29 متریک بازاریابی محتوا

تاثیرگذاری محتوا براساس چه معیاری سنجیده می شود؟

بازاریابی محتوا از سالها پیش مورد بررسی قرار گرفته است و متریک های بسیاری جهت پاسخ دادن  به سوال فوق شکل گرفته است.

29 اصل ذیل جزو متریک هایی می باشند که معیار سنجش بازاریابی محتوا شمرده می شوند.

با آقای تبلیغات همراه باشید.

1.بازدید صفحه

بازدید صفحه این امکان را به شما می دهد که بدانید چه تعدادی از محتواهای صفحاتتان مورد علاقه بازدیدکنندگان و مخاطبان است. از این رو، می توانید محتوای مناسبی را شناسایی نمایید و از آن بهره ببرید.

2.بازدیدکنندگان ویژه

میزان بازدید صفحات براساس بازدید در صفحات کلیک شده و بازدیدکنندگان ویژه تعیین می گردد . بازدیدکنندگان ویژه مخاطبانی می باشند که بارها و بارها از صفحات شما بازدید می کنند و موجب افزایش ترافیک صفحه تان می شوند.

3.میانگین زمان صرف شده در صفحه

میانگین زمان صرف شده در صفحه، این امکان را به شما می دهد که بدانید آیا بازدیدکنندگان به سرعت صفحه شما را ترک می کنند و یا از محتوای آن لذت برده و آن را دنبال می کنند.

4.بازدید از ایمیل ها

ابزار ایمیلی همانند Mailchimop، Marheto، Eloqua، Pardot، و یا Act-on این امکان را فراهم می سازند که بدانید چه تعدادی از مخاطبان ایمیل های شما را خوانده اند. این امر موجب شناسایی بهترین زمان جهت ارسال ایمیل می شود.

5.کلیک های ایمیلی

ابزار فوق شما را در امر بررسی کلیک هایی که درون ایمیل بوده اند یاری می کند. به گونه ای که متوجه می شوید که آیا مخاطبان به لینکها مراجعه کرده اند و یا خیر.

6.امکان دانلود مطالب در ازای تکمیل فرم

می توانید دانلود مطالب را به شرط تکمیل فرم در اختیار مخاطبان قرار دهید. این امر باعث می شوند که بدانند چه درصدی از بازدیدکنندگان جویای مطالب و دانلود محتواهای سایت تان هستند. با آقای تبلیغات همراه باشید.

7.تعداد بازدید دوباره

تعداد بازدید دوباره نشانگر آن است که چه تعدادی از مخاطبان از بازدیدکنندگان سابق اند و چه تعدادی از آنها جزو مخاطبان جدید می باشند. این اصل که بازدیدکنندگان را چندباره به بازدید دوباره سایت تشویق کنید، بسیار مسمر ثمر است ؛ ولی باید به نحوه ای محتوا را به اشتراک بگذارید که افراد بیشتری جلب سایت شوند و تعداد 99% مخاطبان جدید افزایش بیابند

8.میزان پس جستن

میزان پس جستن نشانگر این امر است که چه تعداد از بازدیدکنندگان تصادفی سایت شما را بازدید کرده اند، چرا که اگر کلیک ورود به سایت و خروج به سایت همزمان زده شوند به این معناست که "پس جستن" اتفاق افتاده است ، زیرا خوانندگان بر لینک دیگری کلیک نکرده اند که از سایت شما بازدید کنند.

9.صفحات باز شده توسط بازدیدکنندگان

هرچند که میزان پس جستن نمایانگرآن است که چه تعدادی از مخاطبان سایت شما را بدون بازدید از دیگر صفحات ترک کرده اند؛ کلیک برصفحات دیگرنیزنشانگر آن است که چه تعداد از مخاطبان صفحات دیگر سایت را بازدید کردند.

10.درخواست عدم دریافت ایمیل مجدد

می توانید با بررسی درخواستهایی که جهت عدم دریافت ایمیل مجدد دریافت می کنید، لیست دریافت کنندگان ایمیل هایتان را تنظیم نمایید. به علاوه، می توانید لیست مخاطبانی که خواستار دریافت ایمیل هایتان هستند را بررسی کنید. با آقای تبلیغات همراه باشید. 

11.تعداد (مخاطبان) Follower

ابتدایی ترین ابزار در کسب مخاطبان بیشتر، افزایش تعداد Follower ها در رسانه های اجتماعی است. با استفاده از این روش می توانید سایت خود را بروزرسانی کنید و همچنین جهت افزایش تعداد مخاطبان و پیگیری آن می توانید از ابزارهایی همچون Twitter Counter استفاده کنید.

12.مخاطبان رسانه های اجتماعی Feed

مشابه ایمیل، شما می توانید تعداد مخاطبان Feed را بررسی و تحلیل کنید. این امر با استفاده از ابزار تحلیل Feed Burner یا Feed blitz انجام می شود.

