ده رهنمود موثر بر بازاریابی محتوا در سال های 2016 و 2017


بازاریابی محتوا، سالهاست که مورد استفاده قرار می گیرد، چرا که فیس بوک حس نیاز به سرمایه گذاری در بازاریابی محتوایی را به اکثر تجار القا کرده است .می توان اظهار داشت که بازاریابی محتوا بسیار تاثیرگذار است، ولی متاسفانه بیشتر تجار تنها از رو اجبار و یا تنها به دلیل کسب تعداد بازدید کنندگان بیشتر از آن بهره مند می شوند.

می توان اظهار داشت که در دنیای امروز، فرصت های بازاریابی محتوایی بیشتری نسبت به همیشه در اختیار کارآفرینان می باشد، از این رو،

10 رهنمود تاثیر گزار بر رونق تجاری را با آقای تبلیغات دنبال کنید.


  • نسبت به همیشه بر اهداف خود تمرکز بیشتری داشته باشید.

استار باکس قرارداد جدیدی را با گزارشگر سابق روزنامه واشنگتن پست بسته است و هدف از انجام این کار، خلق محتوا در مورد موضوعات روزی که تمام جهان را دگرگون می سازند می باشد.

استار باکس تنها کافی شاپی کوچک نیست که سعی در فروش قهوه داشته باشد، بلکه سعی در ایجاد ارتباط از طریق کافه را دارد. علاوه بر این، قرارداد شراکتی مذکوری که بسته شد به منظور هدف-محور شدن استار باکس و تولید محتوا و تنها در جهت کسب موفقیت های بیشتر می باشد. این گونه از انگیزه ها و اهداف باعث بیشتر شناخته شدن استار باکس می گردد، چرا که اغلب افراد در مورد اهداف بلند مرتبه این کافی شاپ زنجیره ای صحبت می کنند و آنها را به اشتراک می گذارند.با آقای تبلیغات همراه باشید.


  • به مشتریان و ارزش والای آنها بیشتر توجه نمائید.

برای مثال، سال ها پیش کارخانه تولید کننده لباس شنا در دوران رکود اقتصادی و بحران نیز به فعالیت های خود بدون هیچ مشکلی ادامه می داد و رمز موفقیت آن جوابگویی به مشتریان بوده است. این کارخانه با بهره گیری از استراتژی بازاریابی هوشمندانه ای، 200 عدد از سوالاتی که مشتریان در وب سایت مطرح کرده بودند را لیست نمود و پاسخ آنها را در وب سایتش قرار داد که موجب رونق آن گشت. چراکه هر فردی که حتی اندکی پول داشت، این برند را می شناخت و لباس های شنایی که توسط کارخانه تولید می شد را خریداری می کرد. استراتژی مذکور تاثیر فوق العاده ای بر فروش کارخانه گذاشت زیرا که جوابگویی به مشتریان و ارزش قائل شدن بسیار مهم می باشد.

 از این رو، چنانچه به دنبال جلب توجه مخاطبان بیشتری هستید، به تولید محتوا مرتبط با نیازهای آنان بپردازید.

لیستی از تمام سوالاتی که مخاطبان در ذهن دارند را تهیه نمائید و به تولید محتوا و جوابگویی آنها ادامه دهید، چرا که این امر موجب تغییر شگرف وضعیت بازاریابی خواهد شد. علاوه بر این، همیشه از عنوان های مخصوص مشتریان استفاده کنید، زیرا که آنها علاقه ای به عنوان های تخصصی پیچیده ندارند.با آقای تبلیغات همراه باشید.

در نتیجه، با توجه به هدف گذاری های اساسی و همچنین ارائه خدمات مشتریان برتر قادر به کسب موفقیت های بی نظیری خواهید گشت.


  • با مخاطبان بیشتری در ارتباط باشید.

