آمار بازدید سایت تازه کارم را چگونه بالا ببرم

مهم نیست شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی کوچک هستید یا یک سایت تجارت الکترونیکی عظیم را اداره می‌کنید، چیزی که حائز اهمیت است اینکه تعداد بازدیدهای روزانه از سایت شما برای فروش محصولاتتان تعیین‌کننده است.

۶ راه که از طریق آنها می‌توانید آمار بازدید از سایت تان را بالا ببرید

برای بالا بردن آمار سایت تان، یک سایت ارزش‌محور ایجاد کنید

شاید بدانید که امروزه محتوا ( Content ) به شکل جدید بازاریابی موتورهای جست‌وجو تبدیل شده است. تخمین زده می‌شود بیش از ۸۰ درصد شرکت‌ها یک راهبرد تولید محتوا را به‌کار می‌گیرند اما تنها ۳۲ درصد از آنها واقعا احساس می‌کنند که راهبرد اثربخشی را در پیش گرفته‌اند. حقیقت آن است که بازاریابی محتوا همچون یک حیوان رام‌نشدنی است. برای کسانی که از بیرون به ماجرا نگاه می‌کنند، تولید محتوا کار ساده‌ای به نظر می‌رسد. یک سایت درست کنید، تعدادی عکس داخل آن بگذارید و ایده‌هایی را در آن منتشر کنید و در این زمان سایت شما آماده است اما کار واقعا به این سادگی نیست. شرکت‌ها باید محتوایی هدفمند و با کیفیت بالا ایجاد کنند که به نتایجی که در پی آن هستند منجر شود.

یکی از رازهای بازاریابی قدرتمند محتوا آن است که مشتری خود را به یک قهرمان تبدیل سازید. برای مثال، مشتریان تان را پیدا کنید و داستان‌های آن را بشنوید. از آنها بپرسید چطور شد که از بین تمام محصولات موجود در بازار، محصول شما را برگزیده‌اند، نام تجاری ( Brand ) شما برای آنها چه مفهومی دارد و چه احساسی به آنها می‌دهد. تصور کنید از طریق قرار دادن مشتریانتان در مرکزیت امور و دریافت نظرات و تجارب آنها، تا چه اندازه می‌توانید محتوای معنی‌دار و شخصی‌سازی شده برای سایتتان تولید کنید.

از محصولات خود ویدئو تهیه کرده و روی سایتتان قرار بدهید تا آمار بازدید روزانه سایت تان بالا رود

تهیه ویدئوهای تبلیغاتی یک ابزار قدرتمند برای فروش است که اطلاعات درست را در زمان درست برای خریدار فراهم می‌آورد. مثلا نگاهی به سایت ۶pm.com بیندازید. تقریبا تمامی کفش‌های تولیدی آنها دارای یک ویدئو است که در حال نشان دادن فردی است که آن کفش را به پا دارد. دو راه برای منتشر کردن ویدئو روی سایت خود پیش رو دارید. راه اول آن است که ویدئو را روی سایت خودتان بارگذاری کنید. این روش برای شرکت‌هایی که به دنبال آن هستند تا سایتشان از نظر میزان بازدید از ویدئوها در رتبه بالاتری قرار بگیرد، عالی است. در این صورت بهتر است حجم و کیفیت ویدئو را به صورت بهینه انتخاب کنید تا برای کاربران راحت‌تر نمایش داده شود. روش دوم این است که از سایت‌هایی که امکان بارگذاری ویدئو بر روی آنها وجود دارد استفاده کنید. مزیت روش دوم این است که با توجه به اینکه ویدئو روی سایت دیگری بارگذاری شده است، زمان بالا آمدن سایت شما افزایش نخواهد یافت.

دامنه‌هایی که شبیه به نام سایت شما هستند را خریداری کنید

این یکی از راهبردهایی است که توسط اغلب صاحبان کسب‌ و کار آنلاین نادیده انگاشته می‌شود. بیشتر شرکت‌ها بر خریدن انواع پسوندها نظیر net. و org. و... متمرکز هستند اما اغلب یادشان می‌رود دامنه‌هایی را که شبیه نام سایت آنها هستند و غلط املایی دارند خریداری کنند.

