بررسی زیرکانه 30 نکته جالب طراحی تبلیغاتی (بخش اول)

بررسی زیرکانه 30 نکته جالب طراحی تبلیغاتی (بخش اول)


30  آقای تبلیغات نکته جالب طراحی تبلیغاتی : بررسی زیرکانه موردیبخش اول


از زمانیکه مردم به ایجاد محصولات جدید ادامه می دهند تبلیغات را نیز در نظر می گیرند اعلام اینکه " من یک محصول دارم" روش بسیار قدیمی است که باعث می شود مردم بپرسند چرا باید از شما خرید کنند؟ اخیراً تبلیغات بسیار خلاقانه شده اند تا جایی که انتظار بسیار بالایی از آنها داریم. اما چگونه این انتظارات را برآورده کنیم؟

30 نمونه از موارد ایجاد شده که هر کدام نکته های طراحی و دانشی برای بهره مندی دارد.با آقای تبلیغات همراه باشید

بنابراین اگر به دنبال تکنیک های تبلیغاتی هستید یا حتی نمیخواهید تبلیغ شخصی بسازید همراه ما باشید و به این 30 مورد زیرکانه نگاهی بیندازید.1- سادگی را حفظ کنید.


اکثر ما هنگام به تصویر کشیدن تبلیغات تصاویر عجیب غریبی را تجسم می کنیم که محصول، ویژگی ها و دلایلی که باید آن را خریداری کنیم نشان می دهد. شما می توانید با همین روش تبلیغات خود را ایجاد کنید یا اینکه سراغ یک تبلیغ ساده تر بروید.با آقای تبلیغات همراه باشید

این تبلیغ را ببینید که توسط لگو و همراه با یک تصویر و ایده نشان داده شده است. بدون هیچگونه کپی این تبلیغ فقط یک هواپیما و یک پیام ساده است که توسط یک شکل ساده حاوی تخیلات پیچیده ای می شود.

با داشتن ایده ای ساده تر و کلی تر نه تنها تبلیغ شما موثرتر می شود بلکه افراد بیشتری به آن جذب می شوند.

افراد مورد نظر کسانی هستند که تجربه بازی با لگو و تخیلات ناشی از آن را داشته اند که بازار گسترده ای هم دارند. بنابراین حفظ سادگی در پیام و طراحی می تواند راهی برای یک تبلیغ خوب باشد.


2 - به اقدام دعوت کنید.


دعوت به اقدام در طراحی های پیشرفته و تبلیغات شخصی استفاده می شود اگر با آن آشنا نیستید این قسمت از مخاطب دعوت می کند که وارد عمل شود بعضی از این دعوت به اقدام ها که شاید با آنها آشنا باشید "همین الان بخر!؟" " یا اجناس تمام نشده بیا" و غیره هستند.

دعوت به اقدام اگر زیرکانه و هوشمندانه استفاده شود در تبلیغات به خوبی عمل می کند. برای مثال به این تبلیغ نگاه کنید که برای باغ وحش Monarto  است. نه تنها مخاطبان را ترغیب می کند که از باغ وحش دیدن کنید بلکه کمک می کند تصویر آن را توضیح داده و  چون این دعوت با گرافیک زیرکانه و مفهومی همراه است ساده و مستقیم بوده و موضوع اصلی صفحه می شود. تبلیغات دیگر زیادی هستند که سلسله مراتب دعوت به اقدام خود را کم می کنند بنابراین از انواعی هستند که زیاد مخاطب را ترغیب نمی کنند. ولی اگر دعوت شما قسمتی از پیام اصلی است نگران نباشید که آن را بزرگ، برجسته و جلوی دید قرار دهید.با آقای تبلیغات همراه باشید30  آقای تبلیغات نکته جالب طراحی تبلیغاتی : بررسی زیرکانه موردی

      3-مناسب موقعیت های مختلف

با هر طراحی شما کاری را برای گروه مورد نظر و خاصی از مصرف کنندگان ارائه می کنید مستقیم نشان دادن این گروه مصرف کننده در تبلیغ روش بسیار خوبی برای انتقال این پیام است که شما مستقیم با آنها صحبت می کنید. اما اگر بازار هدف ما بسیار وسیع باشد چکار کنیم؟ با آقای تبلیغات همراه باشید. برای مثال تیغ های برند Wilkinson Sword بازار هدف بسیار گسترده ای دارد.


