کدام بخش‌های کشور در تعطیلات عید فطر شلوغ می‌شود؟

کدام بخش‌های کشور در تعطیلات عید فطر شلوغ می‌شود؟

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از گسترش سفرهای داخلی به سمت غرب و شمال غرب کشور، علاوه‌بر نواحی مرکزی و جنوبی کشور خبر داد و تامین اسکان اضطراری و ارزاق در مراکز استان‌ها را برای تعطیلات عید فطر، ضروری اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، علی‌اصغر شالبافیان ـ معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ـ در پنجاه‌وپنجمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که به صورت مجازی با حضور معاونان گردشگری ۳۱ استان کشور و نمایندگان ۲۷ دستگاه اجرایی عضو این ستاد برگزار شد، درباره رزرو مراکز اقامتی رسمی، وضعیت آب و هوایی و تامین حمل و نقل مورد نیاز گردشگران، گفت: پیش‌بینی می‌شود گرایش سفر هموطنان علاوه بر نواحی مرکزی و جنوبی کشور به سمت شمال و غرب نیز توسعه یابد.  

او بیان کرد: تلاش شده است ضمن تجمیع گزارش‌های دریافتی ویژه تعطیلات نوروز، از اقدامات برتر دستگاه‌ها و استان‌های کشور به عنوان الگو استفاده شود و در راستای افزایش سطح رضایتمندی گردشگران به کار گرفته شود.

سید مصطفی فاطمی ـ دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ـ نیز ضمن بررسی اجمالی اقدامات انجام گرفته در نوروز ۱۴۰۲، اعلام کرد: همزمان با تعطیلات پیش رو در تعطیلات عید سعید فطر و ایام پیک سفر فصل بهار در اردیبهشت ماه، تراکم رویدادها و جشنواره‌های گردشگری در استان‌های کشور نیز وجود دارد.  

وی با بیان این‌که پیش‌بینی می‌شود استان‌هایی که برگزارکننده رویدادهای گردشگری هستند، پذیرای بیشترین آمار مسافران باشند، یادآور شد: جشنواره‌هایی از جمله روز شیراز، سعدی، گردشگری ادبی، خوراک و عشایر استان فارس، جشنواره‌های متنوع طبیعت‌گردی در استان کردستان، جشنواره گلاب‌گیری کاشان، گردشگری سلامت یزد، گل لاله اراک و نیز ده‌ها جشنواره متنوع گل و گیاه و محصولات کشاورزی در بیشتر استان‌ها، از جمله استان‌های کرمان، گلستان و غیره بخشی از رویداهای پیش‌رو در ماه اردیبهشت ماه به شمار می‌آید.  

فاطمی همچنین روز ایرانگردی و روز جهانی موزه را از جمله سایر رویدادهای پیش‌رو خواند که با برنامه‌ریزی برنامه‌های متنوع استانی می‌توانند در انتخاب مقاصد سفر هموطنان تاثیرگذار باشند.  

دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با توجه به رزرو قابل توجه مراکز اقامتی کشور در تعطیلات پیش‌رو گفت: برای استفاده از مراکز استان‌ها، اسکان اضطراری نیاز است. ابتدا مراکز اقامتی رسمی در استان‌ها تکمیل شوند. از طرفی با توجه به ایام فعال بودن مدارس درصدد هستیم در صورت نیاز از سالن‌های ورزشی و کمپ‌های شهرداری به منظور اسکان اضطراری استفاده کنیم.   

فاطمی همچنین با اشاره به فعال بودن سامانه ۰۹۶۲۹ در تعطیلات پیش‌رو از تمام دستگاه‌های اجرایی و استان‌های کشور خواست تا نسبت به اطلاع‌رسانی این مرکز به عنوان سامانه شکایات، پیشنهادات و کسب اطلاعات گردشگری به هموطنان سراسر کشور اقدام کنند.  

دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر پس از گزارش دستگاه‌های عضو این ستاد در راستای آمادگی خدمت‌رسانی به گردشگران در تعطیلات عید فطر، نسبت به تامین ارزاق مورد نیاز در تعطیلات پیش‌رو و تلاش مضاعف برای تامین امنیت و رفاه مسافران تاکید کرد.  ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top