چگونه بنر موثری ایجاد کنیم؟

هنگامی که در حال راه اندازی کمپین تبلیغاتی اینترنتی هستید ممکن است با مشکلات متعددی روبرو شوید که مانع رسیدن به نتیجه مطلوب تان گردد. مردم واقعاً تمایلی به کلیک کردن بر روی تبلیغات ندارند. در واقع دلایل زیادی موجب نادیده گرفته شدن بنر های تبلیغاتی می شود بنابر این می بایست در تبلیغات از خلاقیت های بیشتری استفاده گردد تا جذابیت بیشتری داشته باشند.

با آقای تبلیغات همراه باشید.

بنر تبلیغاتی روش مرسوم تبلیغات دیجیتالی می باشد. البته این بدان معناست که افراد برای کلیک بر روی آنها تمایل بیشتری نشان خواهند داد بنابر این چه کاری باید انجام شود ؟ نکته اینجاست که بنر شما می بایست به گونه ای باشد که مشتریان نتوانند آن را نادیده بگیرند . در عصر دیجیتالی امروز چنین کاری کمی دشوار می باشد که در نظر گرفتن و رعایت نکات زیر در این امر به شما کمک خواهد کرد.

 

  •    آگاهی از سایز مورد نظر

 

بنر می تواند از نظر سایز و بر اساس مکان قرار گیری و مورد استفاده ابعاد استاندارد متعددی داشته باشد. که از نظر تبلیغات گو گلی بهترین سایز ها و مکان ها به ترتیب زیر می باشند.

چگونه بنر موثری ایجاد کنیم؟

1.     صفحاتی که شامل اسامی و امتیازات شما و رقبا می شود    (Leader board)             728*90

2.     نصف صفحه ) Half-page )                                 300*600                                                                                              

3.       مستطیل بزرگ                     336*280

4.     مستطیل متوسط                       300*250

5.     بنر بزرگ برای موبایل             320*100

 

سایز های بیشتری وجود دارند اما این 8 سایز نتایج بهتری در پی خواهند داشت. البته برخی از تبلیغات نیازمند فضای عمودی یا افقی بیشتری می باشند. با این حال توجه داشته باشید که بنر شما ظاهر متعادلی داشته باشد و کاملاً متناسب با هدف تان باشد.

چگونه بنر موثری ایجاد کنیم؟


  •    حفظ ترتیب و هماهنگی

 

اولین و مهم ترین هدف ایجاد بنر افزایش بازدید و ترافیک وب سایت تان می باشد که سه جزء اصلی دارد: با آقای تبلیغات همراه باشید.

 

1.     لو گوی شرکت : جهت شناسایی بهتر روند، حتماً لو گوی شرکت را در بنر خود قرار دهید اطمینان حاصل نمایید که به اندازه ی کافی لو گوی خود را برجسته قرار داده اید البته این برجستگی نباید به اندازه ای باشد که پیشنهاد های ارزشمند و دعوت به اقدام شما نادیده گرفته شود.

2.     پیشنهاد های ارزشمند و قابل توجه : این قسمت محصولات و خدمات ارائه شده توسط شرکت شما را نشان می دهد که همراه با اقدام به دعوت قابل خریداری می باشد. همچنین شامل تخفیف ها، حراج های کوتاه و رایگان شدن محصولات و خدمات نیز می باشد به همین علت باید فضای زیادی به این قسمت اختصاص داده شود تا توجه افراد را به خود جلب نماید.

3.     دعوت به اقدام : این قسمت معمولاً با یک نوشته یا دکمه نشان داده می شو مانند : " اینجا کلیک نمایید" ، " بیشتر بدانید " ، "هم اکنون تماشا کنید" یا " از اینجا ثبت نام نمایید " که این بخش می بایست کاملاً برجسته و قابل توجه باشد به طوریکه بازدید کننده به سرعت کلیک نماید.