30  آقای تبلیغات نکته جالب طراحی تبلیغاتی : بررسی زیرکانه موردیکمپین تبلیغاتی آنها مجموعه ای از 3 تبلیغ است که مناسب مصرف کنندگان مختلف می باشد. هر کدام از تبلیغات با نشان دادن مدل موهای مختلف، افراد وسیعی را مخاطب قرار می دهد شرکت Wilkinson Sword با استفاده از 4 تبلیغ به جای یکی توانست از مفهوم قوی و زیرکانه ای استفاده کرده و با نشان دادن افراد و طبقات مختلف بازار مورد نظر خود را گسترش دهد. به طور خلاصه Wilkinson Sword نه تنها یک شخص معین بلکه همه مصرف کنندگان تیغ را ترغیب کرد.


4 - استفاده از استعاره های تصویری


یک تکنیک بزرگ در بازی تبلیغات استعاره های تصویری است مانند استعاره های نوشتاری استعاره تصویری نیز مفهومی را با مقایسه آن، با مفهوم (اغلب نا مرتبط) دیگر نشان می دهد.

سردرگم شدید؟ این مثال از EHer Drugs را بررسی کنید.

این تبلیغ از طریق مقایسه کنگر فرنگی نشسته و مواد منفجره به مخاطبان در مورد مسمویت های غذایی هشدار می دهد با ایجاد یک استعاره تصویری  EHer Drugs می توان بدون تصاویر حساس پیام قوی درباره سلامت غذایی ( نشان دهد)


30  آقای تبلیغات نکته جالب طراحی تبلیغاتی : بررسی زیرکانه موردیهنگام ایجاد استفاده تصویری به اندازه ای روی آن کار کنید تا به وضوحی برسید که مصرف کننده با یک نگاه منظور شما را درک کند هیچ احساسی بدتر از این نیست که طراحی خود را به مردی نشان دهید و به او بگوید " متوجه نشدم" روی آن کار کنید تا استعاره تصویری واضح و هوشمندی را توسعه دهید. آسان است؟ نه خیلی. اما ارزش دارد؟ بله همیشه ارزش دارد.


  


5- یافتن روابط تصویری پنهان


بهترین راه ایجاد یک تبلیغ زیرکانه یافتن روابط تصویری نهانی است که موضوع شما را احاطه کرده است. می دانم که سوال بزرگی است اما اجازه دهید با یک مثال پیش برویم.

این تبلیغ برای خدمات آنلاین Parship.com و در مورد یافتن شخص مناسب شما است و با نمادهای زن و مردی که توسط یک زیپ به هم متصل می شوند نشان داده شده است. حتماً طراح در این تبلیغ نشسته و بسیار فکر کرده است که زن و مرد را نمادهای جهانی استفاده شده در سرویس های بهداشتی همراه تصویری که دو چیز را به هم وصل می کند یعنی زیپ نشان داده است.


30  آقای تبلیغات نکته جالب طراحی تبلیغاتی : بررسی زیرکانه موردییافتن روابط نهان می تواند روش منحصربه فردی را برای ارتقای محصولتان ارائه دهد. سعی کنید مفهوم های مرتبط با پیامتان را پیدا کنید که شکل ها، خطوط و طرح های مشابه دارند و سعی کنید راهی برای استفاده این دو مفهوم کنار هم و ارتقای پیامتان پیدا کنید.6- استفاده از ایده ها و اشخاص نمادین


تعداد بسیارزیادی از اشکال جهان، مردم، ایده ها، اشیا و مفاهیم وجود دارد که اکثر مردم با آنها آشنا هستند.

اغلب تبلیغ کننده ها در تبلیغ خود با این شکلک ها بازی می کنند تا مفهوم جدیدی را ایجاد کنند.

این تبلیغ سامسونگ وینسنت ون گوگ معروف را نشان می دهد.


30  آقای تبلیغات نکته جالب طراحی تبلیغاتی : بررسی زیرکانه موردی
با استفاده از رنگ، شباهت ون گوگ، نقاشی ها، پیپ و آفتاب گردان مصرف کنندگان شماری از اشکال را میبینند که به سرعت می توانند معانی از آن دریافت کنند. شناسایی ون گوگ کمک می کند که این پیام از تبلیغ برداشت شود " برای پرتره شخصی نه سلفی" (عکس از خود) افرادی که با ون گوگ آشنا هستند می دانند که او یک نقاش خود نگاره است.

