بررسی زیرکانه 30 نکته جالب طراحی تبلیغاتی (بخش دوم)

بررسی زیرکانه 30 نکته جالب طراحی تبلیغاتی (بخش دوم)


30 نکته جالب طراحی تبلیغاتی (بررسی زیرکانه موردی) بخش دوم آقای تبلیغات
بخش دوم


11- نمونه خود را تعاملی کنید.


تبلیغات برای مخاطبان طراحی می شود تا معانی را از آن دریافت کنند بنابراین چرا خود مخاطبان در این روند ایجاد معنی وارد نشوند؟ به این فکر کنید که مخاطبان چگونه با نمونه شما تعامل ایجاد کنند.آقای تبلیغات همراه باشید.

آیا می توانند چیزی به آن اضافه یا تعاملی برقرار کنند که معانی بیشتری دریافت شود؟

این تبلیغ توسط Berrge Tatto  با پرسیدن این سوال که برای درخواست خود مهارت خواسته شده را تکمیل کنید ، با یک تیر دو نشان می زند : به این صورت که نه تنها اشخاص بی تجربه را جدا می کند بلکه به Berrge Tatto برای ایجاد نگرشی بر پایه چزئیات به عنوان یک برند کمک می کند.
30 نکته جالب طراحی تبلیغاتی (بررسی زیرکانه موردی) بخش دوم آقای تبلیغات


 


12- کوتاهی و هدف نهایی کپی خود را حفظ کنید.


اولین نسل تبلیغات معمولاً کپی بوده اند- قالبی از انواع مختلف که محصول، ویژگی ها و مکان دسترسی به آن و ... را توضیح می داند اما دوره عوض شد میزان توجهات کم شد و زمان بسیار ارزشمند شد بنابراین هم اکنون کپی کوتاه و مستقیم مورد نظر است. یک کپی تبلیغاتی خوب، چیزی نیست که به آن بی توجهی شود بلکه یک نمونه کپی شده بسیار کوتاه معمولاً میتواند بسیار تاثیرگذار باشد به خصوص اگر با یک تصویر قوی همراه باشد این نمونه Land Roverفقط از 2 کلمه کپی شده و یک تصویر قوی برای ایجاد یک تبلیغ جالب توجه، زیرکانه و هوشمند استفاده کرده است. آنها بر یکی از ویژگی های ماشین تمرکز کرده و بر آن تاکید میکنند.هنگام طراحی تبلیغات به یاد داشته باشید که کپی کوتاه و مستقیم برای استفاده و یادآوری بسیار راحت تر است چون مخاطبان با یک نگاه اجمالی به تبلیغ شما ، پیامتان را به سرعت و به وضوح دریافت می کنند.
30 نکته جالب طراحی تبلیغاتی (بررسی زیرکانه موردی) بخش دوم آقای تبلیغات
13- استفاده از نمادهای قابل تشخیص


ما روزانه با صدها تا هزاران نماد در ارتباط هستیم ، آیکون برنامه ها، دکمه ها، علائم جاده ها و حتی شکلک ها بنابراین نمادها راه سریعی برای ایجاد معنی هستند. (بین زبان های مختلف). این مثال را بررسی کنید که برای نشان دادن گنجایش، از یک نسخه ی نماد مکان نما استفاده می کند و شکل یک کسب و کار را روی نقشه قرار می دهد.این تفسیر مجدد نماد، نه تنها تصویر قوی ایجاد می کند بلکه کمک می کند این تبلیغ مطابق سلیقه بازار خاصی باشد یعنی فنی تر باشد به خصوص برای افرادی که از تکنولوژی و نقشه های آنلاین استفاده می کنند. استفاده از نمادها را در تبلیغات خود در نظر بگیرید تا یک پیام قوی، مستقیم و جهانی ایجاد کنید. شگفت انگیز است که یک شکل ساده مانند دایره با قسمت پایین نشانه دار می تواند ایده مکان یابی را به سرعت منتقل کند.پس چرا نباید روی آن سرمایه گذاری کرد!

