افزایش مرگ و میرهای مرتبط با اُزن در جهان

افزایش مرگ و میرهای مرتبط با اُزن در جهان

به گزارش مدیر ماجراجو و به نقل ازخبرگزاری مهر, به گفته محققان شهرهای آمریکای شمالی، اروپا، آسیا، استرالیا و آفریقا می‌توانند انتظار داشته باشند تا سال ۲۰۵۴ شاهد افزایش مرگ و میر ناشی از اُزن تا سال ۲۰۵۴ به میزان ۶۲۰۰ مرگ و میر در سال باشند، مگر اینکه انسان‌ها گرمایش جهانی را مهار کنند.

«کای چن»، محقق ارشد از دانشکده بهداشت عمومی ییل کنتیکت، گفت: «این مقاله شواهد دیگری از فواید سلامتی است که کشورهای بیشتری در صورت پایبندی به اهداف توافقنامه آب و هوای پاریس بدست خواهند آورد.»

در این مطالعه، محققان قرار گرفتن کوتاه مدت در معرض آلودگی ازن سطح زمین و مرگ و میر روزانه را در ۴۰۶ شهر در ۲۰ کشور و منطقه تجزیه و تحلیل کردند. آنها از چهار سناریوی تغییر آب و هوا برای پیش بینی میزان مرگ و میر در آینده به دلیل آلودگی هوا استفاده کردند.

اُزن جز اصلی مه دود است و با مشکلات تنفسی، بیماری قلبی و مرگ زودرس مرتبط است.

اُزن زمانی تشکیل می‌شود که آلاینده‌های منتشر شده از خودروها، نیروگاه‌ها و صنعت در حضور نور خورشید واکنش شیمیایی می‌دهند. به گفته آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده، اُزن در روزهای گرم و آفتابی در شهرها به احتمال زیاد به سطوح ناسالم می‌رسد.

محققان تخمین زدند که مرگ و میر ناشی از اُزن در سال‌های ۲۰۵۰ تا ۲۰۵۴ در این شهرها سالانه ۶۲۰۰ نفر خواهد بود.

با این حال، آنها همچنین دریافتند که کنترل‌های قوی آب و هوا و کیفیت هوا می‌تواند تفاوت ایجاد کند.

چن گفت: «در سناریویی که کشورها به توافقنامه آب و هوایی پاریس پایبند بودند، مرگ و میر ناشی از اُزن بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۵۴ تنها ۰.۷ درصد افزایش یافت.»

منیع:خبرگزاری مهر

مدیرماجراجو


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top