چگونگی جذب مشتریان به تجارت الکترونیک


نکات بسیار زیادی جهت جزب مشتریان به تجارت الکترونیک وجود دارد که به برخی از آنها اشاره می کنیم:


با آقای تبلیغات همراه باشید!


-         استفاده از آدرس وب سایت مرتبط

URL قسمتی از تجارت الکترونیک می باشد که زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد، URL ایده آل می بایست به راحتی به خاطر سپرده شود و در میان پیام های متعدد قابل تشخیص باشد. از دیگر نکاتی که در برگزیدن آن باید رعایت شود این است که با نام شرکت شما یکسان بوده و یا بخشی از آن را شامل شود. بنابر این ایجاد یک URL مناسب مستلزم صرف زمان و تحقیقات بیشتری می باشد.

 

-         استفاده از روش های بازاریابی موجود

آدرس وب سایت الکترونیکی خود را به کارت های تبلیغاتی، بروشور ها و سرتیتر شرکت خود قرار دهید. هر زمانی که به ارتقا نام شرکت بپردازید آدرس وب سایت نیز ارتقا خواهد یافت.

 

-         در نظر گرفتنSEO و  بازار یابی PPC

موتور های جستجو از همه سایت ها بازدید میکنند، بنابر این سرمایه گزاری و یادگیری  seo  و بازار یابی ppc  از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد زیرا قادر خواهند بود بر اساس این روند تغیرات بزرگی ایجاد نمایند.

 

-         استفاده از وبلاگ و رسانه های اجتماعی

مکان های زیادی وجود دارد که مردم به صورت آنلاین به بحث وگفتگو می پردازند مانند توییتر فیسبوک و ... بعضی از این سایت ها و رسانه های اجتماعی در خصوص تخصص شما صحبت می کنند شما می توانید با استفاده از این مباحث به ارائه و معرفی شرکت، محصولات و خدمات خود بپردازید که اگر این کار را موفقیت آمیز انجام دهید افراد مختلف کنجکاو شده و شروع می کنند به پرسش سوالاتی در خصوص شما و محصولات تان!  تنها نکته حائز اهمیت این است که شما با شرایط و ضوابط وب سایتتان آشنا بوده و به آنها پیشنهاد همکاری می دهید تا از لکه دار کردن اعتبار خود بپرهیزید.

 

-         استفاده از فرصت های مناسب

فرصت های نادری جهت تبلیغات آنلاین وجود دارد اما اکثر آنها اتلاف وقت می باشد.

شما می بایست پیش از تصمیم گیری تمامی جوانب و اطلاعات را به دست آورده و در نظر داشته باشید که چه کسانی به دنبال این رسانه ها هستند و اهداف بازار چیست؟ زیرا معرفی خود در میان انبوهی از افراد اهمیتی ندارد بلکه نکته مهم این است که میان افراد مرتبط با شما مطرح بشود. بنابر این پیش از هر اقدامی ابتدا باید جستجو نمایید که کدام شرکت ها و افراد نیازمند شما و خدماتتان هستند.

 

-         استفاده از لینک های مرتبط

وب سایت های مرتبط و متخصص را یافته و از لینک آنها در وب سایت خود استفاده نمایید. و همچنین از آنها نیز در خواست نمایید که لینک شما را در سایت خود قرار دهند و به عبارتی دیگر به تبادل لینک بپردازید.

به این ترتیب ترافیک سایت شما افزایش یافته و علاوه بر افزایش سرچ و بازدید در میان افراد مختلف شناخته تر می شوید، به هر حال این گزینه موجب ایجاد وضعیت برد - برد می گردد.

  

-         یاد گیری از موفقیت دیگران

از رقبای اینترنتی خود چشم بر ندارید وب سایت های الکترونیکی موفق دیگر را نیز که در بخش های متفاوت  بازار هستند  را در نظر داشته باشید از آنها کپی برداری نکنید و فقط از آنچه که انجام می دهند یاد بگیرید و در مورد چگونگی ایجاد ایده های جدیدشان تفکر کنید.

به این نظور وب سایت ها و مجلات مختلف را بررسی و مطالعه نمایید.

 

-         ارئه پیشنهاد ویژه در سایت

جهت جذب بازدید کنندگان بیشتر و تبدیل آنها به مشتری می بایست پیشنهاد ویژه ای در سایت خود قرار دهید علاوه بر این شما باید مشتریان ثابت خود را  راضی نگه دارید  زیرا آنها بهترین و وفادار ترین بازدید کنندگان سایت شما می باشند.

 

-         بازاریابی ایمیلی

امروزه شرکت های زیادی هستند که از اطلاعات و خدمات مرتبط با بازاریابی ایمیلی را ارائه میدهند آنها می توانند فهرست ایمیل ها پیشنهادات و تکنولوژی ارسالی تان را فراهم نمایند.

این نوع بازار یابی موجب دریافت پاسخ های خوب بسیاری می گردد.

 

-         دریافت بازخورد مشتری

از افراد در مورد محصولات و خدمات خود بپرسید و این اطلاعات را جمع آوری کرده و بر روی سایت قرار دهید.

اگر این کار توسط شخص سومی انجام شود بسیار بهتر خواهد بود زیرا به این ترتیب کاربران مطمئن خواهند شد که شما نقشی در این باز خورد ها نداشته اید و کاملا نظر مشتریان بوده است.

 

-         بازاریابی غیر اینترنتی

 درسته که تمامی کار های شما به صورت آنلاین و اینترنتی انجام میشود اما گاهی زندگی غیر اینترنتی به طور کامل نادیده گرفته می شود بنابراین علاوه بر بازار یابی اینترنتی  جنبه غیر اینترنتی آن را نیز در نظر داشت باشید.


 "تهیه و ترجمه  واحد دیتای گروه بین المللی سمین"

منبع:http://marketingdonut.co.ukProfile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top