FOWOT ترس از فکر دیگران!

ناراحت ترین افراد در جهان کسانی هستند که به آنچه دیگران راجع به آنها فکر می کنند بیشترین اهمیت را می دهند.ما به عنوان بشر برای ادامه زندگی به یکدیگر نیازمندیم قطعاً طرد شدن از سمت دیگران بسیار ناخوشایند خواهد بود. بنابراین جای تعجبی ندارد که به آنچه دیگران راجع به ما فکر می کنند اهمیت دهیم. اما اگر اجازه دهید تفکر دیگران نسبت به شما تاثیر بسیار زیادی بر زندگی تان بگذارد، پتانسیل خلاقیت، فرصت ها، آزادی و شجاعت خود را از دست خواهید داد و این شما را بیمار می کند. زیرا این ترس نه تنها موجب سرخوردگی و تنهایی می شود، بلکه ریسک ابتلا به بیماری های قلبی، سرطان و دردهای مزمن را نیز افزایش می دهد. اجازه ندهید افکار دیگران، مانع شادی و لذت بردن شما از زندگی شود. خود را از این افکار رها کنید تا خود واقعی تان نمایان گردد. با آقای تبلیغات همراه باشید.

 

آیا شما جزو دسته FOWOT هستید؟

در ادامه به نشانه هایی از افرادی که ترس از تفکر دیگران دارند اشاره می کنیم:

FOWOT ترس از فکر دیگران


-         پنهان کردن حقیقت

آیا برای شما اتفاق افتاده به خاطر ترس از به خطر افتادن شغل تان، از دست دادن عشق یا دوستان تان و یا سرزنش شدن از طرف خانواده حقیقت را پنهان کنید؟

اینکه تمامی افکار خود را به زبان بیاورید کار درستی نیست. همچنین برخی از افراد تحت عنوان آشکار سازی حقیقت هر سخنی را به زبان می آورند که این نیز نادرست می باشد. اما هر زمان که در مقابل بیان نمودن حقیقت مقاومت نمایید، به فعال سازی استرس در بدن خود می پردازید که سلامت شمات را به خطر می اندازد و روح شما را سرخورده می کند. بنابراین اگر حقیقتی باید بیان شود بدون هیچگونه ترسی آنها را بازگو کنید. با آقای تبلیغات همراه باشید.

 

 

-         عدم ثبات اخلاقی

این افراد پیوسته در حال تغییر سلایق، ظاهر و تفکرات خود هستند و به اصطلاح افراد "حزب باد" می باشند. آنها از اینکه به خاطر متفاوت بودن از طرف دیگران طرد شوند می ترسند به همین علت همیشه در حال وفق دادن خود با محیط اجتماعی هستند البته شاید همیشه این تفاوت مورد پذیرش قرار نگیرد اما همینکه به اندازه ای شجاع باشید که این ریسک را پذیرفته و خود واقعی تان را نشان دهید حتما گروه مخصوص خود را پیدا خواهید کرد.

 

-         دروغ گویی

افرادی که از تفکر دیگران نسبت به خودشان می ترسند به خاطر اینکه ممکن است از حقیقت استقبال نگردد، تمایل به تغییر دادن حقیقت، اغراق و یا دروغگویی دارند. این موضوع منحصر به جنسیت خاصی نیست اما اکثراً مردها به دلیل اینکه میترسند با اعلام نمودن حقیقت از طرف زن مورد علاقه خود پذیرفته نشوند اغلب تمام حقیقت را بازگو نمی کنند. البته این یک رابطه دو طرفه می باشد زیرا زن ها از شنیدن حقیقت آزرده شده و مردان نیز از نگفتن تمام حقیقت احساس ندامت می کنند به این ترتیب بهتر است با رعایت ادب تمام حقیقت بازگو شده و زنان نیز حساسیت بیش از حد به خرج ندهند.

