ویژگی های مدیریتی که هر مدیری باید داشته باشد

جهت مدیریت موثر، مدیر می بایست چگونگی ارتباط با مردم را فرا گرفته و اطمینان حاصل کند که همه ی افراد از تمام توانایی خود بهره می برند اما موارد بیشتری وجود دارند که به شرح آنها می پردازیم.

با آقای تبلیغات همراه باشید.


1.شناسایی موانع انگیز شی

بجای تلاش برای ایجاد انگیزه در اعضای تیم، باید به شناسایی و حذف مواردی بپردازید که موانع انگیزشی می باشند و اشتیاق اعضای تیم را از بین می برند . که این موارد می تواند شامل واگذاری کارهای بیش از حد توان آنها، عدم تحسین از طرف مدیر، هدف شغلی نامشخص یا مربوط به زندگی شخصی آنها باشد. این موارد را هر چیزی که باشند پیدا کرده و از آنها رهایی یابید. این بهترین انگیزه می باشد. 

 

2.تمرکز بر بازخورد ها

بررسی معمول عملکرد ها به طور سالانه موجب کاهش سرعت پیشرفت شده و بازخورد کاربردی و مناسبی را به کارمندان ارائه نمی دهد. به همین علت است که بازخورد های مکر جهت ارزیابی عملکرد تیم توصیه می شود. سیستمی که در طول سال گذشته با موفقیت چشمگیری همراه بوده ارزیابی تک به تک کارمندان ارائه نمی دهد . به همین علت است که بازخورد های مکرر جهت ارزیابی عملکرد تیم توصیه می شود. سیستمی که در طول سال گذشته با موفقیت چشمگیری

همراه بوده بوده ارزیابی تک به تک کارمندان به طور هفتگی می باشد. می باشد که کمتر از 5 دقیقه ه طول می انجامد و بسیار کاربردی است.  

 

3.واگذاری مسئولیت های مشخص به افراد متخصص

هنگام راه اندازی یک کسب و کار به عنوان کارافرین، برخی در می یابید که همه ی مسئولیت بر عهده ی شماست در حالیکه بعضی از این وظایف  می بایست بر عهده ی افراد دیگر باشد مدیران کار آزموده می دانند که چگونه از نقش ها مسئولیت هایی که می تواند بر عهده ی متخصصان دیگر قرار دهد، کناره گیری کند. و آنها را به افراد حرفه ای  در زمینه مورد نظر واگذار کد که موجب رشد و توسعه کسب و کارشان گردد.

 

4.برقراری ارتباط مستقیم

تیم باید بداند که شما هیچگاه نمی گویید : " لطفاً به کارمند x بگویید که : یا " پس از به اتمام رساندن این کار می بایست ..." با هر کارمندی به طور مستقیم  ارتباط برقرار کرده و از گوشزد کردن وظایف شان بپرهیزید.

 

5.عدم پاسخگویی به سوالاتی که آگاهی ندارید

گاهی با وجود اینکه اطلاعات کافی از سوال مورد نظر در دسترس نیست اما اجازه می دهید که از روی احساس تان تصمیم گرفته و به سوال مذکور پاسخ دهید. در حالیکه بهترین راه کار این است که در صورت عدم آگاهی از پاسخ صحیح

بگویید " ممنون از سوالی که پرسیدید اما از پاسخ آن مطمئن نیستم اجازه دهید بررسی کنم و جواب درست را به شما ارائه دهم"

 

6.یک دلی و بردباری

مدیر موثری بودن ارتباط مستقیمی با یک دلی و بردباری دارد. یک دلی به شما اجازه میدهد تا درک بهتری از اهداف شرکت و هر کدام از اعضای تیم داشته باشید تا موجب تمرکز و ایجاد انگیزه در کارمندان گردد.

 

7.ملاحظه گر

حتی اگر اعضای تیم به طور مستقیم با شما در تماس نیستند باز هم به آنها توجه کنید. زمان تحویل پروژه ای که تقویم می نویسند، برنامه ریزی و یاداشت های کاری شان را بررسی کنید هنگامی که ملاحظه گر شرایط آنها باشید کارمندان نیز نتایج بهتری ارائه خواهند داد .

 

8.ارائه به روز رسانی های مداوم  و قابل اعتماد

در این قسمت می بایست به روز رسانی های دائمی و قابل اعتمادی  با همه ی افراد تیم صورت گیرد. اینکه باید با چه چالش هایی روبه رو شد، برنامه کاری آینده به چه ترتیب خواهد بود و پاسخی در خصوص تمامی سوال های زیر به آشکار سازی صریح هدف و اینکه به چه نتایجی دست خواهیم یافت کمک می کند.

 

9.تعیین اهداف قابل سنجش

تعیین اهدافی که صد در صد قابل سنجش باشند بهترین کاریست که می توان انجام داد زیرا این کار بررسی ها را راحت تر کرده، هر شخصی با اهداف آشنا شده و دستیابی به اهداف به نفع همه ی کارمندان و اعضای تیم خواهد بود .

 

10.توانمند سازی کارمندان

توانمند سازی کارمندان یکی از بهترین راه ها جهت کمک به رشد مدیران کسب و کار می شود. در صورت توانمند سازی آنها مهارت های شان به اندازه ای افزایش خواهد یافت که موجب رشد و گسترش سریع شرکت می شود.

 

11.جداسازی احساسات از تصمیم گیری ها

اغلب رابطه شخصی با کارمندان توانایی تشخیص چارچوب ها یا ایجاد چالش های کاری را از بین می برد به همین دلیل تصمیم گیری ها می بایست به دور از دخالت احساسات گرفته شوند.

 

12.از بین بردن مشکلات

جهت درک بهتر تیم و مشتریان بهتر است پاسخگوی تمامی مشکلات و سوالات بخش های مختلف باشد تا در روند روش یا عملکرد تیم ها خللی ایجاد نشود یافتن موانع و سعی در برطرف کردن آنها موجب تصمیم گیری های بهتر می شود.

 تهیه و ترجمه واحد دیتای هلدینگ بین المللی سمین

منبع:https://www.entrepreneur.com
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top