بازاریابی محتوای B2B

بازاریابی محتوای B2B

 http://aghayetablighat.com

بازاریابی محتوای B2B

نزدیک به 90 درصد از بازاریابان اظهار دارند که بازاریابی محتوا از مهم ترین اولویت ها می باشد. اما از هر 3 شرکت تنها یکی از آنها استراتژی بازاریابی محتوای مشخصی دارند . بدون بازاریابی محتوا ارزیابی تلاش های انجام شده امکان پذیر نمی باشد به همین علت داشتن برنامه ریزی مشخص جهت بازاریابی محتوای B2B الزامی می باشد که نه تنها جهت هماهنگی تیم بلکه برای بازده و سود دهی نیز مناسب و ضروری است . همچنین بازاریابان B2B بیش از پیش از مزایای محتوا جهت مشتاق ساختن مشتریان آگاه شده اند.

با آقای تبلیغات همراه باشید.


خریداران

 

در بازاریابی محتوای B2B می بایست از مشتریان خود در مقایسه با وب سایت یا تبلیغات PPC در سطح متفاوتی مطلع باشید که بهترین راه جهت شناسایی خریداران، در خصوص  اینکه چه کسانی هستند و از کجا می آیند و چه چیزی برایشان حائز اهمیت می باشد باید فهرستی تهیه نمائید .

فهرست خریداران شامل نمایش بهترین مشتریان شما می شود که دربردارنده ی اطلاعاتی مانند آمار گیری ، روانشناسی و عادت هایشان می گردد همچنین سوالاتی از قبیل اینکه خریداران شما چه سنی دارند؟ چه چیزی موجب اشتیاق آنها می گردد؟ چگونه راجع به خرید تصمیم می گیرند ؟ هنگامی که فهرست خریداران خود را تکمیل کردید نوبت به برنامه ریزی برای روند خرید مشتریان می رسد.


 http://aghayetablighat.com


روند خرید

 

روند خرید و یا به اصطلاح سفر خریداران مفهومی می باشد که امروزه اکثر افرادی که در بازاریابی هستند معنای آن را به درستی نمی دانند . روند خرید یک مسیر مستقیم نمی باشد بلکه خریداران می توانند بین 6 مرحله ی خرید قرار بگیرند . برای برنامه ریزی روند خرید مشتریان خود ، از پرسش هایی از قبیل اینکه خریداران در هر مرحله چه سوالاتی می پرسند ؟ در هر مرحله چه قالب محتوایی را ترجیح می دهند ؟ در چه رسانه اجتماعی به دنبال پاسخ های خود خواهند گشت ؟ و ...  کمک بگیرید .

 

        اولین مرحله روند خرید آگاهی می باشد که در این مرحله آنها از چالشی که پیش رو دارند آگاه می شوند و هنوز از راه حل شما مطلع نشده اند. اما هنگامی که تحقیقات اولیه خود را آغاز نمائید آنها از راه حل های متفاوت شما که مناسب شان می باشد آگاه خواهند شد .

        پس از اینکه از راه حل ها آگاه شدند زمان رسیدگی است و مرحله ی بعدی یعنی مرحله ی سوم مقایسه می باشد مقایسه راه حل ها ، قیمت ها ، خدمات پس از فروش و ...

        هنگامی که راه حل مناسب انتخاب شد زمان ارزیابی می رسد . مراحل مقایسه و ارزیابی حساس ترین قسمت های روند خرید می باشند.

 

زمانیکه مرحله ی ارزیابی به خوبی پشت سر گذاشته شد نوبت به مرحله ی تصمیم گیری می رسد که اگر خریداران در این مرحله به نتیجه برسند دوباره به سراغ مرحله مقایسه می روند .

پس از اتمام روند خرید، خریدار وارد مرحله ششم یعنی وفا داری می شود .

پس از تعریف برنامه روند خرید زمان تعیین اهداف فرا می رسد.

 

 

  http://aghayetablighat.com


o       اهداف و مأموریت

 

شما امیدوار ید که این برنامه بازاریابی محتوا، تیم را برای رسیدن به چه اهدافی کمک کند؟ دستیابی به اهداف بزرگ نیازمند ایجاد درک و آگاهی از برند و افزایش فروش در میان مشتریان می باشد. کلید اصلی بازاریابی محتوای موثر حفظ تمرکز بر روی اهداف است.

پس از در نظر گرفتن اهداف ، نوبت به تعیین ماموریت بازاریابی محتوا می رسد . آسان ترین راه جهت تعیین مأموریت این است که از خود بپرسید چرا راهکارهای شما برای خریداران مهم است و سپس به دنبال تفاوت خود باشید.

 

نکته ای را بیابید که شما را از دیگران متمایز کرده و موجب منحصر به فرد بودن تان می گردد سپس دیدگاه خود را برای کمک به مشتریان مورد نظر خود اعمال نمائید تا در هر مرحله ای که هستند راحت تر قادر به یافتن پاسخی به پرسش شان بوده و شما نیز مأموریت خود را به بهترین شکل انجام دهید و طی قدم بعدی به شناساندن و معرفی نمودن برند خود بپردازید.  


 http://aghayetablighat.com


معرفی عمومی برند

 

همانطور که تکرار و مداومت در امور موجب موفقیت در تبلیغات می گردد معرفی عمومی نیز برای بازاریابی محتوا ضروری می باشد.

تیم شما به تولید حجم زیادی محتوا می پردازند که مورد تأیید می باشند در حالیکه برند شما به صورت عمومی معرفی نمی گردد به همین علت از تأثیر گذاری آن کاسته می شود . علاوه بر این شما می بایست بر روی احساساتی که توسط برند تان ایجاد می شود نیز تمرکز نمائید . اینکه در هر مرحله خواستار ایجاد چه احساسی در خریداران هستید ؟ اگر برند شما با داشتن تصویر سازی ، شعار و احساسات مشخص به عموم معرفی گردد قطعاً تأثیر گذاری بسیاری خواهد داشت .

 

قدم بعدی

 

زمان، انرژی و منابع خود را صرف ایجاد استراتژی بازاریابی محتوای قوی و موثر نمایید زیرا هرگز نباید بدون برنامه یا راه اندازی کانال بازاریابی بدون هیچگونه استراتژی وارد بازی شوید اگر در بازاریابی محتوای خود از این نکات بهره گیرید عملکرد بسیار بهتری خواهید داشت. 

تهیه و ترجمه واحد دیتای هلدینگ بین المللی سمین

منبع: http://www.business2community.com

http://contentmarketinginstitute.com


 


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top