13.اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی

بررسی این موضوع که چه نوع از محتواهایی مخاطبان را ترغیب به اشتراک گذاری می کند می تواند شما را در انتخاب موضوع محتواها یاری کند. با استفاده ازابزارهایی مانند Shared Count می توانید تعداد محتواهایی که به اشتراک گذاشته شده اند را محاسبه کنید.

14.لایکهای رسانه های اجتماعی

همانند سنجش تعداد به اشتراک گذاری محتواها، تعداد لایک ها نشانگر محبوبیت پست هایتان است. با آقای تبلیغات همراه باشید. 

15. ارسال مجدد پیام

سنجیدن تعداد ارسال مجدد ایمیل ها امر دشواری است، زیرا برخی از مخاطبان با کلیک برگزینه Forward-to-friend بر گزینه Forward کلیک می کنند و تعداد ارسال های مجدد به طور دقیق به دست نمی آید.

16.نظرات

تعداد نظرات نوشته شده در مورد محتوایی که ارسال گشته است موجب محبوب شدن و ارسال پست های بیشتر شما می گردد. ولی این نکته را در ذهن داشته باشید که اکثر مکالمه هایی که امروزه در رسانه های اجتماعی مطرح می شود از نظرات پست شده بر وبلاگها بیشتراست.

17.مدت زمان بازدید از صفحه رسانه اجتماعی

این مهم که به نامdwell time هم شناخته شده است؛ مدت زمانی است که بازدیدکننده ای از صفحات رسانه های اجتماعی شما بازدید می کند را مشخص می کند.

18.تعداد صفحات

تعداد صفحات نشانگر آن است که بازدیدکنندگان چه تعداد از صفحات را در یک جلسه بازدید می کنند. می توانید این موضوع را بررسی کنید که آیا مخاطبان تنها یک قسمت از محتوا را می خوانند و صفحه را ترک می کنند و یا با میل کامل چندین بار محتوا را مطالعه می کنند.

19.تعداد مخاطبان جدید

جهت تخمین تعداد مخاطبان جدید، می توانید از ابزارهای خودکار بازاریابی و CRM استفاده کنید یا بدانید که پس از ارسال محتوایی چه تعداد مخاطبانی را جذب کرده اید.

20.تعداد گروه های مخاطبین

جهت بررسی میزان گروه هایی از مخاطبین مورد نظر، از ابزارهای خودکار بازاریابی بهره مند شوید و از ابزارهای CRM جهت محاسبه تعداد آنها استفاده کنید تا بدانید که محتوای ارسالی چه تعداد از گروهان را مخاطب قرار داده است.

21.رتبه مکالمه  

این امر گویای آن است که در نمودارقیفی، چه تعداد از گروه هایی مخاطب قرار گرفته شده اند و مکالمه های بیشتری در مورد محتوای ارسالی داشته اند.

22.میزان ارزش کسب شده

استفاده از مدل استنثایی دسته اول ، شما را در متراکم سازی ارزش دلاری کل فرصت هایی است که با فرصت های دست اول محتوایی در ارتباط بودند یاری می کند ( این امکان را به شما می دهد که بدانید ارسال محتوا چه تاثیری بر فروش شما گذاشته است).

23.میزان ارزش کسب شده از سوی گروه های مخاطبین

این بررسی موجب تراکم سازی ارزش کل فرصتهایی که با مخاطب قرار دادن گروه خاص کسب کرده اید می شود.

24.درآمد

بررسی آنکه چه میزان از درآمد با به پایان رسیدن قرارداد و یا گذر زمان از محتوای ارسال شده قطع گشته است، یکی از متریکهای مهم است.

25.زمان استنثار

بررسی آنکه چه زمانی طول می کشد تا تیم شما تصمیم به تولید محتوایی بگیرد و آن را نشر دهد، مهم می باشد. بررسی خط زمانی که محتوایی تولید می شود و همچنین بررسی قابلیت تیم تولید محتوا امری ضروری است.

26.میزان تولید محتوا

بررسی میزان محتواهایی که در بازه زمانی خاص تیم موفق به تولید آنها می شود بسیار مهم است ،چرا که گویای میزان کارآمدی تیم کاری است. با آقای تبلیغات همراه باشید. 

27.کارهای ناتمام

بررسی تعداد ارسال محتواها ، به انجام رساندن امور و سرعت بازدید از آنها در بازه زمانی خاص یکی از ضروری ترین امور در بازاریابی محتواست. محاسبه میانگین تعداد روزهایی که محتوای ارسال شده است و آخرین بازدید از آن، شما را در این امر یاری می کنند.

28.هزینه تولید

محاسبه هزینه هر قطعه ای که ارسال می گردد، براساس زمان مصرف شده کارکنان و فاکتورها انجام می پذیرد. این متریک شما را در محاسبه هزینه پست های آتی تان یاری می کند.

29.هزینه توزیع هر پست

توزیع محتوا موجب افزایش هزینه می گردد و گاهی از حد مجاز نیز می گذرد. حساب نمودن هزینه هر پست  براساس زمان  مصرفی بر مدیریت رسانه های اجتماعی و بررسی تبلیغات نامناسب صورت می گیرد.

 تهیه و ترجمه واحد دیتای سمین
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top