برای بالا بردن آمار بازدید روزانه سایت تان در شبکه‌های اجتماعی به صورت هدفمند حضور یابید

حضور در شبکه‌های اجتماعی برای صاحبان کسب و کار آنلاین مثل آب خوردن است، اما اغلب ضعیف اجرا می‌شود. اگر فقط یک چیز در این زمینه باید درک شود آن است که نباید از فضای شبکه‌های اجتماعی صرفا برای هدایت مشتری به سایت فروش استفاده کرد، بلکه باید از آن برای افزایش آگاهی در مورد محصول و گسترش ارتباط با مشتریان استفاده کرد. شبکه‌های اجتماعی برای صاحبان سایت‌های تجارت الکترونیک فرصتی هستند که می‌توانند از طریق آنها با مشتریان خود ارتباط بهتری برقرار کنند. بازهم نیاز است تا از مشتریان خود قهرمان بسازید.

از این خجالت نکشید که از آنها سوال بپرسید، دغدغه‌هایشان را دریابید و واقعا برای آنها اهمیت قائل شوید. وقتی مشتریانتان بفهمند شما واقعا به آنها اهمیت می‌دهید، آنگاه آنها نیز شروع می‌کنند تا واقعا برای شما اهمیت قائل شوند. از این طریق، آمار بازدید سایت شما نیز افزایش خواهد یافت. برای مثال شبکه اجتماعی گوگل‌پلاس به موتور جست‌وجوی گوگل متصل است. گوگل برای رتبه‌بندی سایت‌ها و صفحات اینترنتی از بازخوردهای شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند. ایجاد یک شبکه قدرتمند از کاربران که واقعا با پست‌های شما ارتباط برقرار می‌کنند احتمال اینکه پست‌های وبلاگ یا صفحات مربوط به فروش محصولات شما را در نتایج جست‌وجوی گوگل در رتبه بالاتری قرار دهد، افزایش خواهد داد.

از ابزارها و برنامه‌های کاربردی موجود برای ارتقای محصولتان کمک بگیرید

ابزارهای جدیدی وجود دارند و هر روزه عرضه می‌شوند که می‌توانند به تلاش‌های شما برای فروش آنلاین محصولاتتان کمک کنند. یکی از آنها که من آن را آخرین فناوری موجود برای استفاده در تجارت الکترونیک می‌دانم، سایت Liketoknow.it است. این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد که عکس‌های اینستاگرامشان را به محصولات تجاری تبدیل کنند.

کاربران را ترغیب کنید که نظراتشان را راجع به محصولاتتان در سایت بیان کنند

اغلب سایت‌ها و فروشگاه‌های آنلاین امکان قرار دادن نظرات کاربران روی سایتشان را دارند اما بسیاری از آنها از این راهبرد درست استفاده نمی‌کنند. آیا می‌دانید بیش از ۸۸ درصد مشتریان به نظرات کاربران قبلی در مورد محصولات به اندازه پیشنهادهای شخصی اعتماد می‌کنند؟ هرکدام از نظرات ثبت شده کاربران در سایت شما، تاثیر شگرفی بر تصمیم به خرید مشتریان کنونی شما دارد. سوال اینجاست که این چگونه بر افزایش آمار بازدید از سایت موثر است؟

ابتدا باید توجه داشته باشید که نظرات کاربران یک محتوای منحصربه‌فرد و مرتبط است، دوم اینکه نظرات کاربران صفحات استاتیک سایت شما را به‌روز و تازه نگه می‌دارد و موتورهای جست‌وجو به صفحاتی که به‌طور مداوم مطالبشان به‌روز می‌شود علاقه نشان می‌دهند. سوم اینکه افرادی که وقت می‌گذارند و راجع به محصولی نظر می‌دهند همان‌هایی هستند که وقت صرف می‌کنند و تجارب خود را با دوستانشان به اشتراک می‌گذارند. درج نظرات کاربران باعث می‌شود تا صفحات مربوط به محصولات شما شانس بیشتری برای دستیابی به رتبه بالاتر در موتورهای جست‌وجو داشته باشند و با مشتریان ارتباط اجتماعی برقرار کنند. نکات فوق تنها تعداد اندکی از راه‌های متعددی است که می‌توانید از طریق آنها آمار بازدید از سایت تجارت الکترونیک خود را افزایش دهید و البته اینها همان مواردی هستند که اغلب مورد غفلت واقع می‌شوند. به طور مداوم تلاش‌های خودتان را مورد پایش قرار دهید و همواره به دنبال راه‌های جدیدی برای ارزش‌آفرینی برای مشتریانتان باشید.

منبع : آفتاب


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top