برای کسی انجام دهید. با شروع روز به این فکر کنید که چه کاری می توانید برای کسی انجام دهید و در طول روز آن عمل را انجام دهید. دوم اینکه در حین برقراری ارتباط با دیگران تلاش کنید که مهربان، صمیمی و دلسوز باشید. سوم، سعی کنید پا از مهربانی ها کوچک فراتر گذاشته و دلسوزانه برای کسانی که نیاز به کمک های بزرگ دارند داوطلب شوید.


7-     کارهای روزمره

بنظر ساده میاید اما تهیه ی یک لیست از کارهای روزانه می تواند خیلی در زندگی ایجاد تفاوت کند. بهترین لیست کارهای روزانه در ابتدا و انتهای روز کاری و غیرکاری شما بدست می آید. یعنی لیستی در ابتدای روز، در ابتدای روز کاری و در انتهای روز کاری و غیرکاری خود تهیه کنید.

 چگونه این عادت زندگی را تغییر می دهد؟ اینکار کمک می کند که روز را با قدرت شروع کرده و حتی برای روز بعد هم آمادگی حاصل کنید. این کار به ساختن عادات خوب در زندگی، کمک می کند. این لیست به تمرکز روی کار های مهم و نتیجه گیری از کارهای انجام شده بسیار مفید است. 

 تهیه و ترجمه واحد دیتای  گروه بین المللی سمین

 منبع: www.zenhabits.net


 کانال تلگرام :  https://telegram.me/english_article

Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top