ضرورت انجام همزمان بازاریابی و خدمات مشتریان

ضرورت انجام همزمان بازاریابی و خدمات مشتریانضرورت انجام همزمان بازاریابی و خدمات مشتریاندر شرایط حال، ضرورت انجام همزمان بازاریابی و خدمات مشتریان اهمیت کاملا حس می گردد، چرا که امروزه مشتریان از طریق رسانه های اجتماعی با صاحبان تجارت ارتباط برقرار می کنند. بر اساس مطالعات انجام شده، 75% بازاریابان رسانه های اجتماعی را به عنوان برترین بستر ارائه خدمات مشتریان می شناسند. به علاوه، از آنجایی که اکثر بازاریابان، ارائه خدمات مشتریان رامهمترین دلیل حضورشان در رسانه های اجتماعی می دانند، معتقدند که واحد خدمات مشتریان مسئول کنترل و بررسی استراتژی های رسانه های اجتماعی می باشد.

متن ذیل گویای اهمیت بسیار و ضرورت انجام همزمان بازاریابی و خدمات مشتریان است و همچنین چگونگی ایجاد ارتباط بهتر با مشتریان را شرح می دهد.با آقای تبلیغات همراه باشید.

دلایل انجام همزمان بازاریابی و ارائه خدمات مشتریان عبارتند از:

1- حمایت بهتر از بسترهای رسانه های اجتماعی

چنانچه تیم ارائه خدمات مشتریان شرکتی، دوره های آموزش لازم را گذرانده اند و منابع مورد نیاز خدمات مشتریان را می شناسند، پس می توان اظهار داشت که تیم بررسی و کنترل رسانه های اجتماعی مذکور  به خوبی تشکیل گشته است. علاوه بر این، مدیریت رسانه های اجتماعی امری بسیار دشوار است که بازاریابان مسئولیت انجام آن را به عهده دارند و دیگر واحدها نباید در انجام این مسئولیت دخالتی داشته باشند.

 آقای تبلیغات نرم افزارهای جدید و کارآمدی را جهت مدیریت رسانه های اجتماعی به شما معرفی می کند که ابزارهای HootSuite و یا HubSpot،جزو یکی از آن ابزارهای موثرند. به علاوه، بازاریابان می توانند با کمک واحد ارائه خدمات مشتریان و پیگیری سوالات مطرح شده، نیازهای مشتریان را شناسایی کرده و از آن در مدیریت صحیح رسانه های اجتماعی استفاده کنند.

2- کسب ایده های موثر بر خلق محتوای بهتر

بازاریابان بر اهمیت ویژه ی خلق محتوا ها به طور منظم و مدوام واقفند. متاسفانه، خلق محتوا به صورت مدوام نیازمند ایده های جدید در خصوص چگونگی انجام آن می باشد و حتی برخی از بازاریابان و تولید کنندگان محتواهای با تجربه هم برخی اوقات به مشکل برخورد می کنند و کسب ایده های جدید برایشان دشوار است.

پیشنهاد آقای تبلیغات به شما آن است که با شناسایی علایق، نیازها، مشکلات و خواسته های مشتریان می توانید به خلق محتواهای تاثیرگذار بپردازید و موضوعات محتواها را هم راستای نیاز مشتریان انتخاب نمایید.

به علاوه، مطرح مثال هایی واقعی و ذکر داستان هایی در خصوص آنچه که در ارتباط با مشتریان اتفاق افتاده است، شما را در خلق محتوای موفق یاری کرده و دست آوردهای بیشتری را کسب خواهید نمود.

3- کسب درک بهتری از پرسوناهای خریداران

پرسوناها، کاربر نمایانی هستند که نشان دهنده کاربران و عقاید گوناگون آنها می باشد. پرسوناهای خریداران نمایانگر تصویر ذهنی شرکت از مشتریان است. آگاهی از نیازها، مشکلات، علایق و نحوه گذراندن زمان مشتریان موجب کسب درک بهتری از آنان می گردد و بازاریابان را قادر به ارائه خدمات مشتریان موفق تر می نماید.

