پاسخ سربالا «النی» به فدراسیون بسکتبال/ ابهام در ادامه همکاری

پاسخ سربالا «النی» به فدراسیون بسکتبال/ ابهام در ادامه همکاری

به گزارش خبرنگار مهر، به نقل ازمدیر ماجراجو, یکی از اقدامات قابل توجه فدراسیون بسکتبال در سال جاری، همکاری با «النی کاپوجیانی» به عنوان سرمربی تیم ملی بانوان بود. این مربی یونانی که هدایت تیم پاناتینایکو را در کارنامه دارد، اوایل سال جاری به پیشنهاد و مذاکرات صورت گرفته از سوی فدراسیون بسکتبال ایران پاسخ مثبت داد و با تیم ملی در دو رویداد شرکت کرد.

مدیر ماجراجو

بازگشت زودهنگام مربی خارجی

رقابت های ویلیام جونز در چین تایپه اولین تورنمنتی بود که تیم ملی بسکتبال بانوان با هدایت «النی کاپوجیانی» در آن شرکت کرد و چهارم شد. حضور در این تورنمنت به منظور آماده سازی برای شرکت در رقابت های دیویژن B آسیا انجام شد. ملی پوشان بسکتبال ایران از حضور در این مسابقات به عنوان دوم دست یافتند و نتوانستند سهمیه تیم اول برای صعود به دیویژن A آسیا را کسب کنند.

«کاپوجیانی» بعد از همراهی دختران ملی پوش ایران در دو رویداد رسمی به کشورش بازگشت و تا به امروز حضور دوباره ای کنار آنها نداشته است. البته که قرارداد این مربی یونانی در مرحله نخست همکاری و بعد از حضور در دو رویداد موردنظر به پایان رسید.

این موضوعی بود که جواد داوری رییس فدراسیون بسکتبال پیش از این به آن اشاره داشت اما در عین حال تاکید داشت که این به منزله عدم ادامه همکاری نیست و قرار است این مهم از سر گرفته شود.

در همین راستا فدراسیون بسکتبال با لحاظ کردن پیگیری مسابقات لیگ برتر بانوان، از این مربی دعوت کرده تا طی سفر به ایران، این رقابت ها را زیرنظر داشته باشد اما او تا به امروز پاسخ شفاف و مشخصی به دعوت ایران نداده و همین مسئله ادامه همکاری را مبهم کرده است.

پاسخ سربالا برای سفر دوباره به ایران

فتانه ملک نایب رییس فدراسیون بسکتبال در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: رقابت های لیگ برتر بانوان از هفته آینده وارد مرحله یک چهارم پلی اف می شد. رقابت های باگشاهی در رده سنی جوانان هم به مراحل رسیده است. به همین دلیل از «کاپوجیانی» دعوت کردیم تا سفری به ایران داشته باشد و وضعیت بازیکنان را در این رقابت ها زیر نظر داشته باشد اما پاسخی نگرفته ایم.

وی تاکید کرد: برای بهمن که همزمان با حجم مسابقات مان است، دو سه تاریخ را به «کاپوجیانی» پیشنهاد دادیم تا بلیت بگیریم در کل سعی کردیم شرایط رفت و آمد را بنا به خواسته این مربی فراهم کنیم اما هنوز به نتیجه ای نرسیده ایم.

نایب رییس فدراسیون بسکتبال خاطرنشان کرد: این مربی یونانی این روزها درگیر فعالیت های باشگاهی خود در یورو لیگ است. به همین دلیل به زمان های پیشنهادی ما پاسخ مثبت نداده است و تاکید کرده که به دلیل مشغله کاری نمی تواند زمان مشخصی را هم برای سفر به ایران اعلام کند.

ملک با بیان اینکه بسکتبال بانوان رقابت های زیر ۱۸ سال کاپ آسیا و سه به سه را برای سال آینده در پیش دارد، گفت: فعلا در رده ملی (بزرگسالان و جوانان) برنامه اردویی و اعزام نداریم اما برای‌مان اهمیت دارد حالا که مسابقات باشگاهی به مراحل حساس رسیده، «کاپوجیانی» در ایران باشد و ضمن تماشای مسابقات، بازیکنان را ارزیابی کند.

«با این شرایط و پاسخ های دریافتی از سوی کاپوجیانی، فکر می کنید وی همچنان بازگشت به ایران و ادامه همکاری با فدراسیون را در برنامه داشته باشد؟»، نایب رییس فدراسیون بسکتبال در پاسخ به این پرسش گفت: تا به امروز او حرفی مبنی بر نیامدن اعلام عنوان نکرده است ضمن اینکه تلاش هم برای آمدن دوباره او و ادامه همکاری است.

نه قراردادی هست و نه برنامه ای برای بازگشت

اگرچه نایب رییس فدراسیون بسکتبال بانوان تاکید دارد که «النی کاپوجیانی» تا به امروز صحبتی مبنی بر عدم ادامه همکاری نداشته است اما شرایط موجود، این همکاری و ادامه دار بودن آن را در هاله ای از ابهام قرار داده است. به هر حال طبق انچه جواد داوری هم به آن اشاره داشته، این مربی یونانی فعلا با فدراسیون قرارداد رسمی ندارد. از طرفی او تاریخ های پیشنهادی ایران را رد کرده و اعلام کرده نمی تواند زمان مشخصی را برای بازگشت مشخص کند.

این موارد کنار هم ادامه همکاری میان «النی کاپوجیانی» و فدراسیون بسکتبال را مبهم کرده است.


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top