راهکارهایی جهت ایجاد کمپین بازاریابی موفق


راهکارهایی جهت ایجاد کمپین بازاریابی موفق

 

امروزه بازاریابان حق انتخاب بیشتری راجع به چگونگی تبلیغ و ارتقاء محصولات و خدمات خود دارند علاوه بر روش های سنتی مانند تبلیغات چاپی و بازاریابی مستقیم می توان از بازاریابی از طریق ایمیل ، وب سایت و وب سایت های چند رسانه ای مانند فیس بوک، توییتر و یوتیوب استفاده کرد. با اینکه فرمول خاصی جهت ایجاد یک کمپین منسجم و موفق وجود ندارد اما راه کارهایی جهت افزایش بازدید ها برای بازاریابان و صاحبان کسب و کار وجود دارد. بنابراین بازاریابی شامل تحقیقاتی می باشد که موجب گسترش فروش می گردد یک کمپین بازاریابی ، ابتدا با جمع آوری اطلاعات راجع به مشتریان ، موقعیت بازار و رقبا، کار خود را آغاز می نماید. با استفاده از این اطلاعات می توان بهترین رسانه را انتخاب کرده و تبلیغات خود را ساخت. اکثر صاحبان کسب و کار از اهمیت کمپین بازاریابی که موجب موفقیت می گردد آگاهند. زیرا یکی از مهم ترین قسمت برنامه های یک شرکت برنامه بازاریابی آن می باشد . 


نکاتی را که جهت دستیابی به کمپین بازاریابی موفق می بایست رعایت کرده و به انجام آنها پرداخت را در ادامه با آقای تبلیغات همراه باشید.

 

راهکارهایی جهت ایجاد کمپین بازاریابی موفق

 • ایده پردازی ، تحقیق و تعیین هدف :

مطمئنا در ذهن تان حجم انبوهی از ایده ها وجود دارد که به دلیل عدم پیگیری آنها ، در حال از بین رفتن می باشند.بنابراین ایده های خود را سازماندهی کرده تا فرصت های بالقوه ی خود را شناسایی نمایید. به این منظور ستون هایی ایجاد کرده و ایده های بازاریابی خود را در آنها بنویسید . به این ترتیب ایده های شما و همچنین اهداف تان اولویت بندی خواهند شد.


 راهکارهایی جهت ایجاد کمپین بازاریابی موفق

 • درک درست از مخاطبان مورد نظر

قدم بعدی شناسایی مخاطبان می باشد. هنگام ایده پردازی مخاطبان خود را به یاد داشته باشید و از خود بپرسید چه محتوایی برای مخاطبان مناسب خواهد بود ؟ چه موضوعاتی برایشان جذاب تر بوده و چه نیازهایی دارند؟ انتظارات خود را از کمپین بازاریابی خود کاملاً مشخص نمایید .شناسایی کامل مخاطبان از نظر آماری و روان شناختی ( نگرش ، علایق و رفتارها) بسیار حائز اهمیت می باشد تا پیام اصلی شما را گسترش داده و بهترین راه های ارتباطی جهت برقراری ارتباط با آنها  شناسایی گردد. تمام چیزی که باید بر آن تمرکز کنید شخصیت مشتری ایده آل تان می باشد . به این ترتیب با چالش هایی که هنگام برخورد با خریداران مواجه می شوید کنار آمده و مشتریان بالقوه را شناسایی خواهید کرد.

 

راهکارهایی جهت ایجاد کمپین بازاریابی موفق

 •  انتخاب راه ارتباطی

همه ی مخاطبان شما از یک شبکه ی اجتماعی استفاده نمی کنند باید از خود بپرسید مشتریان من بیشتر از چه راه های ارتباطی استفاده می کنند ؟ نقاط ضعف و قدرت این راه ارتباطی چیست؟ چگونه به من در رسیدن به اهداف کسب و کار کمک می کند؟ بهترین روش ، تمرکز بر بهترین راه ارتباطی می باشد تا اینکه همزمان در همه ی شبکه ها  حضور داشت.


راهکارهایی جهت ایجاد کمپین بازاریابی موفق

 • تعیین بودجه کمپین 

خواستار استفاده از چه کانال ارتباطی برای کمپین خود می باشید؟ این مورد به بودجه مورد نظر شما بستگی دارد. با بودجه مختصر مجبور خواهید بود از محتوای در دسترس استفاده نمایید در حالی که اگر بودجه بیشتری در اختیار داشته باشید ، می توانید با متخصصان مشورت کرده  و نتایج بهتری دریافت کنید . بنابراین ابتدا میزان بودجه ی خود را بسنجید و بر اساس آن استراتژی های خود را تعیین نمایید.

 

راهکارهایی جهت ایجاد کمپین بازاریابی موفق

 •  راه اندازی وب سایت کمپین

برای تأثیر گذاری بیشتر باید برای هر کدام از کمپین هایی که راه اندازی می کنید صفحاتی ایجاد نمایید زیرا این کار به شما کمک می کند به سرعت و راحت تر موفقیت کمپین خود را رقم بزنید. در این خدمات نباید از ویژگی های خود صحبت کنید بلکه می بایست در خصوص مزایایی که دارید موضوعاتی را مطرح سازید و اطمینان حاصل کنید که تمامی مواردی که جهت تصمیم گیری برای خرید محصول یا خدمات نیاز می باشد را مطرح کرده باشید . بعضاً افزودن یک ویدئو به وب سایت می تواند کمک بسزایی در قانع کردن مشتری داشته باشد. با افرادی که در وب سایت شما فرم پر می کنند در ارتباط باشید.