 

-         عذرخواهی

به یاد داشته باشید کسی که شما را دوست دارد به خاطر خود واقعی تان است نه به خاطر نسخه کپی شده ای که از خود ایجاد کرده اید. بنابراین هر چیزی که دوست دارید را به صراحت بیان کنید. تنها به فکر این نباشید که به موافقت با دیگران بپردازید بلکه فقط زمانی تائیدشان نمایید که نظر یکسانی با آنها دارید.  از تظاهر به دوست داشتن هر چیزی که مورد علاقه شما نیست جداً خودداری کنید.

 

 

 

 

-         تلاش جهت همفکر شدن با دیگران

اگر پیوسته در حال تلاش برای خواندن ذهن دیگران باشید تا مطمئن شوید با آنها همفکر هستید هیچگاه در زمان حال زندگی نخواهید کرد و هرگز متوجه روح زیبا و منحصر به فردی که به شما هدیه داده شده است نخواهید شد. هنگامی که با ترس از چگونگی تفکر دیگران نسبت به خودتان مقابله کنید، بهتر می توانید در زمان حال زندگی کرده و از آن لذت ببرید.

 

-         خاموشی نور درون

به تمام زمان هایی فکر کنید که خبرهای جالبی برای تعریف کردن دارید اما بخاطر ترس از اینکه برای دیگران جذابیتی نداشته باشد و یا مورد قضاوت قرار بگیرید، از بازگویی آنها منصرف می شوید و به این ترتیب شعله های نور درون خود را خاموش خواهید کرد که همان سرکوب نمودن خود واقعی تان می باشد.

 

-         استفاده از نقاب های متعدد

هویت غیر منسجم از نشانه های دیگر افرادی است که از تفکر دیگران راجع  به خودشان می ترسند. و هنگام وقت گذرانی با خانواده، همکاران و در کلاس های مختلف رفتارهای گوناگونی از خود نشان می دهند زیرا از اینکه دیگران چگونه آنها را قضاوت خواهند کرد می ترسند اما در آخر از خود می پرسند من کیستم؟ به راستی کدام زیباتر است خود واقعی و منحصر به فرد انسان و یا شخصی که پشت نقاب های متعدد مخفی می گردد؟! با آقای تبلیغات همراه باشید.

 

·        راهکارهایی جهت رهایی از گروه FOWOT

خوشبختانه رهایی از این ترس امکان پذیر است. ترس از اینکه دیگران چه فکری راجع به شما دارند درست مانند قفسی می باشد که به تدریج افراد خود را در آن محبوس کرده و بیرون قفس را فراموش می کنند. در حالی که اگر با این ترس روبرو شوند، به آرامی از زندانی که برای خود ساخته اند خارج شده و مجدداً آزادی خود را به دست خواهند آورد و اما زندگی خارج از قفس چگونه است؟ فوق العاده! جایی است که انسان خود واقعی اش بوده و درست همان شخصی است که باید باشد و بهترین احساس ممکن را خواهد داشت اکنون به چندین راه حلی که برای رهایی از این ترس ارائه شده توجه نمایید:

 

-         صاحب تخیلات خود باشید:

براساس تئوری ذهن، ما باید قادر به گسترش تخیلات خود باشیم.

اما اگر این تخیلات بیش از حد استفاده شده و گسترش یابند شروع به انجام عملکردی علیه ما می کنند به این ترتیب که اگر دیگران طرز فکر ما را دوست نداشته باشند و یا موجب ناراحتی آنها شویم چه اتفاقی خواهد افتاد! جهت مقابله با این تخیلات اجازه دهید هر فکری که به سراغتان می آید ادامه پیدا کند. "همه از من متنفر می شوند"... صبر کن، ادامه بده، "چطور از این موضوع مطمئن باشم ؟" قطعا برخی از مردم دوستم خواهند داشت برخی گمان می کنند من معمولی هستم و برای برخی دیگر چندان فرقی نمی کند. بنابراین اگر با این تفکرات خود روبرو شوید می بینید تنها تخیلات شما هستند که اهمیت زیادی به تفکر دیگران می دهند.