می توان اظهار داشت که تقریباً هر هفته، امکانات جدیدی در رسانه های اجتماعی جهت ایجاد ارتباط با دیگر افراد فراهم می گردد و فرصت های بسزایی جهت ایجاد ارتباط با مشتریان بیشتر به وجود می آید. می توان اظهار داشت که امر مذکور موجب جلب توجه دوباره بازاریابی و رونق آن می گردد. علاوه بر این،اگر فردی محتوایی را با شما به اشتراک می گذارد و یا سوالی را مطرح می کند، در واقع برای شما اهمیت قائل می شود و به شما توجه دارد. پس، بهترین روش جلب توجه بیشتر دیگران، ارزش قائل شدن و توجه متقابل است. برای مثال، زمانی که شرکتی در تویتر مطلب پست شده دیگران را فیوریت می کند، در واقع در حال انجام سرمایه گذاری لحظه ای می باشد. به علاوه، برخی از شرکت ها، جهت قدردانی از لطف و توجه مشتریانشان، ویدیوهایی را تهیه می نمایند و با این کار، محبوبیت زیادی را به دست می آورند.


  • از بازاریابی محتوایی میکرو بهره مند گردید.

بزرگ ترین شرکت تجارت الکترونیکی خصوصی در جهان، شرکت هلندی به نام کول بلو می باشد که 15 سال پیش تاسیس گشت که 100 درصد سهام این شرکت تحت کنترل 3 بنیانگذار آن است. شرکت مذکور سود هنگفتی را سالانه با تولید و فروش 500 میلیونی دارد.با آقای تبلیغات همراه باشید.

متخصصان کول بلو از یوتیوب به عنوان کانال محتوایی استفاده می کنند و هر هفته حدوداً 50 تا 100 ویدیو جدید پست می کنند که تمام ویدیوهای تولید شده مرتبط با تلفن های همراه می باشد. حدود 12 ماه گذشته، کانال این شرکت حدود 20 میلیون بازدید کننده داشته و تمام ویدیوها به زبان هلندی می باشد. طبق اظهارات مدیر عامل این شرکت، رمز موفقیتشان ایجاد کانال یوتیوب نیست، بلکه ارسال تعداد ویدیو بیشتر است. چرا که هر چه تعداد محتوا افزایش پیدا کند، ارزش شرکت نیز افزایش می یابد.

فردی که پیرو بازاریابی محتوایی است، می بایست به فواصل و چگونگی تکرار مطالب ارسال شده آگاه باشد. علاوه بر این، می توان اظهار داشت که خلق 10 محتوای کوتاه بهتر از خلق یک محتوای طولانی می باشد. از این رو، بازاریابی محتوایی میکرو به معنی ارسال پست ها و محتواهای کوتاه و مرتبط می باشد که می تواند در غالب ویدیو، پیام، عکس و غیره .. باشد.

 

  • از چگونگی بهترین بستر های ارسال محتوا مطلع باشید.

اغلب بازاریابان به دنبال محبوب ترین رسانه ها می گردند. در حال حاضر، 1000 مخاطب در اینستاگرام بهتر از 1000 لایک در فیس بوک می باشد، چرا که تنها مسئله مهم تقاضای مشتریان است. از این رو شرکت ها می بایست به دنبال کشف بسته های رسانه ای بهتر باشند. برای مثال، این روزها Snapchat از تمامی رسانه های اجتماعی دیگر مخاطبان بیشتری دارد و اغلب شرکت ها و سازمان های موفق، محتواهایشان را در این فضاها ارسال می کنند. امروزه بهتر است که شرکت ها به جای پول، زمان خود را در رسانه ها سرمایه گذاری کنند.


  • محتواهای بروز تولید کنید.

80 درصد محتواها می توانند از قبل برنامه ریزی شوند. بازاریابان موفق، از آنچه که در هفته های آتی انجام خواهند داد آگاهند و برنامه دقیقی دارند. بازاریابی محتوایی نیازمند سطح معینی از انعطاف پذیری و خلاقیت است و بازاریابان می بایست از موضوعات مطرح روز آگاه باشند. اغلب شرکت ها با استفاده از دانشی که دارند به مخاطبانشان یاری می رسانند. برای مثال، زمانی که اوضاع املاک بحرانی است و عموم افراد دچار مشکل گشته اند، شرکتی که در رابطه با املاک فعالیت دارد با به اشتراک گذاری دانسته هایش می تواند بخشی از مشکلات را حل کند.با آقای تبلیغات همراه باشید.

