بازاریابی تلفنی

بر اساس بازاریابی تلفنی ارتباط با مشتری از طریق تلفن صورت می گیرد که یکی از انتقادی ترین استراتژی های بازاریابی می باشد. بازاریابی تلفنی بسیار وسیع بوده و روش های گوناگونی دارد در این کمپین ها معمولاً محصولی فروخته نمی شود و اینگونه بازاریابی صرفاً جهت اطلاع مشتریان بالقوه از تیم فروش مورد نظر و برقراری ارتباط با آنها می باشد.

نکاتی راجع به بازاریابی تلفنی را با آقای تبلیغات دنبال کنید .

 

چه کسانی از بازاریابی تلفنی استفاده می کنند؟

 

بازاریابی تلفنی می تواند جهت دستیابی به نتایج مورد نظر توسط سازمان ها ی مختلفی به کار گرفته شود که یکی از ساده ترین شکل های بازاریابی تلفنی این است که سازمان ها با افراد تماس گرفته و محصولات خود را معرفی می کنند . البته از بازاریابی تلفنی برای شرکت ها و به صورت B2B نیز استفاده می گردد.

 

ایجاد برنامه ی بازاریابی تلفنی

 

هر سازمانی که به دنبال استفاده از بازاریابی تلفنی می باشد، ابتدا می بایست شناخت بسیار خوبی از محصولی که قصد بازاریابی آن را دارد داشته باشد. زیرا این کار نه تنها اطلاعات خوبی در اختیار افراد قرار خواهد داد بلکه در می یابد که چه کسانی به محصولات شما علاقه خواهند داشت .

با تیم بازاریابی که به خوبی در مورد اطلاعات مورد نیاز توجیه شده اند و تحقیقات کامل شده قدم بعدی تعیین هدفی خواهد بود که کمپین باید به آن دست یابد.

هنگامی که سازمان هدف خود را در ذهن داشته باشد خود به خود حین مکالمه تلفنی صحبت های مورد نیاز را بیان می کند.

مرحله ی نهایی کمپین های بازاریای تلفنی بر اساس اهداف کمپین تعیین می شود که می تواند طی یک تماس به اهداف خود دست یابند و یا طی تماس های متعدد!

 

یادگیری بازاریابی تلفنی

 

یکی از موثر ترین روش های یادگیری بازاریابی تلفنی ثبت نام در برنامه آموزشی بازاریابی می باشد این برنامه ها قوانین اصلی استراتژی های بازاریابی شامل بازاریابی تلفنی را در محیطی حرفه ای که داوطلبان را مشتاق تر می نماید آموزش داده می شود.

 

اشتباهات رایج در بازاریابی تلفنی

 

هر کدام از اشتباهات زیر می تواند فروش شما را از بین ببرد.

 

1.     عدم راهنمایی مناسب

 

بازاریابی یعنی شروع مکالمه با مشتریان احتمالی جهت آگاهی از نیاز آنها و ارائه ی راه حل هایی برای رفع نیاز های ذکر شده که هرچند بیشتر از این نیاز ها آگاه باشید راهنمای مناسب تری ارائه خواهید داد.

همراه با پیام بازاریابی مناسب ، تبلیغات و استراتژی های آنلاین و آفلاین قادر به ارائه بازاریابی تلفنی موثری خواهید بود.  با آقای تبلیغات همراه باشید.

 


 

2.     پاسخگویی به سوالات از طریق ایمیل و نامه

 

حتی اگر به دفعات زیاد در پاسخ به سوالات مشتریان نامه ارسال نمایید هیچ تأثیری در فروش نخواهد داشت . بنابر این تلفن را بردارید و راجع به سوال آنها شروع به مکالمه نمایید. با چند پرسش دیگر در کنار سوالات مطرح شده از نیاز آنها مطلع شده و می توانید با فروش محصولات یا خدمات خود راه حل در اختیارشان قرار دهید.

 

3.     ارائه سریع قیمت ها

 

هنگام مکالمه با مشتریان اولین سوالی که از جانب آنها مطرح می گردد. قیمت می باشد. با ارائه ی سریع قیمت ها شما شانس ادامه ی مکالمه را از دست خواهید داد. بنابراین هنگامی که در خصوص قیمت ها از شما سوال شد تا زمانیکه متوجه نیاز آنها نشدید قیمت های خود را مطرح نکنید به این ترتیب برای قیمتی که به آنها می دهید ارزش قائل خواهند شد.

 

 

4.     پر حرفی

 

قطعاً قادر خواهید بود روزها راجع به محصولات ، خدمات و سیستم خود توضیح دهید اما این کار را نکنید . زیرا توجه مشتریان خود را از دست خواهید داد.

بخصوص هنگام بازاریابی تلفنی ! هنگام بازاریابی تلفنی سوالاتی را بپرسید که برای دستیابی به اطلاعات مورد نیازتان ضروری می باشد. با آقای تبلیغات همراه باشید .

 

 

5.     اتلاف وقت با افرادی که خریدار نیستند

 

مهم نیست که چقدر سیستم و محصولات خوبی دارید سریعاً مکالمه ی خود را با افرادی که توان پرداخت هزینه ی محصولات و خدمات تان را نداشته و یا خریدار واقعی نیستند به پایان برسانید زیرا این کار تنها اتلاف زمان می باشد.

در 3 دقیقه ابتدایی باید متوجه این موضوع شوید که فرد مورد نظر خریدار واقعی می باشد یا خیر !

 

6.     عدم پیگیری خرید

 

هنگامی که به روند خرید رسیدید، تلاش بازاریابی شما به اتمام می رسد هنگامی که مشتری احتمالی به خریدار تبدیل می شود به محصولات و خدمات شما اعتماد کرده اند . بنابر این با پیگیری تلفنی به آنها ثابت کنید که اشتباه نکرده اند.

 

تهیه و ترجمه واحد دیتای هلدینگ سمین

منبع: https://www.salesforce.com

http://www.streetdirectory.com


http://www.marketing-schools.org

 


 

 

 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top