30 نکته جالب طراحی تبلیغاتی (بررسی زیرکانه موردی) بخش دوم آقای تبلیغات
14- ایجاد بهترین توهم بصری


استفاده از یک توهم بصری اگر مناسب پیامتان باشد، می تواند تاثیر جالب توجه، قابل به اشتراک گذاری و به یاد ماندنی بگذارد چون بسیاری از توهمات بصری نیازمند توقف و خیره شدن است که این همان هدف نهایی بازی تبلیغات است.

این نمونه برند OXY برای درمان آکنه از مصرف کنندگان می خواهدکه 20 ثانیه روی تصویر محصول تمرکز کنند که بعد از این مدت لکه ها از بین می روند که اثر درمان آکنه را نشان می دهد. این نمونه بسیار زیرکانه است چون برای دیدن توهم باید به محصول خیره شد که رابطه بین برند و توهم را قدرتمند می کند. بین توهم های بصری آنچه برای پیام و رسانه شما مناسب است را پیدا کنید چون واقعاً به دریافت پیام کمک میکند.با آقای تبلیغات همراه باشید.

30 نکته جالب طراحی تبلیغاتی (بررسی زیرکانه موردی) بخش دوم آقای تبلیغات
15- با نیت خاصی از رنگ ها استفاده کنید.


درتمام طراحی ها به خصوص در تبلیغات، رنگ یکی از ابزار بسیار قوی است. شما می توانید فضا یا صحنه مشخصی را با رنگ خاصی قرار داده و احساسات مورد نظر را منتقل کنید و یا رنگ، نقش اصلی را ایفا کند.

این مجموعه از تبلیغات برای مرکز دندانپزشکی فرانسوی Dentaire Paris loft است که با تصویر کشیدن اشیای معمولی زرد به رنگ سفید مرواریدی، از رنگ به عنوان موضوع اصلی استفاده می کند و با عنوان " ما رنگ زرد را دوست نداریم" به انتشار آن تصاویر پرداخته است. این استفاده نادرست از رنگ ها ناهماهنگ به نظر میرسد ولی پیام قوی ایجاد کرده و توجهات زیادی را نیز به خود جلب می کند. بنابراین در طراحی خود رنگ را به عنوان موضوع اصلی در نظر بگیرید چه از رنگ ها به طور متناقض استفاده میکنید یا به صورت بسیار جذاب. این کار را با هدف مشخص و با قصد خاصی انجام دهید.16- استفاده کاربردی از فضای سفید


فضای سفید از ابزار بسیار کاربردی در طراحی است که کمک می کند طراحی های شما تمیز و ساده به نظر برسد علی رغم اینکه فضای سفید ابزار زیبایی نیستند امامی توانند کاربردی باشند. و می توانند در ایجاد پیام اصلی کمک کنند. به این نمونه تبلیغ Kit Kat دقت کنید که از فضای سفید استفاده کرده تا توجه را به نکته اصلی طراحی جذب کند. اینجا هیچ پیچیدگی، رنگ زیاد یا نوشته پررنگی وجود ندارد فضای سفید محیط آرام و ساکتی  را ایجاد کرده و برای این موقعیت عالی است. استفاده از فضای سفید می تواند در دفعات اول فریب دهنده باشد شما سعی می کنید آن را با رنگ، نوشته، قسمت های بزرگتر و غیره ... پر کنید. اما دست نگه دارید اجازه دهید فضای سفید شما با مصرف کننده حرف بزند و طراحی خود را ساده و تمیز نگه دارید و همچنین بگذارید منظور شما را برساند گاهی اوقات کم بودن هم خوب است. با آقای تبلیغات همراه باشید.
30 نکته جالب طراحی تبلیغاتی (بررسی زیرکانه موردی) بخش دوم آقای تبلیغات

17- حرکت ایجاد کنید.


آیا می خواهید سرعت، ظرافت و حرکت را برای محصول خود ایجاد کنید اما نمی توانید چگونگی اجرای آن روی رسانه های 2 بعدی مانند تبلیغات چاپی را دریابید؟ خوب اجازه دهید به این مثال نگاه کنیم که این کار را خوب توضیح می دهد.

