بازاریابی اس ام اسی

بازاریابی اس ام اسی یکی از ابتدایی ترین قسمت های یک کسب و کار می باشد که بسیاری از افراد نسبت به آن بی توجه می باشند. آن ها به این فکر می کنند که ممکن است با استفاده از بازاریابی اس ام اسی مشتریان را ناراحت کنند . به همین علت بسیاری از کسب و کار های محلی از این نوع بازاریابی استفاده نمی کنند . به همین علت بسیاری از کسب و کار های محلی از این نوع بازاریابی استفاده نمی کنند در حالیکه تأثیر گذاری بازاریابی اس ام اسی در مقایسه با ایمیل بسیار بیشتر می باشد زیرا بلافاصله خوانده می شود.

با آقای تبلیغات همراه باشید.

هم اکنون به بررسی چند مورد از نکات بازاریابی SMS می پردازیم :

 

  • پیام های خود را محدود کنید

هنگامی که اس ام اس های طولانی می فرستید که بیش از 160 کاراکتر دارند ، موبایل ها به طور خود به خود محتوای پیام مذکور را به 1600 کاراکتر تقسیم می کنند . به همین دلیل ممکن است دربافت کنندگان پیام ارسال شده را دریافت نکنند و یا به صورت نا مرتب ارسال گردد.

علاوه بر این پیام های sms  می بایست کوتاه باشند زیرا در صورت طولانی بودن تأثیر گذاری مورد نظر را نخواهد داشت.


  • اهمیت زمان بندی

در بازاریابی اس ام اسی زمانبندی از بیشترین اهمیت برخوردار است . به دلیل تصویری نبودن اس ام اس وظایف بازاریابان جهت یاد آوری ساختار برند توسط این راه ارتباطی دشوار می گردد . اما از مزیت های این روش باز خوانده شدن سریع آن توسط کاربران می باشد.

 

  • استفاده از URL یا شماره تلفن جهت دعوت به اقدام

موفقیت کمپین بازاریابی به دعوت به اقدام آن بستگی دارد که یکی از آسان ترین راه ها استفاده از شماره تلفن یا URL مخصوص در اس ام اس می باشد تا جایی که ممکن است از URLکوتاه استفاده کنید. افرادی که به خدمات اس ام اسی ملحق می شوند قطعاً می خواهند بدانند قدم بعدی چه چیزی خواهد بود بنا بر این استفاده از این گزینه حائز اهمیت می باشد

 

  • ارسال پیشنهادی ویژه

SMS ارسال شده به مخاطبین می بایست محتوای جالب و ارزشمندی داشته باشد امتیازی که شما را برتر از دیگران نشان داده و افراد مورد نظر شما را مشتاق تر نماید برای مثال می توانید 10% تخفیف به آنها پیشنهاد دهید زیرا اگر اس ام اس شما حاوی اطلاعات یا پیشنهادات ویژه ای نباشد ، مخاطبین را مشتاق نخواهد کرد.

 

  • دلایلی که SMSموثر تر از e-mail می باشد

کمپین اس ام اس بسیار موثر تر و وسیع تر از ایمیل عمل می کنند. زیرا 66% از مردم جهان از موبایل استفاده می کنند در حالیکه تنها 40% از افراد به اینترنت دسترسی دارند آمار نشان می دهد که از سال 2013 هر ساله 4% به میزان کاربران تلفن افزوده می شود. همچنین میزان CTR (بازدید سایت) دریافتی از طریق اس ام اس بسیار بیشتر از ایمیل خواهد بود زیرا طبق آمار 19% از طریق لینک دریافتی از SMS به بازدید سایت می پردازند در حالی که این درصد در بازاریابی ایمیلی تنها 32% می باشد.

اس ام اس به دلیل کوتاه تر بودن نسبت به ایمیل تأثیر گذاری بیشتری داشته و اشتیاق کاربران را از بین نمی برد این در حالیست که برای ایمیل هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و بعضاً متون بلند در ایمیل موجب کسل شدن مخاطبین می گردد.

بازاریابی SMS هزینه های کمتری در برخواهد داشت ارسال هر اس ام اس در مقایسه با ارسال ایمیل های متعدد هزینه ی کمتری در برخواهد داشت .

در نتیجه در صورتیکه از بازاریابی اس ام اسی به درستی استفاده شود، تأثیرگذاری بیشتری خواهد داشت بنابر این آسان ترین راه بازاریابی ارسال SMS می باشد و هر شرکتی می بایست نحوه ی استفاده درست از آن را فراگیرد.


تهیه و ترجمه واحد دیتای هلدینگ سمین

منبع:https://www.entrepreneur.com/

http://www.forbes.com/

 

 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top