4 گام برای نوشتن محتوای مفصل

4 گام برای نوشتن محتوای مفصل


4 گام برای نوشتن محتوای مفصل
1. تهیه طرح کلی:

مهم ترین قسمت نوشتن محتوای طولانی، ایجاد طرح کلی است. طرح کلی به شما کمک می کند حرکت رو به جلو داشته باشید و از مسیر خود خارج نشوید. این طرح کلی مانند نقشه جاده ای می باشد که می خواهید در آن قدم بگذارید. باید مطمئن شوید که چیزی از قلم نیفتد. این طرح باید همه گزارشات، منابع و آمارهایی که مورد نیاز است را در برگیرد. هنگام تهیه طرح خود ، آن را مانند یک لیست انجام کارهای ضروری در نظر بگیرید که همه موارد آن باید اجرا شود. طرح کلی را به قسمت های قابل اجرا تقسیم کنید. با آقای تبلیغات همراه باشید.

2. تفکر در خصوص طرح اولیه

هنگامی که طرح کلی آماده شد، در مورد محتوای هر قسمت، طرح اولیه ای ایجاد کنید که شامل اطلاعات بسیار مهمی باشند که می خواهید خوانندگان از آنها مطلع شوند. شما با این قسمت ابتدا مطمئن می شوید که همه اطلاعات ضروری ذکر شده اند و سپس مابقی محتوا را کامل می کنید تا قسمت های از قلم افتاده نیز پر شوند. هنگام پیشروی بر اساس طرح اولیه ،گاهی در میابید که قسمت هایی از طرح کلی باید حذف شوند. با آقای تبلیغات همراه باشید.

3. طرح فرمت

هنگام تهیه محتوا به این فکر کنید که خواستار ایجاد چه چیزهایی در ذهن خواننده هستید. اگر محتوای شما شامل آمار و اطلاعات تاریخی زیادی می باشد، بهتر است برای هر قسمت، عکس های خیره کننده یا ویدیوهای آموزشی کوتاهی قرار دهید که خواننده را ترغیب کند تا محتوا را تا آخر دنبال کند. اگر در حال انتشار یک خبر هستید باید بدانید که اطلاعات باید صریح و مستقیم منتقل شوند، اما همچنان می توانید فرمت منحصر به فردی طراحی کنیدکه محتوای مورد نظر شما را به نمایش بگذارد. برای مثال می توانید از فرمت FAQ استفاده کنید که سوالات به عنوان سرتیتر استفاده می شوند و محتوا درواقع پاسخی برای این سوالات هستند.

4. حشو:

پس از طی تمامی مراحل، اطلاعات را بررسی کرده و قسمت های اضافی را حذف کنید. به این صورت از حشو خودداری کرده و موجب ارائه اطلاعات مربوطه و مرتبط با هم می شوید.

بار دیگر تمام اطلاعات را بازخوانی کرده و توجه کنید که مطالب نامربوط در محتوا قرار نگیرند. وبلاگ رقبا را بررسی کرده تا مطالبی که مورد قبول خوانندگان و مصرف کنندگان می باشد را دریابید.

تهیه و جمع آوری واحد دیتای سمین
ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top