بررسی مسائل پیرامون قیمت در کسب و کار


قیمت گذاری خدمات

 وسایل زیادی جهت بررسی مجدد  قیمت خدمات وجود دارند، بنابر این شما می بایست با دقت به قیمت گذاری خدمات خود بپردازید بنابر این البتدا باید به تحقیقاتی در خصوص بازار بپردازید شما می توانید این تحقیقات را به صورت اینترنتی و یا محلی انجام دهید تا رقبای خود را شناسایی کرده و از پیشنهادات ویژه و قیمت های آنها مطلع شوید اگر میزان قیمت های شما بیشتر از رقبا باشد امکان از دست دادن مشتریانتان بالا خواهد بود البته در نظر داشته باشید که اگر قیمت ها را بسیار پایین تر در نظر بگیرید نیز مشتریان گمان می کنند که خدمات شما از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست، بنابر این اعتدال را رعایت کنید.


با آقای تبلیغات همراه باشید!

 

-   مورد دیگری که می بایست مورد توجه قرار گیرد محاسبه میزان هزینه ها می باشد شما باید در نظر بگیرید جهت ارائه خدمات به مشتریان چه هزینه هایی دارید تماما هزینه های مستقیم و غیر مستقیم سرویس دهی خود را محاسبه نمایید و سپس یک قیمت واحد را در اختیار مشتریان قرار دهید که شامل هزینه ها نیز می باشد.

 

-    در مرحله بعدی می بایست بازخورد هایی که روی قیمت های خود در یافت می کنید را جمع آوری نمایید

 

 از مشتریان خود در خصوص چگونگی سرویس دهی و میزان قیمتی که برای خدمات خود تعیین می کنید سوالاتی بپرسید. زمان جمع اوری این بازخوردها درست پس از ارائه خدمات می باشد. می توان از پرسشنامه ای مه به خوبی تنظیم شده است استفاده کرد.

 

  در آخر می توانید قیمت مورد نظر خود را تعیین نمایید. می توانید بر اساس نوع سرویس دهی میزان قیمت های خود را تغییر دهید. بنابراین معیار،برنامه ریزی و استراتژی  مناسبی را برای خود در نظر بگیرید.

 

 

 رقابت بخاطر قیمت

در اکثر کسب و کارها رقابت بر سر قیمت ها امری طبیعی میباشد در حالیکه در برخی مواقع چنین کاری موجب خارج شدن از مسیر درست میشود، البته این بدان معنا نیست که هر روندی که دوست دارید را پیش بگیرید.


 

چه موقع باید قیمت های خود را کاهش دهید؟

هنگامیکه با این کار نسبت به رقبای خود برتری بیابید. البته میبایست به یاد داشته باشید هنگامیکه مشتریان اضهار می کنند قیمت های شما بسیار گران قیمت هستند،فقط بفکر پایین اوردن قیمت شما و به اصطلاح تخفیف گرفتن خودشان نباشد. گرانقیمت بودن خدمات هنگامی معنا میابد که خدمات شما در مقایسه با رقبا  و قیمتی که در گذاشته داشته اید افزایش یافته باشد در این صورت بهتر است کمی قیمت خود را کاهش دهید زیرا اگر از انجام این کار سرباز نزنید مشتری خود را از دست خواهید داد.

 

 در برخی موارد هنگامی که مشتریان ادعا میکنند قیمت های شما بسیار بالا می باشد تقصیر شماست نه انها!

زیرا تیم فروش به خوبی خدمات را ارزش گذاری نکرده اند که مشتریان بخاطر کاهش قیمت بخاطر گفتگو می پردازند

 

-  ممکن است  مشتریان بودجه کافی جهت خریداری نداشته باشند که در این مورد نیز شما میبایست پیگیری لازم را به عمل بیاورید که برای این مسئله چه راهکارهایی میتوان ارائه کرد

 

-    قیمت های شما در مقایسه با انچه انها در گذشته پرداخته این نیز تقصیر تیم فروش می باشد زیرا اطلاعات درستی از خرید های پیشین مشتریان بدست نیاورده اند

 

-   یکی از بزرگترین دلایلی که پیرامون قیمت خدمات،مشکلاتی رخ میدهد بخاطر تفاوت قیمتی میباشد که میان تصویر مشتریان و قیمت واقعی خدمات وجود دارد!

درگذشته معمولا از تیم فروش درخواست میشد که پیش از اعلام قیمت از بودجه مشتریان اگاه شوید اما از انجایی که امروز هیچکس بودجه و پول نقدی همراه خود ندارد نمی توان از این استراتژی استفاده کرد.

اما به هر حال مشتریان انتظار مشخصی از قیمت ها دارند که شما میبایست از آن مطلع باشید.

 

-  یکی دیگر از دلایلی که ممکن است تیم فروش با آن مواجه شوند، رو یا رویی با افرادیست که مشتری واقعی نیستند که این مورد نیز بخاطر عدم رسیدگی مناسب تیم روش  برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز میباشد.

آنها میبایست  پیش از شروع گفتگو اطلاعات لازم را جمع آوری نمایند.

در نهایت شما میتوانید با استفاده از استراتژی درست و اگاهانه فروش خود را بهبود بخشیده و افزایش دهید. همچنین بدون کاهش قیمت خدمات خود را بفروش برسانید!

 

منبع : http://www.marketingdonut.co.uk    

 

 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top