بررسی زیرکانه 30 نکته جالب طراحی تبلیغاتی (بخش سوم)

بررسی زیرکانه 30 نکته جالب طراحی تبلیغاتی (بخش سوم)آقای تبلیغات
بخش سوم- استفاده از خطوط راهنما


به آخرین طرحی که دیدید فکر کنید و چگونگی قرارگیری آن را در نظر بیاورید حتماً خطوط و پیکان هایی داشته که به سمت یا چیزهای مشخصی اشاره کند و آنها را توضیح دهد درسته؟ این خطوط، خطوط راهنما نامیده می شوند.

درست مانند اشاره به زندگی واقعی یا کشیدن پیکان ها روی عکس برای کمک به دریافتن موضوعی، استفاده از خطوط راهنما در تبلیغات راه عالی است برای اینکه چشم مصرف کنندگان خود را به همان سویی که می خواهید ببرید.با آقای تبلیغات همراه باشید

این نمونه Celcom Brand را در نظر بگیرید که با استفاده از خطوط راهنمای قوی به تصاویر، لوگو / شعار برند اشاره می کند این نمونه از تضاد قوی و سلسله مراتب استفاده می کند تا نمونه قوی تولید کند. چون طراحی در قسمت پایین سنگین تر است چشمها اول از همه به سمت پایین می رود سپس به آرامی به سمت بالا و عکس محصول حرکت می کند و بعد از آن کل صفحه را می بیند.

بنابراین اگر می خواهید 100% مطمئن شوید که مخاطبانتان همه قسمت های مهم طراحی شما را می بینند استفاده از خطوط راهنما و اشکالی را در نظر بگیرید که چشم را از نقطه A به B می برد.
30نکته جالب طراحی تبلیغاتی (بررسی زیرکانه موردی) بخش سوم آقای تبلیغات


22- ایجاد واکنش احساسی


طرح ها زیادی مطابق احساسات خاصی عمل میکنند من مطمئنم همه ما جایی به یک تبلیغ خندیدیم، ناراحت شدیم یا به آن لبخند زده ایم بدون در نظر گرفتن عوامل کوچکی که دست در دست هم داده اند تا واکنش ما را برانگیزند.

این تبلیغ یونیسف (Unicef) با استفاده از یک تصویر احساسی یعنی کودکی که بین مانکن های مغازه دنبال خانواده خود می گردد پیام احساسی دارد. و اما استفاده از نوشته دست نویس این احساسات را افزایش می دهد سبک نقاشی و دست نویس کودک نشان می دهد که این پیام مستقیماً از کودک منتقل شده است نه از موسسات مختلف. در نظر بگیرید که پیام شما چگونه خوانده می شود چه تغییرات کوچکی می توانید انجام دهید تا اثرگذاری عواطف مورد نظر را افزایش دهید و واکنش هایی دریافت کنید. بنابراین اگر می خواهید شادی، شوخ طبعی، ناراحتی یا هر احساس دیگری را برانگیخته کنید طرح خود را حول آن احساس و با استفاده از تصویر، پیام یا نوشته ایجاد کنید. آقای تبلیغات 22_emotional23- استفاده از  تکرار و الگو

در دنیای طراحی تکرار یکی از ابزار قوی است مخصوصاً هنگامی که وارد تبلیغات می شود ایجاد الگویی از موارد، نمادها و ... و سپس معکوس یا تنظیم کردن آن به روش های مختلف راه خوبی برای ایجاد معنی است.با آقای تبلیغاتهمراه باشید

این مثال از برند Luxor را در نظر بگیرید که هوشمندانه از این ضرب المثل قدیمی " پیدا کردن سوزن در انبار کاه" برای ایجاد یک الگوی تکراری کمک گرفته است. این مثال توجه را جلب کرده و با استفاده از رنگ و هایلایت کردن کلمه "سوزن" بین کلمات "کاه" معنی سازی می کند الگوها عناصری برای زیبایی بوده و الگوهای برعکس برای رساندن مفهوم وسیله خوبی هستند. بنابراین با تکرار یک قسمت الگویی ایجاد کنید و سپس به نحوی آن را متوقف کنید و قسمتی از الگو را تغییر داده و یا هایلایت کنید و کاری منحصر به فرد با الگوی خود انجام دهید که معنی قوی ایجاد شود. آقای تبلیغات 23_repetition24- استفاده از نوشته خلاقانه


کپی زیرکانه ای که دوست دارید بدرخشد را در نظر بگیرید استفاده از طراحی تایپی (تایپوگرافی) را فراموش نکنید در چند نکته قبلی درباره ایجاد نوشته دست نویس صحبت کردم اما اگر زیاد مشتاق نیستید که از آنها استفاده کنید کمی تغییرات تایپی و قسمت های گرافیکی می تواند موثر باشد.