از این رو، توصیه می گردد که ارزش تمام لحظه ها را دانسته و سعی در درک مشکلات روز و حل آنها داشته باشید.


  • از رسانه های آف لاین نیز به صورت هوشمندانه بهره مند شوید.

میشل فن یکی از تاثیرگذارترین تجار در صنعت لوازم آرایش است. او فردی بسیار خوش چهره است، که کانال بسیار محبوبی را در یوتیوب کنترل می کند، به گونه ای که بیش از 1 میلیارد بازدید کننده دارد  همچنین او خانمی بسیار باهوش است و کتابی منتشر کرده است که فروش زیادی داشته است. میشل سوپر استار اینترنتی است که حتی در دنیای آف لاین هم محبوب است و طرفداران زیادی دارد. در نتیجه، با استفاده از رسانه های آف لاین همانند روزنامه ها، بازاریابان می توانند فروش خود را افزایش داده و موجب رونق وضعیت تجاری گردند.


  •  بهتر است در محتوا ها از متن استفاده کنید.

محتوای عالی از طریق تولید متن انجام می گیرد، همانگونه که فیلم ها و سریال های تلویزیونی با استفاده از کاراکترهای مختلف و سلسه مراتب داستان ها مخاطبان را جذب می کنند. از این رو، تولید محتوا هم می بایست به گونه ای باشد که در غالب متن های مرتبط و پی در پی باشد تا بتنواند اثر قابل توجهی به مخاطبان بگذارد. برای مثال، شرکت ها می توانند داستان ها و مطلب های مرتبط و جالبی را در مورد حرفه و شرکتشان تولید نمایند و نشر دهند.

با آقای تبلیغات همراه باشید.


  • از دام های هوشمندانه ای که مخاطبان بیشتری را جذب می کنند استفاده نمائید.

هاب اسپات (Hubspot) یکی از اولین برندهایی بود که با استفاده از بازاریابی محتوایی به موفقیت رسید. از آنجائی که این شرکت نرم افزارهای بازاریابی می فروشد، ایده سبک مدیریت بازاریابی بسیار مثمرثمر می باشد. هاب اسپات روزانه 5 تا 7 بلاگ پست می کند که در رابطه با چگونگی کنترل بازار و بازاریابی می باشند. این شرکت محتواها را به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار می دهد و ترفندهایی را به آنها آموزش می دهد. شرکت مذکور با استفاده از دام های جذب مخاطبان اطلاعاتی را در مناسبت های خاص کسب می کند و در عوض ارسال محتوا و مطلب، از خوانندگان درخواست ذکر ایمیل آدرسشان را دارد تا در صورت نیاز از آنها در جهت بازاریابی بهتر استفاده کنند.


  • از محتواهای شخصی استفاده کنید.

 با استفاده از داستان های واقعی و افراد مختلف می توانید موجب رونق بازاریابی محتوایی خود گردید.

در دنیای دیجیتالی امروز، افراد با سران شرکت ها ارتباطی ندارد و این موضوع باعث ایجاد مشکلات و موانع مختلف می گردد. با ایجاد ارتباط بین مدیران و مشتریان شرکت، مخاطبان حس واقعی بودن شرکت را به وضوح حس می کنند و به جای شناخت شرکتها، حس شناخت مدیران ارشد مختلف را به دست می آورند. برای مثال، اگر محتوایی ارسال می گردد، نویسنده و یا اسم خالق آن را ذکر نموده و اطلاعات مختصری را در رابطه با آنها ذکر نمائید.


جمع آوری و ترجمه : واحد دیتای سمین
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top