بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

 

هنگامی که کلمه بازاریای محتوا را می شنوید چه چیزی به ذهنتان خطور می کند؟ شاید اکثراً به یاد رقبا در زمینه وبلاگ نویسی، صفحه سفید یا مطالب کپی شده بیفتید، اما بازاریابی محتوا فقط این موارد نیست. در واقع بازاریابی محتوا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ، به طوریکه به عنوان "قلب برند" شناخته می شود. محتوا باید در راستای اهداف و ایده های برند تولید شود. بنابراین محتوای ایجاد شده باید به ترغیب افراد بپردازد که در مورد برند شما اطلاعاتی به دست آورند و اطمینان داشته باشند که این اطلاعات مورد قبول و قابل اجرا هستند. افراد هنگام خواندن محتوا، به دنبال یافتن تجربه جدید و منحصر به فردی می باشند. با آقای تبلیغات همراه باشید.

 پس قبل از شروع بازاریابی محتوا ، نکاتی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

-        

مطمئن شوید که تمام جوانب و نکات را در نظر گرفته اید. بر گسترش کلید واژه های مهم ، خواسته ها، نگرانی ها و علاقه مندی های مشتریان تمرکز کنید. قالب محتوا نیز بسیار حائز اهمیت است و می تواند به صورت تصاویر، ویدئو یا فایل صوتی به اشتراک گذاشته شود. انتخاب این قالب با کمک مخاطبان که کدامیک را ترجیح می دهند، میسر می شود. در خصوص اندازه و میزان محتوا نیز مقاله هایی با 800 تا 1500 کلمه ، بسیار مناسب به نظر می رسند.

-         جذابیت بصری :

در محتوای خود جذابیت بصری ایجاد کنید. این نکته آسان و قابل اجرا به نظر می سد اما همه محتواها جذابیت بصری ندارند . برای مثال می توان از ویدیو یا تصاویری استفاده کرد که با محتوا مرتبط بوده و موجب اشتیاق خوانندگان شود. این کار مطلب مورد نظر را برای مخاطبان جذاب تر کرده و قابلیت اشتراک گذاری بیشتری خواهد داشت.

-         محل بازدید محتوا:

در نظر گرفتن محل بازدید محتوای شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. آیا مخاطبان شما این محتوا را در ساعات اداری روی صفحه کامپیوتر محل کار خود مطالعه می کنند یا در خانه و روی لپ تاپ، گوشی همراه یا تبلیت!؟ باید اطمینان حاصل کنید که محتوای شما در همه دستگاه های هوشمند بدون در نظر گرفتن نوع آن، عالی به نظر می رسد.

-         بهینه سازی محتوا:

همیشه در حال بهینه سازی محتوای خود باشید. این نکته آسان به نظر می رسد اما نیازمند صرف زمان زیادی می باشد. این موارد باید بهینه سازی شوند : URL، توضیحات صفحاتی که شامل کلید واژه ها هستند، ساختار صفحات و تصاویری که مرتبط با برچسب ها می باشند.

-         تاثیرگذاری محتوا:

-         اگر به دنبال تاثیرگذاری محتوای خود هستید به دنبال موضوع خاصی باشیدکه توجهات را به خود جلب کند؛ چون این کار باعث ایجاد قدرت و اعتماد می شود. مخاطبان خود را نیز شناسایی کنید. مطمئن شوید که در جستجوی چه مطالبی هستید تا محتوای مناسبی را ارائه داده که تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

 

-         خلاقیت:

خلاق بودن کار آسانی نیست اما نترسید. ذهن خود را باز نگه دارید و هشیار باشید تا در طول روز،به ایده های خلاقانه ای دست یابید. همیشه مانند شکارچی به دنبال شکار ایده های جدید باشید تا به تولید محتوای خاصی بپردازید.

-         ارتباط با خوانندگان:

بهترین راه برای مشتاق کردن خوانندگان ایجاد راه های ارتباطی می باشد، با این کار مخاطبان خود را ترغیب می کنید که ارتباط خود را با شما حفظ کنند.خوانندگان هنگام خواندن مطالب نباید احساس خستگی کنند بلکه باید از خواندن محتوا لذت ببرند.

 

نکات کلی که باید در نظر داشته باشید:

-         معتبر باشید

-         احساسات را برانگیخته کنید

-         راه حلی برای مشکلات داشته باشید

-         سعی در ایجاد روابط بلند مدت داشته باشید

-         مخاطبان خود را ترغیب کنید

به یاد داشته باشید که گسترش محتوا باید بخش جدانشدنی کسب و کار شما باشد.

با استفاده از این نکات به درخشش محتوای خود کمک کنید

در نهایت به فکر ایجاد یک وبلاگ فوق العاده نباشید بلکه به ایجاد وبلاگی بپردازید که خوانندگان خاص شما را ترغیب کند. راز موفقیت شروع کردن است پس از همین امروز به ایجاد محتوای منحصربه فرد خود بپردازید.


جمع آوری و ترجمه : واحد دیتای هلدینگ بین المللی سمین 

 


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top