چگونه و در کجا ایده های بزرگ پنهان خود را بیابید

یکی از بهترین راه های تولید خلاقانه و ایده های ابتکاری برای ایجاد محصول جدید، مطالعه هدفمند بازار است. با مطرح کردن پرسش های درست و نگاهی با دقت و تمرکز می توان فرصت های ایده آلی برای ابتکار در همه جا و تحت هر شرایطی یافت.

اصلی ترین نیاز و تمرکز شما هنگام مطالعه بازار در نظر گرفتن نکته حیاتی و اساسی آینده محصول مورد نظرتان است. آیا مردم در حال حاضر نیازمند و طالب این محصول هستند یا تمایلی به پرداخت سرمایه خود برای این محصول دارند؟

زمانی که مجذوب ایده ابتکاری جدیدی شده اید، باید بر این جنبه که آیا به راستی نیاز به آن در بازار وجود دارد یا خیر تمرکز کنید.

به یاد داشته باشید برای به ثبت رساندن و پیاده سازی یک طرح ایده آل نیازی نیست تا یک چرخ را دوباره و به طریقه ای خارق العاده و اعجاب انگیز طراحی کنید.

در اینجا ۵ حوزه ای را که در آنها می توانید فرصت های طلایی خود را بیابید، معرفی می کنیم:

۱) هنگام رقابت

توجه به اینکه رهبران صنعتی که در آن فعالیت می کنید، برای آینده چه برنامه هایی در ذهن دارند؟ صنعت در راستای چه مسیری درحال حرکت است؟ سوال های بسیار زیادی می تواند در این زمینه مطرح شوند. باید ببینید شکایت ها از کجا نشات می گیرند، چه مواردی نیازمند تغییر و چه گروهی خواستار این تغییرات هستند. اما می توانید با بررسی برنامه های کاربردی انحصاری رقبای خود، پاسخی برای تمامی این سوالات بیابید. عموما در آمریکا برنامه های کاربردی که امتیاز آنها به ثبت می رسد، ۱۸ ماه بعد به طور عمومی

منتشر می شوند.

نیاید هم وقت زیادی را صرف پیگیری در دفتر ثبت اختراع یا جست وجو در گوگل کرد. بررسی اختراعات و طرح های دیگر، راهکاری مفید و بسیار کاربردی برای برانگیختن خلاقیت و نوآوری است.

۲) در بازبینی محصولات

به بررسی نظرات و پیشنهادهای مرتبط به محصولات در سایت های شناخته شده و معتبر همانند آمازون بپردازید. نظرات و انتقادات مشتریان را درباره محصول مورد نظر در بازار کار و صنعت مربوطه بررسی کنید. بدانید که آنها خواستار تغییرات در چه زمینه هایی هستند. شاید شما قادر باشید راهکاری بهتر یا ایده کاربردی تری در زمینه خاصی ارائه دهید.

۳) در نمایشگاه های تجاری

این نمایشگاه ها مکان های ایده آلی برای پیدا کردن فرصت های ناب در جهت نوآوری و ابتکارات جدید و به روز هستند. همیشه در این نمایشگاه ها قسمت هایی جداگانه به طور انحصاری برای محصولات جدید اختصاص داده شده اند که در اولویت های بازدید از این مکان ها قرار می گیرند. همیشه شورو شوق و انرژی حاکم بر فضا در این مکان ها ملموس است.

روابط جدید و ملاقات با افراد علاقه مند و متخصص و لذت بردن از رخدادها و هیجان و طرح هایی که در شما بیدار می شوند، همه بخش هایی از این همایش ها هستند. عموما یکی از سخنران ها بر بازگو کردن و برطرف سازی مشکلات و پاسخ دهی به سوالات تمرکز می کند.

۴) در خرده فروشی های محلی

در ساعات خلوت تر با مدیران و مسوولان و کارکنان فروشگاه در مورد مشکلاتی که خریداران با آن مواجه هستند صحبت کنید و به بررسی جوانب کار بپردازید. مثلا اینکه مشتریان هنگام ورود به فروشگاه درگیر چه مسائلی هستند؟ آیا از همه امکانات ارائه شده راضی اند؟ آیا به درستی از مواردی که به فروش می رسد اطلاعات جامع و کافی دارند؟ با مطرح کردن پرسش های متفاوت، به سادگی می توان اطلاعات زیادی به دست آورد. با شکل دادن روابط، از این اطلاعات بهره برداری کنید و طوفان ذهنی خود را ارتقا دهید.

۵) هنگام تحقیقات اینترنتی

مقالات و گزارش های آنلاین زیادی منتشر می شوند که دربرگیرنده جزئیات زیادی هستند. برای مثال، اگر من در حوزه صنعت بسته بندی کار و نوآوری می کنم، می توانم خیلی ساده از طریق جست وجوی اینترنتی در مورد سلیقه های بسته بندی روز، اطلاعاتم را به روزرسانی کنم.

شناسایی فرصت های ایده آل و مناسب اولین قدم اساسی برای نوآوری است. شما باید ابتکار خود را در عمل امتحان کنید تا با الهام گرفتن از گرایش های مشابه در صنعت خود، راه حل های مناسبی برای مواجه شدن با مشکلات موجود بیابید.

با دقیق تر شدن در تمامی این موارد، می توان سر نخی مشابه در تمام آنها یافت: مطرح کردن ایده های جدید نیازمند

به روز رسانی اطلاعات و بررسی و تحقیق در زمینه های صنعت مورد علاقه تان است.

اما به یاد داشته باشید که به خود مغرور نشوید و همچنان خلاق و نوآور باقی بمانید.

منبع : آفتاب


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top