این نمونه Ajax خشک کن را بررسی کنید که حرکت 2 قسمتی را با هم آورده است. مایع صورتی که بیرون و به سمت پایین ریخته است تفاوت حرکت سمت چپ به راست را در قسمت وسط نشان می دهد استفاده از خطوط حرکت، هایلایت و سایه ها کمک می کند این دو شکل متفاوت به نمایش گذاشته شده و قسمت های متحرک ایجاد شود.

استفاده از حرکت در تبلیغات خود به ایجاد طراحی متحرک کمک می کند و سرعت و تحرک را نشان می دهد. بنابراین اگر می خواهید سرعت محصول خود را نمایش دهید، کار با شکل ،خطوط حرکت و سایه را برای خلق اثر تحرک در نظر بگیرید.
30 نکته جالب طراحی تبلیغاتی (بررسی زیرکانه موردی) بخش دوم آقای تبلیغات
 

18- بازگویی تبلیغات به روش جدید


اگر در حال بازاریابی محصول خود و ارتقای پیامتان هستید و می دانید محصول مشترک دیگری نیز در بازار شما وجود دارند ، سعی کنید پیام خود را به روش جدیدی ایجاد کنید.

این نمونه آدامس Extra از یک پیام قدیمی استفاده کرده است که "جویدن آدامس برای دندان ها مفید است" اما به روشی جدید آن را به کار گرفته است. با استفاده از سایه ها، صف بندی و ترکیب ،Extra پیام مشابهی را به طریقی متفاوت بیان می کند. ( یعنی با نمایش آدامس به شکل مسواک)

اگر می خواهید ایده ای را که قبلاً بیان شده ارتقا دهید به راحتی از روش برندهای دیگر پیروی نکنید راه جدیدی برای نشان دادن پیامتان در نظر بگیرید روابط را پیدا کنید و راه جدیدی ایجاد کنید.


19- ایجاد نوشته مرسوم

همه ما می دانیم که کلمات چقدر قدرتمند هستند بنابراین صفحه آرایی بسیار مهم است. اما به یاد داشته باشید که صفحه آرایی فقط به فونت و کامپیوترتان محدود نمی شود. ایجاد یک نوشته دستی مرسوم می تواند تماس شخصی با طراحی شما ایجاد کند و همین ویژگی قادر است تبلیغ شما را از دیگران جدا کند. این تبلیغ نوتلا را بررسی کنید استفاده از نوشته نامنظم و مرسوم ، شیطنت با برند نوتلا را منعکس می کند و اثرات جالب، جذاب و زیبایی ایجاد می کند. بهتر از همه کپی موثر است. کمی روانشناسی معکوس اثرات زیادی دارد. بنابراین ساختار نوشته خود را در نظر بگیرید هر چند دست نویس و خارج از محصولتان یا با هر هدف دیگری باشد نوشته منحصر به فردی ایجاد کند به طوریکه به یاد ماندنی، شخصی و بسیار موثر باشد.با آقای تبلیغات همراه باشید.

30 نکته جالب طراحی تبلیغاتی (بررسی زیرکانه موردی) بخش دوم آقای تبلیغات
20- با رسانه خود بازی کنید.

بسیاری از طراحی ها آنقدر واقعی هستند که فراموش می کنیم فقط تبلیغی روی صفحه اند اما چطور است توجهات را به این موضوع جلب کنیم که طراحی شما فقط روی صفحه است؟

این نمونه بستی برند Kibon   را بررسی کنید که با به کاربردن 2 نوشته مربوط به بستنی از رسانه بسیار زیرکانه استفاده می کند. این طراحی با شکل محصول و رسانه بازی می کند طرح زیرکانه، ساده و جالبی را ایجاد میکند که بهترین چیز است و باعث می شود مردم از خود بپرسند: چرا من به این موضوع فکر نکرده بودم؟ "هنگام ایجاد طرح هایی که به وسیله شما عمق و ابعاد پیدا می کند، از اینکه توجهات به آن جلب شوند نترسید، با رسانه خود بازی کنید و چیزهای جالب و ساده بسازید.30 نکته جالب طراحی تبلیغاتی (بررسی زیرکانه موردی) بخش دوم آقای تبلیغاتجمع آوری و ترجمه: واحد دیتای سمین


Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top