از آنجایی که کارکنان بخش ارائه خدمات بیشتر زمان خود را صرف صحبت با مشتریان می نمایند، اطلاعات بیشتری از مخاطبان نسبت به دیگر کارکنان دارند و قادر به انجام بازاریابی بهتری می باشند. از این رو، اگر به دنبال انجام بازاریابی موفقیت آمیزتری می باشید، بهتر است که بخشی از زمان کاریتان را صرف شرکت  در جلسات ارائه خدمات نمایید تا بتوانید آگاهی بیشتری در زمینه پرسونا خریداران کسب کنید.با آقای تبلیغات همراه باشید.

4- کسب آگاهی در خصوص انتظارات

تیم بازاریابی موفق ،کاملاً بر چگونگی انتظارات مشتریان از ارائه کالا و خدمات واقف است. از این رو، زمانی که بازاریابان می دانند که انتظارات مخاطبان چیست، به راحتی می توانند رضایت آنها را جلب نموده و موجب ارتقا برندشان گردند. آگاهی از انتظارات مخاطبان نه تنها از کاهش مشتریان جلوگیری می کند، بلکه به تعداد آنها می افزاید.

می توان اظهار داشت که انجام همزمان بازاریابی و ارائه خدمات مشتریان باعث هدف گذاری دوباره می گردد و کارکنان می دانند که باید در راستای انتظارات مخاطبان عمل کنند. پس به عنوان بازاریابی حرفه ای، می بایست که به اصلاح کمپین های شناسایی انتظارات مخاطبان بپردازید و زمان خود را صرف شناختن نیاز های آنان کنید

5- ارتباطات و پیام رسانی یکپارچه

مشتریان به هنگام مواجهه با سوالی، ابتدا با شماره ای که در وب سایتتان قرار داده اید تماس می گیرند و اگر کارکنان مخصوص پاسخ گویی به سوالات از برنامه هایی که در شرکت اتفاق می افتد و همچنین از مسائل مربوط به شرکت آگاهی نداشته باشند، مشتریان به جواب سوال خود نمی رسند واین امر موجب کاهش یافتن محبوبیت برندتان می گردد.

ازاین رو، مسئولان پاسخ گویی به سوالات می بایست که آگاهی لازم در خصوص تمام برنامه های اجرایی را داشته باشند و از نرم افزارها و ابزارهای مدرن جهت پاسخ گویی استفاده کنند تا تجربه خوشایندی را برای تماس گیرندگان ایجاد کنند.

6- ارتقا بازاریابی روابط عمومی و کسب رضایت مخاطبان

تیم بازاریابی می بایست همواره به شرح موضوعاتی که موجب رضایت مشتریان می گردد بپردازد و این مسائل را با مسئولان خدمات فروش نیز در میان بگذارد. به عبارت دیگر، تنها موضوعاتی که موجب ناراحتی مخاطبان می گردند اهمیت ندارند بلکه موضوعاتی که موجب خرسندی آنها می شوند را نیز باید در نظر بگیرید.

7-اطلاع رسانی در خصوص محصولات طرح های بازاریابی

تیم ارائه خدمات به مشتریان، تنها تیمی است که اطلاعات دقیقی نسبت به چگونگی استفاده محصولات توسط مخاطبان را دارد، از این رو، برخی اوقات به طور باور نکردنی نسبت به نحوه استفاده مشتریان حیرت زده می گردند، چرا که مخاطبان اطلاعات لازم را جهت استفاده از کالایی را نداشته و خود به کشف آن می پردازند که در نهایت موجب ظهور ایده های جالب کاربردی می گردد.

در نهایت، طبق آنچه که بالا ذکر گشت و بر اساس اظهارات آقای تبلیغات، بازاریابی و ارائه خدمات می بایست همزمان انجام گیرند و کارکنان دو بخش باید با یکدیگر همکاری های لازم را داشته باشند، زیرا که موجب ارتقا برند و افزایش رضایت مشتریان می شود. به علاوه، تحقق امر مذکور باعث کسب موفقیت های بیشتر تجاری نیز می گردد.


تهیه و جمعاوری واحد دیتای سمین
ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top