با استفاده از اشخاص نمادین و مفهوم جدید و جالب این طرح یک شوخ طبعی درونی ایجاد می کند بنابراین از ایده های اشکال و مفاهیم با معانی جدید استفاده کنید و نترسید.
با آقای تبلیغات همراه باشید


7- استفاده هدفمند از مقیاس


یکی از مبانی های طراحی استفاده از مقیاس است. اندازه یک شی مشخص می تواند هر تاثیری بگذارد بنابراین به طور طبیعی مقیاس تکنیک بزرگی در تبلیغات است. این تبلیغ استدلر را بررسی کنید. استدلر در این مثال از مقیاس به روش خوبی استفاده کرده است. ابتدا مقیاس مداد کمی بزرگ شده است.30  آقای تبلیغات نکته جالب طراحی تبلیغاتی : بررسی زیرکانه موردی
اما توجه اصلی روی نوک مداد است که به شکل کلیسای جامع همراه با جزئیات کنده کاری شده است. استفاده از این مقیاس نه تنها خواننده را ترغیب می کند که از نزدیک نگاه کند بلکه بر این موضوع تاکید می کند که چیزهای بزرگ از کم شروع می شود بنابراین بازی با مقیاس در طراحی نه تنها پیام قوی ایجاد می کند بلکه تصویر متحیر کننده ای نیز می سازد. مقیاس را بزرگ کنید تا موضوع مورد نظر را نمایش دهید و سپس موارد دیگر را با مقیاس کوچک در نظر بگیرید تا چیزهای دیگر ظریف و پیچیده به نظر برسند.


8- از اغراق نترسید.


استفاده از اغراق در تبلیغات هنگامی که با دلیل خاصی باشد بسیار ابزار خوبی است. اگر محصول شما نتواند کاری انجام دهد که به نظر نمی رسد این موضوع بسیار تاثیرگذار می شود و این روشی است که باعث می شود تبلیغ شما جالب و موثر شود و انحراف ایجاد نمی کند این نمونه برای حشره کش Raid نشان مید هد که نت های موسیقی Rimsky Korsakov به نام پرواز زنبور عسل را نیز کشته است وهیچگونه اثری از حشرات باقی نمی گذارد حتی در نت های موسیقی. این تبلیغ خنده دار و نادرست به نظر می رسد اما فریب دهنده و گمراه کننده نیست.
30  آقای تبلیغات نکته جالب طراحی تبلیغاتی : بررسی زیرکانه موردی 


  9-  می سورئالیسم منتقل کنید.


از اینکه کمی تخیل نشان دهید تا تاثیری عجیب، سورتال و حتی غیر ممکن ایجاد کنید نترسید این تبلیغ برای خدمات نصب Ikea از مثلث پنروز (Penrose triangle) الهام گرفته است که به مثلث سه بعدی غیر ممکن معروف است. Ikea مثلث پنروز را با تصویر محصول خود نشان داده و سختی و پیچیدگی را به تصویر می کشد و دشواری نصب اثاثیه بسته بندی شده را نمایش می دهند.


30  آقای تبلیغات نکته جالب طراحی تبلیغاتی : بررسی زیرکانه موردی
10-به زبان نیاورید، نشان دهید!


در بسیاری از مدارس فکرهای خلاقانه یک قانون کلی وجود دارد به نام "به زبان نیاورید نشان دهید" که می گوید هنگامی که می توانید چیزی را نشان دهید به توضیح آن نپردازید و این قانون در تبلیغات هیچ استثنایی ندارد.

این تبلیغ توسط چای Curtis ترجیح داده است به جای توضیح دادن، حس بویایی و چشایی را به تصویر بکشد این تصویر به راحتی می گوید " این چای طعم پرتقال و کاکائو دارد" آن هم با نشان دادن پرتقال به جای قوری.30  آقای تبلیغات نکته جالب طراحی تبلیغاتی : بررسی زیرکانه موردیاگر در حال طراحی تبلیغات خودتان هستید به یاد داشته باشید که برندهای دیگری وجود دارند که محصولات مشابه شما را تبلیغ می کنند بنابراین بجای اینکه در مورد ویژگی محصولاتتان بگویید آنها را به تصویر بکشید تا اثرات قوی تر و ماندگارتری بگذارید.

جمع آوری و ترجمه: واحد دیتای سمین


Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top