به این نمونه "Tarriss" نگاه کنید که از یک کپی زیرکانه، دقیق با گرافیکی موثر بهره برده است که می گوید بخراشید و برنده کارت شوید. نوع نوشته بسیار مرتب است و با کمی تغییر رنگ نوشتاری 2 پیام متفاوت را می رساند. این طراحی با استفاده از قسمت های گرافیکی ساده و تغییرات نوشتاری پیام زیرکانه ای را ایجاد کرده که کاملاً مرتبط با برند است. تبلیغات زیادی را می بینیم که در آن ها گرافیک و تایپ یکدیگررا تکمیل می کنند اما از اینکه تغییر ایجاد کنید نترسید.با آقای تبلیغات همراه باشید آقای تبلیغات 24_creativetype25- از فونت برجسته استفاده کنید تا پیامتان برجسته شود.


ایجاد یک پیام بزرگ راه بسیار خوبی برای جلب توجهات است. بنابراین مطمئن باشید که استفاده از نوشته برجسته و بزرگ باعث ایجاد یک پیام بزرگ و برجسته نیز می شود.

این تبلیغ برای ماشین Daihatsu توجه ها را به سمت نوشته برجسته و هماهنگی اش  جلب می کند. نوع نوشته بالاترین نقطه هماهنگی است بنابراین بیشترین مرکز توجه است به این معنی که مصرف کنندگان ابتدا نوشته را می خوانند و سپس وقتی به تصویر نگاه می کنند برایشان خنده دار به نظر می رسد. پس اگر می خواهید چیزی بگویید آنرا بلند، بزرگ و با نوشته ای برجسته بگویید آنرا بالا قرار داده و مقیاس همه چیزهای دیگر را کوچکتر کنید مطمئن شوید که پیامتان واضح و صریح دریافت می شود.

 آقای تبلیغات 25_BoldTypeBoldMessage


26- اجازه دهید مخاطبان جای خالی را پر کنند.


هنگام استفاده از تبلیغی که کمی شوخ طبعی یا رویکردی زیرکانه به کار می گیرد استفاده از این سوال طبیعی است که " اگر متوجه پیام نشوند چه می شود؟" اما به مخاطبان خود اعتماد کنید و از اینکه پیام را واضح بگویید پرهیز کنید و اجازه دهید خودشان جاهای خالی را پر کنند و پیام را دریافت کنند.

نگاهی به این تبلیغ سس تند کچاپ Heinz Hot Ketchup بیندازید که اجازه می دهد مصرف کنندگان خودشان قسمت های مختلف را کنار هم گذاشته و دریابند که تصویر چه پیامی دارد قبل از اینکه اسم محصول را بدانند و همه چیز آشکار شود. درست مثل همه تبلیغات دیگر تصویر/ لوگوی محصول پایین تبلیغ گذاشته شده است بنابراین بعد از دیدن تصویر متوجه شوخی می شوید.با آقای تبلیغات همراه باشید

دریافت موضوع تبلیغ به عهده مصرف کنندگان است هیچ تبلیغی وجود ندارد که بگوید "این سس آنقدر تند است که عرق می کنید" یا هر توضیحی دیگری وجود ندارد. فکر کنید تبلیغ شما یک جک خوب است که اگر زیرکانه و به خوبی کنار هم قرار گیرند احتیاجی به توضیح ندارید.

  آقای تبلیغات 26_fillinblanks27- استفاده از فضای ناهماهنگ


اجازه ندهید نام این قسمت شما را گول بزند فضای ناهماهنگ در روند طراحی بسیار مثبت است . برای کسانی که نمی دانند باید بگویم این فضا، فضای اطراف تصویر است محدوده و شکل های میان نکته اصلی که در بسیاری از طراحی های لوگو و پوستر استفاده شده  و همیشه در تبلیغات کاربردی است.

تبلیغ IBM را بررسی کنید که به طور زیرکانه از این نکته استفاده کرده است این نمونه با هم تصویری از مرغ و صورت یک خانم را نشان می دهد که پیام اصلی را در مورد "خوردن غذای تازه" به تصویر می کشد.