 

راهکارهایی جهت ایجاد کمپین بازاریابی موفق

 • ظاهر منسجم و هماهنگ

اطمینان حاصل کنید که هویت ظاهری هماهنگ و منسجمی دارید این مورد فراتر از لوگو می باشد بدان معنا که ظاهر و احساس طراحی ، سبک عکاسی و گرافیک همگی هماهنگ بوده و رنگ و فونت متناسبی داشته باشند . همه ی جزئیات باید سازگار باشند به طوریکه  مشخص باشد از یک شرکت واحد ارائه شده اند.


راهکارهایی جهت ایجاد کمپین بازاریابی موفق 

 • ایجاد محتوای مناسب

محتوا باید کاملاً صریح و واضح، جذاب ، تأثیر گذار و هماهنگ باشد نباید در آن از کلمات و عبارات نا مفهوم استفاده شود . هر قسمت از محتوایی که ایجاد می کنید ، پست های وبلاگ ، مطالعات موضوعی یا ویدئو باید به گونه ای باشند که در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند.

 

راهکارهایی جهت ایجاد کمپین بازاریابی موفق

 • اطمینان از منسجم بودن پیام تان

اطمینان حاصل کنید که هر قسمتی از کمپین بازاریابی شما جهت ایجاد ترافیک برای هدف نهایی تان تعیین شده و هدف شما می بایست وب سایت یا صفحات اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر ،... باشد.

هنگام به اشتراک گذاری خود در رسانه ها لینک های خود را فراموش نکنید. URL ها و نام کاربری ها باید تا جایی که ممکن است با یکدیگر هماهنگ بوده و به اشتراک گذاشته شوند. همچنین در کمپین بازاریابی خود از عبارات و کلید واژه های یکسان استفاده نمایید.

 

راهکارهایی جهت ایجاد کمپین بازاریابی موفق

 • اطمینان از همکاری تیم بازاریابی

در صورتیکه اعضای مختلفی از یک تیم بر پروژه های  مجزایی کار می کنند ، جلساتی برگزار نمایید تا مطمئن شوید همگی در یک مسیر قرار دارند، پیام کمپین منسجم بوده و معیار های شرکت مدیریت می شود.

اگر از آژانس های مختلفی جهت ارائه جنبه های متفاوت کمپین بازاریابی خود استفاده می نمایید ، اطمینان حاصل کنید که فردی در حال نظارت بر آنها و تلاش های شان می باشند.

 

راهکارهایی جهت ایجاد کمپین بازاریابی موفق

 • پیگیری اهداف

اگر در حال سرمایه گذاری زمان و منابع خود بر روی ایده ها ی خلاقانه خود هستید، حتماً دوست دارید بدانید کمپین شما چه عملکردی دارد؟ گوگل این امکان را به شما می دهد که این پیشرفت و روند خود را مشاهده نمایید.

 

راهکارهایی جهت ایجاد کمپین بازاریابی موفق

 • انتشار و ارتقاء

پس ساخته شدن گزینه ها قبلی و پیگیری اهداف، زمان انتشار و ارتقاء برنامه ریزی ها می رسد. به یاد داشته باشید که این مورد هیچ گاه نباید فراموش شود و تمامی این فعالیت ها می بایست همزمان با تولید محتوا صورت گیرند . طرفداران و اعضای شما به دلیل علاقه ای که به فعالیت شما دارند به دنبال کردن تان می پردازند بنابر این به آنها بگویید که در حال انجام چه کارهایی هستید. هر کمپین بازاریابی ، جهت شناخته شدن نیاز به شبکه اجتماعی دارد به این منظور می بایست:


 1. صفحات اجتماعی متعددی ایجاد شود که طراحی و پیام مشابهی با وب سایت اصلی تان داشته باشد.
 2. URL وب سایت خود را در صفحات اجتماعی ارائه دهید تا نتایج کمپین خود را بسنجید.

بازخورد ها را جمع آوری کرده و به نظرات و پرسش ها در مورد کمپین پاسخ دهید . توسط پستی کمپین خود را در وبلاگ معرفی نمایید. ممکن است کمپین شما عمر محدودی داشته باشد ولی پست شما در وبلاگ برای همیشه باقی می ماند بنابراین اطمینان حاصل کنید که به SEO توجه کرده و کلید واژه های مناسبی به کار خواهید برد .

 

راهکارهایی جهت ایجاد کمپین بازاریابی موفق

 • پیگیری کمپین

پس از اینکه کمپین مورد نظر راه اندازی شد ، کار شما تمام نمی شود .هدف کمپین شما مهم نیست موضوع حائز اهمیت حفظ ارتباط و جذب مشتریان بیشتر می باشد که تنها  با پیگیری کمپین امکان پذیر است . هر چقدر بیشتر به کمپین خود رسیدگی نمایید جذاب تر خواهید شد و طرفداران تان افزایش خواهند یافت .

 

راهکارهایی جهت ایجاد کمپین بازاریابی موفق

 • شروع دوباره

هنگامی که مهلت کمپین تان به پایان رسید زمان بررسی نتایج فرا می رسد . کاستی های موفقیت خود را بازبینی نمایید .برای مثال :

 • چه کارهایی را می توانستید متفاوت تر انجام دهید؟
 • چه کارهایی را می توانستید بهتر انجام دهید؟
 • از مخاطبان خود چه چیزهایی یاد گرفته اید؟

 

برگزاری جلسات و یادداشت برداری از آنها موجب یادگیری بهتر افراد از اشتباهات یکدیگر می شود تا بازاریابان بهتری شوند. این اقدامات موجب شکل گیری کمپین های بهتری می گردد.


جمع آوری و ترجمه : واحد دیتای هلدینگ بین المللی سمین


منبع :

 http://unbounce.com/

http://www.wikihow.com/ 

 


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top