تاثیر هوش مصنوعی بر علاقه و تجربه مشتریان

هوش مصنوعی شاخه ای از علم کامپیوتر می باشد که موجب انسانی شدن رفتار کامپیوتر می گردد. شاید باورنکردنی باشد اما مواقعی بوده که سطح آنها حتی از هوش انسانی نیز بالاتر بوده است.

تاریخ هوش مصنوعی به اوایل سال 1950 باز می گردد زمانیکه الن تورینگ برای نخستین بار ایده تفکر ماشینی را مطرح کرد و گفت: " کامپیوتر قابلیت این را دارد که هوشمند خوانده شود تنها اگر قادر باشد بشر را قانع کند که قبلا انسان بوده است." از آن زمان تا به حال هوش مصنوعی دچار تغییرات بزرگی شده است. امروزه IA  به عنوان شاخه ای از علم کامپیوتر شناخته می شود که هدفش ایجاد دستگاه های هوشمند می باشد. این علم از منطق، درک دیداری، رابطه علت و معلول و درک کلامی استفاده می کند تا قدرت تصمیم گیری را طوری در این دستگاه ها ایجاد کند که همانند انسان باشد.

هوش مصنوعی همه جا وجود دارد و در همه زمینه ها مانند بازاریابی طرفدار دارد.

چگونه هوش مصنوعی مطابق میل و تجارب مشتریان عمل کند؟

در طول 5 سال اخیر سازمان ها درگیر این موضوع بوده اند که بهترین تجارب را برای مشتریان رقم بزنند و اشتیاق آنها را نسبت به بازاریابی های خود افزایش دهند.

با توجه به آمار ارائه شده 89% از شرکت ها در سال 2016 توقع داشتند که بر اساس تجربه مشتریان با یکدیگر رقابت کنند.

همچنین با توجه به پیش بینی ها تا سال 2020 مشتریان 85 % از روابط خود را طوری مدیریت می کنند که با انسان ها در ارتباط نباشند.

 طبق آمار ارائه شده دیگری بیش از 50% از مشتریان می خواهند با شرکت هایی که خدمات مشتری بهتری ارائه می دهند همکاری داشته باشند.

مشتریان بر اساس تجربه ای که کسب می کنند به سازمان ها جذب شده و به آنها وفادار می مانند. بنابراین برای هر سازمانی الزامیست که آنچه موجب ایجاد تجربه ای مثبت و منحصر بفرد می شود را شناسایی کرده و آنها را برای مشتریان خود ایجاد کند.

از مهمترین و بارز ترین ویژگی های هوش مصنوعی توانایی جمع آوری اطلاعات در حجم و سرعت بالا، تشخیص الگوها، یادگیری از آنها و توانایی تصمیم گیری بهتر می باشد.

در صورتیکه از هوش مصنوعی برای تشخیص رفتار خریدار نیز استفاده شود، به سازمان ها و بازاریابان این امکان را می دهد که به سطح شخصی مشتریان دست پیدا کرده، تعاملات جذاب تری ایجاد نموده و به طور کلی تجارب خوب آنها را نسبت به برند افزایش دهند.

هوش مصنوعی می تواند در زمینه ارائه پیشنهادات مطلوب به مشتریان نیز مورد استفاده قرار گیرد. شاید برایتان جالب باشد که پس از اتمام خرید اینترنتی، خود سایت محصولات مشابهی را به شما پیشنهاد می دهد تا از آنها نیز بازدید نمایید.در این مورد هوش مصنوعی تمامی اطلاعات راجع به فعالیت های مشتریان را که به آنها در خرید بهتر و یافتن آنچه مورد علاقه شان می باشد را جمع آوری می کند.

جالب است که بدانید هوش مصنوعی می تواند با استفاده از رسانه های اجتماعی نیز چهارچوب اطلاعاتی سازمان یافته ای را ایجاد نماید. مشتریان به دلایل مختلفی به رسانه های اجتماعی علاقه مند می شوند که یکی از آنها مربوط به تصمیم گیری در خرید هایشان می باشد. هوش مصنوعی قادر است رفتار های مشتری در رسانه های اجتماعی مختلف را بررسی کرده و تحلیل کند.بنابراین به راحتی می تواند پروفایل قوی و پر محتوایی از مشتری را فراهم نماید. به این ترتیب سازمان ها می توانند تجارب بسیار خوبی را برای مشتریان رقم بزنند. 

IA یکی از بزرگترین اتفاقات جهان است که هر دو مشتری و سازمان از آن سود می برند.از طریق هوش مصنوعی می توان تجارب را مهندسی کرد اما در نهایت این مشتریان هستند که تجارب را کسب می کنند. بنابراین می بایست تعادل را برقرار کرد. در آخر باید بدانید که اگر مشتری شما را دوست داشته باشد، همکاری اش را با شما ادامه می دهد و در غیر این صورت خیر!

 منبع : https://www.entrepreneur.com

#بزرگان مدیریت جهان در قطب شمال 
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top