راهکارهایی جهت ارتقاء بازاریابی محتوا


برخی از افراد به اندازه ای در استراتژی های بازاریابی موفق هستند که مطالب شان صدها و هزاران خواننده دارد . محتوای خوب بخش مهمی از یک کسب و کار را در بر می گیرد بنابر این می بایست مرتباً محتوای خود را ارتقا دهید . 

 

در ادامه روش ها و نکاتی را جهت ارتقا محتوا ارائه می کنیم .

 

پیش از انتشار محتوا ابتدا با افراد متعددی مشورت نمایید تا از موثر بودن آن اطمینان حاصل کنید


 با اقای تبلیغات همراه باشید

 

  • مستند سازی استراتژی

 

استراتژی شما نباید خیلی فانتزی باشد حتی سند سه صفحه ای که اهداف بازاریابی را مطرح می کند خیلی بهتر از موارد دیگر است . بر اساس سازمان بازاریابی محتوا 53 درصد از بازریابان موثر محتوا در زمینه B2B استراتژی های مستند سازی شده دارند.

اگر می خواهید از تلاش های خود نهایت بهره را ببرید این قسمت را جدی بگیرید.

 

 

  • ملاقات بیشتر با اعضای تیم

 

حتی اگر تیم فروش اختصاصی ندارید ملاقات منظم با اعضای تیم بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا به شما در ایجاد و ارتقاء محتوایی بهتر و موثر تر کمک می نماید. بازاریابان حرفه ای یکدیگر را به صورت روزانه یا هفتگی ملاقات می کنند بنابر این بیشتر به این جلسات توجه نمایید در طی این دیدارهای متداوم می توان در مورد موارد زیر صحبت کرد.  1. در خصوص موضوع و محتوای قبلی خود که طی جلسه ی قبلی تعیین کرده بودید صحبت نماید که آیا موثر واقع شده است ؟ چه کاری باید انجام دهید تا بهتر عمل کند وظایف و مسئولیت های بازاریابی محتوای هفته ها و ماه آتی را مشخص نمایید.
  2. در مورد چگونگی رقبای خود و راهکار هایی جهت ارتقاء برند و محتوای تان صحبت کنید
  3. در خصوص ایده هایی که بر روی موضوعات مختلف دارید به انجام طوفان ذهنی بپردازید و یا در مورد به روز ترین موضوعاتی که می توانید پوشش دهید با یکدیگر بحث و گفتگو نمایید.

 

 

  • تعیین اهداف مشخص جهت ارتقاء محتوا

 

هنگامی که از صاحبان کسب و کارهای مختلف در مورد دلیل محتوا و ارتقاء آن می پرسیم 9 نفر از 10 تا می گویند افزایش فروش ! اما حقیقت این است که خیلی کم پیش می آید محتوا ارتباط مستقیمی با فروش و درآمد بیشتر داشته باشد. پس چه اهداف واقع بینانه ای می بایست برای محتوای کسب و کار مورد نظر تعیین شود رایج ترین شان آگاهی از برند( اگاه سازی مداوم مشتریان نسبت به برند خود) حفظ مشتری و پیشرفت بیشتر و بهتر می باشد.

البته به یاد داشته باشید که برخی اهداف سخت به دست می آیند اما تلاش و طی کردن مسافت های کوتاه و مداوم به راحتی می توانید به آنها دست یابید.

 

 

  • آگاهی از متن های کوچک جهت دستیابی به اهداف

 

بررسی عملکرد محتوای تان به شما در تصمیم گیری در مورد میزان تأثیر گذاری محتوا بر رسیدن به اهداف تان کمک می کند. استراتژی بازاریابی شما باید به صورت دقیق مشخص نماید که می خواهید کدامیک از تلاش های شما مثمر ثمر بوده است .

 

 

 

  • خریدار محور شوید

 

استراتژی بازاریابی تان باید چیزی بیشتر از شما و کسب و کارتان باشد. زیرا باید متریک های مرتبط و اهداف مناسبی برای شرکت تعیین گردد. بنابر این استراتژی بازاریابی محتوای شما باید مشتری محور گردد.

کلید اصلی اطلاع از چگونگی ارتباط برقرار کردن با خوانندگان ، مشتریان و خریداران می باشد . باید بدانید که چه محتوایی مورد توجه خوانندگان قرار می گیرد و دوست دارند از چه راهی خرید کنند که توجه کافی با آنالیز وی سایت در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

 

  • اطلاع از چگونگی ارتقاء محتوا

 

این موضوع طیفی است که اکثر صاحبان کسب و کار بیشتر زمان خود را صرف تولید محتوا کنند . در حالیکه موثر نبودن بازاریابی محتوا بدون یک محتوای قوی یک حقیقت آشکار است . اینجاست که برنامه ریزی برای چگونگی محتوا حائز اهمیت می گردد. طبق تحقیقات 53% از صاحبان کسب و کار به برنامه ریزی احتیاج دارند در حالی که تنها 26% از آنها بر این موضوع سرمایه گذاری می کنند . بجای ایجاد محتوا و امیدوتری برای اینکه عملکرد بهتری داشته باشد. برنامه ای برای چگونگی ، زمان و روند ارتقاء و توسعه هر قسمت از محتوای ایجاد شده خود بپردازسد

 

  • چطور می توانید دریابید که بازاریابی محتوای شما موفق بوده است یا خیر ؟

 

شما می توانید با پیگیری همه ی اهداف و متریک های تعیین شده از موفقیت خود اطمینان حاصل نمایید و اما چگونگی ارزیابی بازاریابی محتوا نیز حائز اهمیت می باشد زیرا باید از محاسبه ای استفاده نمایید که به طور مداوم انجام گردد البته هرگز نباید از فرمت و فرمول های ثابت و از پیش تعیین شده استفاده کنید چون نیاز های شما را در نظر نمی گیرد و به درستی تأثیر گذاری تلاش هایتان را محاسبه نمی کند بنابراین در روند انتخاب روش ارزیابی خود نیز دقت کنید.


تهیه و ترجمه واحد دیتای هلدینگ بین المللی سمین 

 

 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top