 

-         مزیت های منحصر به فرد بودن را بیابید:

اگر دوست دارید مانند افراد دیگر فکر کنید در واقع اصلاً فکر نمی کنید و در صورتی که فکر نکنید قادر به زندگی کردن نیستید!

این طبیعت انسان است که دوست دارد از حرکات و افکار دیگران تقلید نماید. به خصوص زمانی که احساس ناامنی می کند. اما این کار موجب بروز احساس پوچی در درون فرد می گردد. چرا؟ زیرا چیزی که موجب تحسین نمودن افراد می شود شخصیت منحصر به فرد آنها می باشد نه نسخه کپی شده ای که ایجاد کرده اند. بنابراین هر فردی می بایست شخصیت واقعی اش را گسترش دهد. هر چه بیشتر با تفاوت های خود کنار بیایید احساس بهتری نسبت به خود خواهید داشت. سعی کنید خودتان باشید!

 

-         به یاد داشته باشید که اکثر مردم به هیچ وجه به شما فکر نمی کنند!

این فکر را که همه افراد راجع به شما صحبت می کنند ، فراموش کنید. این ترس درونی شماست که این ذهنیت را ایجاد می نماید و این شما هستید که به قضاوت خود می پردازید!

به ندرت اتفاق می افتد آنچه دیگران راجع به شما فکر می کنند کاملاً درست باشد که این موضوع بسیار خوبیست. اگر شخصی براساس آگاهی سطحی خود نسبت به شما فکر و یا قضاوتی کند، شما مقصر نیستید این موضوع را به خودشان واگذار نمایید. بنابراین نظراتی که دیگران راجع به شما دارند مشکل شما نیست. هر چقدر کمتر به این موضوع فکر کرده و نگران آن باشید زندگی آرامتری خواهید داشت.

 

-         از خود بپرسید: آیا تفکر آنها اهمیتی دارد؟

مردم به آنچه که دوست داشته باشند فکر می کنند مهم نیست که شما به چه اندازه در انتخاب کلمات و رفتار خود دقت نمایید. اینکه دیگران چگونه شما را می بینند واقعاً اهمیتی ندارد. اینکه شما خودتان را چگونه می بینید حائز اهمیت می باشد. نسبت به خودتان صادق باشید هیچگاه از انجام کاری که به شما احساس خوبی می دهد خجالت زده و پشیمان نباشید. تصمیم بگیرید چه کاری درست است و همان را انجام دهید.

 

-         حقیقت را بگویید و صادقانه زندگی کنید:

حتی اگر صدایتان لرزید باز هم حقیقت را بگویید. ترس از اینکه دیگران چه فکری می کنند را کنار گذاشته و اجازه دهید حقایق به طور طبیعی آشکار شوند. به این ترتیب متوجه می شوید که چیزی برای ناراحتی و ترس وجود نداشته است. بنابراین از هم اکنون فقط حقایق را مطرح کرده و صادقانه زندگی نمایید. به ندای قلبتان گوش فرا داده و آنچه که احساس می کنید درست است را انجام دهید.

در انتها به یاد داشته باشید که زندگی بدون اهمیت دادن به تفکرات دیگران راحت تر خواهد بود زیرا رضایت برخی از افراد هیچگاه و با هیچ رفتاری جلب نشده و این شما هستید که خودتان را اذیت خواهید کرد.

ترس از چگونگی تفکر دیگران راجع به خودتان ر ا کنار بگذارید تا این حقیقت را دریابید که تفکر دیگران آنقدرها هم تاثیر و اهمیتی ندارد! حالا نوبت شماست اگر گمان می کنید که متعلق به گروه FOWOT هستید، هم اکنون رهایی از این ترس را آغاز نمایید.

 

تهیه و ترجمه واحد دیتای هلدینگ بین المللی سمین

منبع: http://www.mindbodygreen.com

http://www.uncommonhelp.me

 
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top