4.     استفاده از ابزار صحیح: خبر خوب این است که شما برای ایجاد یک بنر تبلیغاتی موثر نیاز به استخدام یک طراح گرافیک ندارید حتما احتیاج به نرم افزار گران قیمتی نیز ندارید، بسیار خوش شانسیم که امروزه قادر به استفاده از ابزار اینترنتی متعددی جهت طراحی هستیم تنها نکته ی مهم این است که بهترین ابزار جهت طراحی بنر خود برگزینیم.

 

چگونه بنر موثری ایجاد کنیم؟

ü     حفظ سادگی

 

به دلیل فضای کمی که در اختیار دارید از خطوط زیادی که زیبایی طراحی شما را از بین می برند استفاده نکنید. قرار دادن طرح ها و نوشته های بیش از حد بین خطوط طراحی شما را خراب می کند زیرا هیچ کس ظاهر شلوغ را دوست ندارد بنا بر این بنر تبلیغاتی می بایست تمیز، ساده و صریح باشد به یاد داشته باشید اولین شرط حفظ سادگی می باشد.


چگونه بنر موثری ایجاد کنیم؟

ü     استفاده از تصاویر متحرک

 

با استفاده از تبلیغات متحرک علاوه بر اینکه توجهات بیشتری را جلب خواهید کرد به این ترتیب تأثیر گذاری خود را افزایش می دهید.

چگونه بنر موثری ایجاد کنیم؟

ü     استفاده از نوشته های خوانا

 

به این منظور شما می بایست تیتر و متن اصلی را با سایز های متفاوت انتخاب کرده و از فونت های خوانا  استفاده نمایید.

 

  •     دقت در انتخاب رنگ های مناسب

 

رنگ ها حرف می زنند ، رنگ ها معنای متفاوتی دارند باید دقت نمایید که خواهان ایجاد چه احساسی در بازدید کنند گان هستید. رنگ های مورد استفاده در تبلیغات شما می بایست هوشمندانه انتخاب شوند زیرا اولین چیزی که در یک بنر به چشم می خورد رنگ آن می باشد. برخی رنگ ها در فرهنگ های مختلف معنای گوناگونی دارند بنا بر این پیش از انتخاب رنگ ، اطمینان حاصل کنید که رنگ مورد نظرتان با قشر خاصی در تضاد نباشد.

چگونه بنر موثری ایجاد کنیم؟

  •     استفاده از فرمت صحیح

 

در صورتی که خواهان استفاده از فرمت های مختلفی مانند JPG،PNG ، GIF ، Adobe flash   ، در بنر خود هستید می بایست در نظر داشته باشید که برخی از فرمت ها مانند  Photoshop یا Flash در همه ی تلفن های همراه یا کامپیوتر ها قابل دسترسی نیستند . بنابر این بهتر است همیشه از GIF استفاده نمایید تا در تمامی وسایل هوشمند قابل دسترسی می باشد. با آقای تبلیغات همراه باشید.

چگونه بنر موثری ایجاد کنیم؟

  •    در صورت شکست خوردن دوباره امتحان کنید

 

تمامی این نکات بسیار کاربردی هستند اما فرمول جادویی نیستند شما می توانید با استفاده از آزمون و خطا دریا بید که چگونه قادر به توسعه و پیشرفت دادن فرد هستید. هنگامی که نتیجه خود را دریافت کردید به بررسی آن بپردازید می توانید تغییراتی در آن ایجاد کرده و مجدّداً تلاش نمایید و نتایج بهتری دریافت کنید . مهم نیست نتایج دریافتی شما به چه اندازه خوب است زیرا همیشه جای پیشرفت وجود دارد. در انتها به این چند نکته تکمیلی توجه نمایید.

 

  •     استفاده مناسب از دکمه ها
  •      استفاده از قاب های مشخص و تعریف شده
  •     کوچک نگه داشتن سایز فایل ها
  •      استفاده از تصویر فقط در صورت نیاز
  •      ایجاد حس نیاز به سرویس یا محصول

تهیه و ترجمه واحد دیتای هلدینگ سمین

منبع: https://www.entrepreneur.com


 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top