مراحل ایجاد طرح بازاریابی برای کسب و کار جدید

مراحل ایجاد طرح بازاریابی برای کسب و کار جدید

برای ایجاد طرح بازاریابی از این 5 مرحله استفاده کنید.

 

 در عین حال که هر کسی می داند شما برای کسب وکار نیاز به طرح دارید اما بسیاری از کارآفرینان هنوز متوجه حیاتی بودن طرح بازاریابی نشده اند. بر خلاف طرح کسب و کار، طرح بازاریابی به برد و حفظ مشتری توجه می کند که این موضوع استراتژیک بوده و شامل ارقام، حقایق و اهداف می شود.

 یک طرح بازاریابی خوب همه ابزار و مهارت های لازم برای رسیدن به اهداف فروش شما را فراهم می کند. این یک طرح عملی است چه چیزی می فروشی، چه کسی آن را می خرد و تدابیری که منجر به خرید می شود نیازی نیست این طرح طولانی و زیبا نوشته شده باشد مگر اینکه طرح بازاریابی باشد که در کسب بودجه به شما کمک کند.

 ازقسمت های کلیدی زیر استفاده کنید و به اهدافتان برسید.

 با آقای تبلیغات همراه باشید.

 

گام اول

 با تصویر کلی از وضعیت فعلی شرکت شروع کنید با عنوان "تجزیه و تحلیل وضعیت"


مرحله اول شرکت شما و محصول و خدمات آن را تعریف کرده و سپس نشان می دهد چگونه مزایایی که ارائه می دهید، شما را از رقبا متمایز می کند.

 نوع صنعت شما مهم نیست از رستوران ها گرفته تا خدمات حرفه ای یا مغازه های خرده فروش لباس، برای رقابتی کردن محصولات یا خدمات خود باید از جایگاه بازار خود آگاه باشید نه تنها باید قادر به توضیح آنچه بازاریابی می کنید باشید بلکه باید درک درستی از آنچه رقبا ارائه می کنند داشته باشید تا بتوانید نشان دهید که چگونه محصول یا خدمات شما با ارزش بهتری ارائه میشود.

 تجزیه تحلیل وضعیت خود را به صورت دید کلی و مختصری از نقاط قوت، ضعف ها، فرصت و خطرات درآورید.

 نقاط قوت و ضعف به خصوصیات موجود در کسب و کار شما بر می گردد در حالی که فرصت ها و خطرات از عوامل بیرونی هستند. برای یافتن نقاط قوت شرکت خود راه حل هایی که محصولتان بر دیگران ازجعیت می یابد را بیابید. شما چه چیزهایی را پیشنهاد می کنید که خاصیت رقابتی به کسب و کارتان می دهد؟

 از طرف دیگر نقاط ضعف می تواند هر چیزی باشد از فعالیت در بازار اشباع شده گرفته تا بی تجربگی کارکنان.

 سپس هر فرصت خارجی که می توانید روی آن حساب باز کنید مانند گسترش بازار محصولات را شرح دهید خطرات خارجی که بازارتان را تهدید می کند فراموش نکنید تا قسمت هایی را به طرح اضافه کنید که بر این تهدیدها غلبه کند.

 ثبیت موقعیت محصول شامل دو مرحله است: اول باید خصوصیات محصولتان را تحلیل کرده و تصمیم بگیرید که چگونه آنرا از سایر محصولات متمایز کنید دوم اینکه تصمیم بگیرید چه اشخاصی محصولات شما را خریداری می کنند. این موضوع که بدانید مشتری های شما به چه محصولاتی نیاز دارند کمک می کند که به آنها پیشنهاد محصولات بهتری را بدهید که باعث به وجود آمدن مرحله دوم طرح می شود.

 

 گام دوم

 مخاطبان مورد نظر خود را توصیف کنید.

 

مرحله بعدی ایجاد ویژگی های ساده و یک خطی کوتاه مشتری های آینده شماست. می توانید ویژگی هایشان را با سن، جنسیت، خانواده، درآمد و مکان جغرافیایی و همینطور سبک زندگی آنها توصیف کنید.