می توانید این تکنیک را برای تبلیغ خود ایجاد کنید به طوریکه با پیام و برندتان در ارتباط باشد. به این اشیا و مفاهیم به صورت اشکال نگاه کنید کدام اشکال مناسب یکدیگرند ! هنگامی که اینکاررا انجام دادید2 رنگ کاملاً مختلف را در نظر بگیرید همانطور که IBM این کار را انجام داده است.با آقای تبلیغات همراه باشید
 آقای تبلیغات


 

28- کاری کنید مخاطبان توقف کرده و دقت کنند.


با ایجاد یک تصویر کاری کنید که مخاطبان دوباره نگاهی به تصویر بیندازند تا موضوع را دریابند.

این مثال نخ دندان برند Colgate این روش را پیاده کرده و با استفاده از آن نکته مهمی ایجاد کرده است. این 3 تصویر را بررسی کنید آیا چیز متفاوتی در افراد تصاویر پیدا کردید؟ مثل این نکته که خانم تصویر اول 6 انگشت دارد یا در تصویر دوم یک دست سوم واضافی وجود دارد و در تصویر سوم مرد گوش ندارد. Colgate با استفاده از این تبلیغ نکاتی را ایجاد کرده که در آن بخاطر وجود دندان های کثیف دوباره باید نگاهی به تصاویر انداخت تا به نکات پی برد. بنابراین از مصرف کننده دعوت کنید دوباره نگاهی به تصویر انداخته و متوجه شوند به چه چیزهایی بی توجهی کرده است. آقای تبلیغات 28_stopstare29- اجازه دهید تصویر صحبت کند.


اگر تصویر خوبی داشته باشید هیچ نیازی به نوشته نیست نگاهی به این تبلیغ نرم کننده پارچه Lenor بیندازید یک تصویر ساده، قوی و زیرکانه که احتیاجی به کپی ندارد. این گونه تبلیغات به بیننده اجازه می دهد که اول به نکته مهم واصلی نگاه کنند- خرسی که در حال تغییر کردن به شکل عروسک است- و سپس به سمت پایین و خود محصول نگاه بیاندازند واجازه دهید خود محصول صحبت کند این قسمت به مینیمالیسم مرتبط است هنگام طراحی تبلیغ از خودتان بپرسید آیا احتیاج است بخشی را حذف کنیم. بدون اینکه به تاثیرگذاری پیام اصلی ضربه بزند؟ اگر جواب بله است آنرا حذف کنید سعی کنید طراحی قوی و ساده ای داشته باشید.

 

 

 آقای تبلیغات 29_imagespeak 

30- اجازه دهید خود نوشته صحبت کند.


در مورد قدرت نوشته صحبت کردیم اما اجازه دهید یک بار دیگر در مورد آن مطلبی را بازگو کنیم. یک کپی قوی نیازی به تصویر ندارد.

این طراحی Seagram از یک تایپوگرافی ساده استفاده کرده که احتیاجی به تصویر ندارد این موضوع  نیز به مینیمالیسم بر می گردد از خود بپرسید که چه چیزهایی در طراحی شما مهم اند و چه چیزهایی مهم نیستند؟ و قسمت های اضافی را حذف کنید ممکن است برخی از گرافیک ها خطوط و نوشته های تزئینی خوب به نظر برسند اما اگر درک از تبلیغ را پایین می آورد آنها را حذف کنید. آقای تبلیغات 30_LetTypeSpeak- نتیجه گیری

قوانین، تکنیک ها، روش ها و روندهای ایجاد یک تبلیغ بسیار گسترده و نامحدودند اما با اطلاع از این قوانین و به کار بردن آن ها می توانید تبلیغات موثر و چشمگیری ایجاد کنید بسیاری از تبلیغات تاثیرگذار به خاطر تفکر خلاق و جسارت متفاوت بودن ایجاد می شوند.

به محصول و برند خود نگاهی بیندازید و به آن فکر کنید. چه زوایای جدید می توانید به محصول خود اضافه کنید؟ از چه وسایلی برای ارتقای آن می توان بهره گرفت؟ چه استعاره هایی تصویری، تصاویر نمادین یا سمبل هایی می تواند برایش به خوبی عمل کند؟

روی طراحی مفهوم مورد نظر خود کار کنید تکنیک ها را ترکیب کنید و تبلیغات جالب ایجاد کنید.

تهیه و جمع آوری واحد دیتای سمین


Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top