استراتژی های بازاریابی هوشمندانه ای که موجب جذب شعبات بیشتر و ارتقا نام تجاری می شونارتقا نام تجاری امری دشوار و پیچیده می باشد؛ چرا که فروش و بازاریابی نیز به علاوه انجام امور مربوط به ارتقا نام تجاری، به عهده صاحبان تجارت می باشد.از این رو، تجار می بایست که به امور ذیل رسیدگی نمایند..با آقای تبلیغات همراه باشید.

1-     برنامه های بازاریابی

2-     برنامه های بازاریابی مخصوص شعبات

3-     ارائه برنامه های بازاریابی بیشتر جهت درصد فروش بیشتر شعبات

هر کدام از موارد فوق، نیازمند زمان و انرژی بسیاری است و نمی توان تنها یکی از آنها را انجام داد، چرا که تمام این فعالیت ها می بایست که با یکدیگر انجام گیرند. به علاوه، شرکتها نیازمند برنامه بازاریابی سازمانی جهت جذب شعبات دیگر و همچنین افزایش ارتقا نام تجاری می باشند.

می توان اظهار داشت که اگر شعبات شرکتی موفق نباشند. پس خود شرکت هم موفق نخواهد بود. از این رو شرکت نیازمند برنامه بازاریابی مخصوص شعبات نیز می باشد. علاوه بر این، اگر شرکتی سود لازم را نتواند کسب کند، در عوض می تواند از سود کسبی شعباتش استفاده نماید.

مطالب ذیل چگونگی افزایش تعداد شعبات را بیان می کند.

1-    برنامه بازاریابی شرکت های بزرگ

منظور از بازاریابی شرکتهای بزرگ، بازاریابی B2B می باشد. دراین مدل، شرکتها خواستار جذب شعبات بیشتر می باشند و نکات ذیل چگونگی آن را بیان می کنند.

-        استراتژی بر پایه موقعیت مکانی

تمامی شعبات یک شرکت، موقعیت مکانی خاص خود را دارند که تنها می بایست در آن موقعیت قرار بگیرند به عبارت دیگر، شرکت ها خواستار آن می باشند که در هر موقعیت مکانی قابل دسترس و فعال باشند. لازمه این مهم، ترکیبی از بازاریابی آنلاین و اف لاین می باشد. جهت کسب سود بیشتر و همچنین جذب شعبات بیشتر، توجه به موارد ذیل الزامی است.

-         SEO

-         کلمات تبلیغاتی گوگل

-         تبلیغات yelp

-         صفحات وب سایت Yellow

-         صفحات راهنمای موقعیت مکانی شرکت

-         صفحات اصلی وب سایت شرکت

-         بازاریابی محتوا

-         تبلیغات رسانه ای اجتماعی و بازاریابی

-         تبلیغات رادیویی

-         خرید بیلبورد

-         اسپانسری تیم های ورزشی منطقه

-         شبکه تلویزیونی آن منطقه

-         ایمیل

مهم ترین مسئله از دید هر شعبه ای آن است که مشتریانشان نسبت به اعتبارشان چه فکری می کنند. نکته حائز اهمیت آن است که مشتریان به شرکتهایی که شعبات بیشتری دارند، توجه بیشتری را نشان می دهند.

-        نام نویسی در سایت ها

سایت های تجاری بزرگ دارای لیست شعبات و فرصت های موجود می باشند و بروز رسانی می گردند. اکثر لیستهای مذکور در این گونه از سایتها، صنعتی می باشند و بهترین شعبات و فرصت های موجود را معرفی می کنند. تجار موفق بر این موضوع واقفند که می بایست در این سایت ها ثبت نام کنند.

2-    بازاریابی مخصوص شعبات

نه تنها انجام امور بازاریابی شرکت ها  جهت ایجاد نام تجاری محبوب الزامی است، بلکه تجار می بایست که خدمات ویژه ای را در شعبات خود ارائه دهند. در کل، این خدمات ممکن است حدود  2000 دلار در ماه هزینه ببرند.

-        نیاز به یک برنامه پایه

برنامه پایه می بایست که توسط شعبات ارائه گردد. به عبارت دیگر، تمام شعبات در خصوص برنامه بازاریابی، نظرات خود را بیان می کنند و بودجه های سالانه ای را برای انجام امور بازاریابی در نظر می گیرند.

-        برنامه ها می بایست که مختص موقعیت مکانی خاص باشند.

برنامه پایه نیازمند موقعیت مکانی خاص می باشد. برای مثال اگر بازاریابی آنلاین است، بستر رسانه ای آن مشخص گردد و اگر آف لاین می باشد، موقعیت مکانی که تبلیغات که به آن حوزه انجام می پذیرند باید مشخص شوند.

-        مشورت با شرکت های مشاوره محور

جهت کسب موفقیت در به انجام رساندن امور بازاریابی و تجاری دشوار، همکاری با تیم مشاوره حرفه ای که تجارب لازم در انجام این نوع از فعالیت را دارند، الزامی است. اکثر شرکت های موفق جهان که دارای شعبات بی شمار در سراسر دنیا هستند، با آژانس تبلیغاتی و مشاور محور قدرتمندی همکاری دارند و همین امر موجب کسب دستاوردهای گرانبهایشان می شود.

3-    برنامه های بازاریابی بیشتر

برخی از شرکتها، تنها دارای یک یا الی دو شعبه می باشند، ولی برخی دارای تعداد شعبات بسیار می باشند. هنگامی که تعداد شعبات شرکتی اندک می باشد، تجار آن شرکت، شعبات را تحت سلطه خود می دانند. در صورتی که هر شرکتی و شعبه می بایست که با آژانس معتمدی در ارتباط باشد و از آن طریق با شعبه اصلی و دیگر شعبات ارتباط برقرار کنند تا در کارهایشان اختلالی پیش نیاید.با آقای تبلیغات همراه باشید.

در نهایت، اگر خواستار جذب شعبات بسیار می باشید، می بایست که مدل و استراتژی صحیحی را در اختیار داشته باشید و همچنین برای ارتقا آن سرمایه گذاری کنید. علاوه بر این، اگر برنامه بازاریابی خوبی را ارائه دهید، تجار دیگر ترغیب به ایجاد ارتباط با شرکت شما و درخواست کسب شعبه می گردند.

تهیه و جمع آوری واحد دیتای سمین
ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top