 این سوال ها را از خودتان بپرسید: آیا مشتری های من محافظه کارند یا مبتکر؟

 رهبری می کنند یا پیروی؟ ترسو یا تهاجمی؟سنتی یا مدرن؟ درونگر یا ویرانگر؟

 چند مرتبه چیزهایی که به آن ها پیشنهاد دادم را خریدند و به چه مقداری؟

 اگر شما بازاریاب B2B هستید ممکن است مخاطبان مورد نظرتان را بر اساس نوع کسب و کار، عنوان شغلی کسب و کار، موقعیت جغرافیایی یا هر خصوصیات دیگری که مرتبط است تعیین کنید. مهم نیست که مخاطب مورد نظر شما کیست مطمئن شوید که در این قسمت آنها را خوبی توصیف کنید چون راهنمای شما می شود تا رسانه و کمپین های ارتباطات عمومی خود را برنامه ریزی کنید.

 

گام سوم

اهداف بازاریابی خود را فهرست کنید.

 

می خواهید طرح بازاریابی شما چه دستاوردی داشته باشد؟ برای مثال آیا خواستار 20% افزایش فروش محصولاتتان در طول سه ماه هستید؟ لیست کوتاهی از اهدافتان را بنویسید و آن ها را قابل اندازه گیری کنید تا بدانید چه زمانی به آنها می رسید؟

 

  گام چهارم

 گسترش استراتژی های روابط بازاریابی و تدابیر مورد استفاده.

 

 این قسمت روح و قلب طرح بازاریابی است. در قسمت گذشته شما بهترین ویژگی ها و اینکه بازاریابی چه دستاوردهایی داشته باشد را طرح کردید. اکنون زمانش رسیده تدابیری که باید برای رسیدن اهداف استفاده کنید را به تفضیل شرح دهیم.

 یک برنامه بازاریابی خوب همه مراحل چرخه فروش را هدفمند می کند. بعضی از مهارت های بازاریابی مانند ایجاد تبلیغات، روابط عمومی و بازاریابی مستقیم برای رسیدن به جنبه سرد بسیار خوبند جنبه های گرم کسانی که قبلاً تحت پیام رسانی بازاریابی شما قرار گرفته و حتی شاید آن ها را حضوری ملاقات کرده اید بهترین پاسخ را به ایمیل های مبتنی بر مجوز، وفاداری و قدردانی از مشتری می دهند.

 بهترین گزینه ها افرادی هستند که پیام های فروش و بازاریابی شما آشنا شده و آماده خرید هستند.

 به طور کلی ارتباطات میان فردی برای فروش (چه حضوری، تلفنی یا ایمیل) همراه با بازاریابی اشتیاق لازم و ضروری برای اتمام پروسه فروش را فراهم میکند.

 برای تکمیل تدابیرتان طرح کلی استراتژی های سابق بازاریابی خود را نظاره کرده و سپس تدابیر لازم برای رسیدن به هر نقطه ای از چرخه فروش را اضافه کنید.

 برای مثال باید بیلبوردها، تبلیغات چاپی و جستجوهای محلی آنلاین را با هم انجام دهید تا به جنبه های سرد دست یابید اما با استفاده از ایمیل به جنبه های گرم نیز توجه کنید.

 برای شناسایی ترکیب بازاریابی ایده آل ببینید که کدامیک از رسانه ها مخاطبان مورد نظر شما را به سمت اطلاعات محصولات و خدمات شما سوق می دهد.

 از رسانه هایی که شامل طیف وسیعی هستند و محتوای نامرتبطی دارند، اجتناب کنید حتی اگر مخاطب مورد نظرتان را جذب می کند.

 

تدابیر بازاریابی که استفاده می کنید باید پیام شما را برسانند.

 

گام پنجم

بودجه بازاریابی خود را تعیین کنید.

 

شما باید بخشی از فروش خالص خود را به بودجه سالانه بازاریابی خود اختصاص دهید.

 قطعاً شروع یک کسب و کار به معنی به کار بردن بودجه مورد نیاز بوده که ممکن است قرض یا سرمایه گذاری شخصی باشد.

 تنها این را به یاد داشته باشید که بازاریابی برای موفقیت کسب و کارتان کاملاً ضروری است. و با انواع مختلف تدابیر ممکن برای دستیابی به مخاطبان متقاعد شده و حتی بودجه محدود ترکیب مناسبی وجود دارد.

همانطور که شروع به جمع آوری هزینه های تدابیر بازاریابی می شوید که در مرحله قبلی طرح کردید متوجه افزایش بودجه خود می شوید. به راحتی به عقب برگردید و تدابیر خود را طوری تعیین کنید که قابل انجام باشد. نکته اینجاست که نباید هیچگاه بازاریابی را متوقف کنید خود را با تدابیر پر هزینه نگران نکنید تا زمانی که بتوانید از عهده آنها بر بیایید.

 

 


 

 

 

 

 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top