راه کارهایی جهت افزایش انرژی مثبت در محل کار

اکثر افراد بر این اعتقادند که وجود انرژی مثبت در محل کار موجب افزایش کارایی و همچنین پیشرفت ارائه خدمات به مشتریان میگردد.

می توان اظهار داشت که حالت ذهنی و روانی احساسات موجب تغیرات انرژی موجود در محیط می گردد .اعتقاد بر این است که تمام محیط اطراف افراد متشکل از انرژی می باشد از این رو جهت جذب انرژی مثبت در زندگی به دادن انرژی مثبت به اطرافیان بپردازید.


راهکار های ذیل موجب افزایش انرژی مثبت،توانایی و انگیزه در محل کار می شود.

با آقای تبلیغات همراه باشید.


1-استفاده ازتکنیک پر کردن سطل


پیش از شروع جلسات با کار کنان از آنها بخواهید که هر یک از آنها نکات مثبت دیگر افراد تیم را نام ببرند این امر تاثیر ویژه بر افزایش اعتماد به نفس کارکنان و انرژی مثبت می شود این کار تنها چند لحظه طول می کشد و در عوض چند دقیقه سطل اعتماد به نفس کارکنان پر می شود. توصیه می شود که از این تکنیک در هنگام شروع جلسات استفاده کنید و تآثیر آن را در روزهای آتی مشاهده کنید.


2- اثر ساندویچی


جلسات باید شامل اثر ساندویچی باشد، به گونه ای که نکات منفی در اواسط زمان جلسه ابراز شوند. جلسه باید با نکات مثبت ، پس از منفی و در نهایت با نکات مثبت به پایان برسد. از این رو پس ازبرگزاری جلسه به برنامه ریزی آن بپردازید.


3- ایجاد رقابت درون واحدی


بهترین روش جهت ساطع نمودن انرژی های مثبت در محل کار ،ایجاد رقابت و مسابقه می باشد. کارکنان از جهت برنده شدن در مسابقه و محیط رقابتی لذت می برند و دوست دارند که نمودار خلاقیت و پیشرفت خود را ارتقا دهند. این صحنه های رقابتی را هیجان انگیز کنید و نوشته هایی را در رابطه با مسابقات در روی دیوار ها نصب کنید.


4- خرید ناقوس


می توانید ناقوس را تهیه کرده و در محل کار نصب کنید. هنگامی که فردی موفقیتی را کسب می کند، برای مثال زمانی که تعداد فروش بالا می رود این ناقوس را به صدا در آورید چرا که صدای ناقوس نشان دهنده ی آن می شود که فردی موفقیتی را کسب کرده و انرژی مثبت در محیط کار ساطع می شود.


5- تفریح


مدیران باید این مهم را در نظر بگیرند که تمام کارمندان به 10 الی 30 دقیقه تفریح در طول روز نیاز دارند.می توان بازی، مسابقه و فعالیتهایی که موج شادمانی و سر حال شدن کارمندان می شوند را انجام داد.

برای مثال استیو جابز، مدیر موفق جهان اظهار داشته است که برخی اوقات فیلمی را تهیه و در محل کار پخش می نموده است،این تفریحات دیدن فیلم و خوردن پاپ کورن انرژی بی نظیری را به کارکنان می داده است.


6- ایجاد اعتماد به نفس


بهتر است مدیران به توانایی های کارمندانشان توجه داشته باشند و سعی در شناسایی مهارتهای آنها داشته باشند . تمجید و تعریف از کارکنان آنقدر باعث رضایت و خشنودی شان می گردد که انرژی فوق العاده ای را کسب کرده و به ارتقا مهارتهای آنها می پردازند.

در نهایت ، می توان اظهار داشت که این توصیه ها موجب دگرگونی انرژی مثبت در محیط کار می گردد و همچنین باعث افزایش کارایی و مهارتهای فردی تمام کارکنان شود.


تهیه و ترجمه  واحد دیتای گروه بین المللی سمین Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top