نکات لازم برای مدیریت ذهن جهت انجام بهتر امور: دکتر حسین ناصری ماجراجوی ایرانی

چگونه حالت ذهن شما بر روی امورتان در محیط کار و تجارت شما تاثیر می گزارد؟ اگر شما شرایط ذهنی مناسبی نداشته باشید متوجه خواهید شد که این مسئله بر روی نحوه انجام کار شما در محیط کار تاثیر بسزایی  می گزارد در حالی که شرایط مناسب ذهنی شما نحوه  انجام کارتان را بهتر خواهد کرد.

 طبق نظریه مدیر ماجراجو حالت ذهنی شما باز خوردی از نحوه فکر کردن شما در هر موقعیتی است. طرز فکر شما  بر روی احساس تان و احساس شما بر روی نحوه انجام کارتانتاثیر خواهد گذاشت .شما اغلب خود را سرزنش می کنید که چه احساسی نسبت به محیط اطراف  و دیگران دارید در حالی که احساس شما  درباره اینکه اطراف شما چه اتفاقی در حال رخ دادن است تحت تاثیر افکار و عکس العمل دیگران  در آن شرایط قرار میگیرد. از آنجایی که افراد متفاوت در شرایط یکسان عکس العمل های متفاوتی را دارند.رفتار و حالت شما در نتیجه افکار شماست. بنابراین چگونه می توان ذهن خود را در انجام  بهتر امور در محیط کار مدیریت کرد؟ با مدیر ماجراجو همراه باشید:

 

توجه به وضعیت ذهنی و آگاه بودن از افکار

وقتی شرایط در محیط کار و تجارت شما مساعد نیست شما در جستجوی عوامل بیرونی مانند تکنولوژی ،افراد ،شرایط بازار و کمبود منافع هستید در حالی که از ذهنتان غافل هستید.د در این شرایط به ذهن و افکارتان رجوع کنید و متوجه تاثیر افکار بر روی اجرای فعالیت هایتان شوید.


استراحت کنید و کاری که دوست دارید انجام دهید  را پیدا کنید.

اگر شرایط کاری مناسب نداشتید دست از کار بکشید از محیط دور شوید و  فقط بر روی افکارتان متمرکز شوید و به اینکه چه حسی دارید و این حس چه تاثیری بر روی نحوه انجام کارتان دارد فکر کنید.

 بیشتر افراد فکر می کنند که نمی توانند طرز فکرشان را تغییر دهنند و همان طوری هستند که فکر می کنند در حالی که شما انتخاب می کنید  که چطور  فکر کنید و با تغییر فکر می توانید در نحوه انجام کارتان تاثیر داشته باشید.

 

راه های نا کارآمد فکری را شناسایی کنید


مدیر ماجراجو می گوید: افکار شما بر روی احساس شما تاثیر می گزارند. اگر احساس بدی دارید و کارتان درست پیش نمی رود بدون شک در حال فکر کردن به راه نامناسب هستید فکر شما باعث می شود که شما قضاوت درستی از تجربیات نداشته باشید و سریع به نتیجه برسید و بدترین فکر را در ان شرایط داشته باشید و حقایق  را درست متوجه نشده در نتیجه این مسيله مانع گرفتن تصمیم درست و رسیدن به اهداف و نحوه انجام کار می شود.

 

توجه کنید که چطور ذهنتان را بهبود ببخشید

به محض اینکه متوجه وضعیت ذهنتان شدید و اینکه چرا این حس را دارید می توانید آن را بهبود ببخشید.

بر روی چیزی که تحت کنترل شماست متمرکز شوید و همه چیز را آن طور که هست بپذیرید. بر روی چیزهایی که می توانید کنترل داشته باشید تمرکز کنید زیرا نمی توانید   چیزها یی که از کنترل شما خارج است   را کنترل کنید.

مثبت فکر کنید و خود را با نگرش مثبت وقف دهید.

مثبت فکر کردن کمک می کند که احساس مثبتی داشته باشید در نتیجه نحوه انجام کارتان بهبود خواهد بخشید. پذیرش نگرش مثیت مسری است ،مشتریان و افراد اطراف شما نیز تحت تاثیر  انرژی مثبت شما قرار خواهند گرفت که شما را در بالا بردن نحوه کار و تجارت شما  کمک خواهد کرد.

 نگرانی های خود را مدیریت کنید. نگرانی  و اضطراب تاثیر منفی بر روی ذهن  و اجرای شما دارد.

با فردی صحبت کنید. احتمال دارد که شما قادر به بهبود وضعیت ذهن خودتان نباشید و اینکه نتوانید کارتان را  بدون حمایت دیگران بهبود ببخشید در باره شرایط با دیگران صحبت کنید که این فرد می تواند یک دوست ،همکار ،مربی و مشاور باشد.

 #قطب شمال

#بیزینس تور قطب شمال

#سفر به قطب شمال 

#اولین تور آموزشی در قطب شمال

#کارگاه مدیریت ریسک در قطب شمال

#ماجراجوی ایرانیProfile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top