راز وفاداری بلند مدت مشتری


حداقل 30 درصد از محصولاتی که به صورت اینترنتی سفارش داده می شوند برگشت می خورند که این میزان موجب ایجاد زنگ خطری برای فروشندگان می شود زیرا این بدان معناست که شرکت مورد نظر در حال رکود است .
 
ایجاد راهی جهت بازگشت محصولات در صورت عدم تائید موجب افزایش اعتماد مشتریان می گردد که بر اساس موانع تجاری مانند عدم توانایی در پرو لباس پیش از خرید آن ایجاد می شود بنابر این می بایست این اعتماد به نفس را به مشتریان تان بدهید که در صورت نیاز قادر به پس فرستادن محصول هستند.


 برای ادامه این نکات با آقای تبلیغات همراه باشید.

 قدم بعدی این است که در زمان مناسب به مشتاق سازی مشتریان بپردازید بر اساس مطالعات اخیر اکثر افراد به خاطر تجربه خوب مشتریان دیگر به خرید می پردازند. به این ترتیب  مشخص می شود که تجربه افراد بسیار حائز اهمیت تر از خود محصول می باشد و با ایجاد اشتیاق کافی در مشتریان کمک می کنید که پیش از پرسیدن از شما مطمئن باشند که مورد حمایت شما قرار خواهند گرفت . یک هفته پس از ایجاد شدن اکانت باید ایمیل خود کاری در نظر بگیرید که به پیگیری آنها بپردازد و حداقل در خصوص محصولات اطلاعاتی در اختیارشان قرار دهد .
 
 ارتباطات با مشتریان اغلب مورد تهدید قرار می گیرد بنابر این شما باید بدانید که چه ارزش هایی را در اختیار آنها قرار داده و به حفظ شان بپردازید.
اگر به دنبال موفقیت هستید می بایست به تجارب مشتریان بسیار دقت نمایید. به این منظور باید به طور پیوسته در حال ایجاد راه های آسان تری برای خرید مشتری باشید .
 
اگر خواستار حفظ بلند مدت مشتریان خود هستید باید مطلع باشید که آنها چگونه مشتاق محصولات شما می شوند و به صورت روزانه رفتار آنها را بررسی و مشاهده نمایید و و بازخورد های آنها را جمع آوری کرده و پاسخگوی آنها باشید و بر اساس سیستم های مختلف به ارزیابی مشتریان خود بپردازید.
 
 با شناسایی مشتریان خود آنها را بر اساس توجهی که دارند ،طبقه بندی کنید . بر اساس تحقیقات اخیر 42 درصد از مشتریان به خاطر اینکه طی 60 دقیقه پاسخی از تیم مورد نظر نگرفته بودند شکایت داشتند . هنگام اداره چندین اکانت باید در نظر داشته باشید که کدامیک نیازمند توجه بیشتری می باشد تا زمان خود را به خوبی مدیریت نمایید. هر تیمی جهت موفقیت در حفظ مشتریان و وفادار سازی آنها می بایست سیستمی ایجاد  نمایند تا با کمک آن بازخورد های متفاوت را دریافت کرده و لیستی از مشتریان مشتاق و گروهی که نیاز به توجه بیشتر  و گروهی که نیاز به توجه بیشتر دارند را فهرست بندی نمایید.
 
 70 درصد از تجربه های خرید بر اساس احساس مشتریان نسبت به روند خریدشان می باشد این بدان معناست که سرمایه گذاری می بایست روی تجربه مشتریان از خرید صورت گیرد و نه بر روی درآمد حاصل از فروش محصولات یا خدمات! بنابراین تنها به بررسی مشتریان خاص خود نپردازید بلکه تمامی اقشار مشتریان تان را در نظر داشته باشید و به ترغیب آنها کمک نمایید. تا اطمینان حاصل کنید که موفقیت تان 100 درصد می باشد. پس تصمیم مشتریان جهت حفظ وفا داری شان نسبت به شما بر اساس توجهی که به آنها دارید گرفته می شود و تنها بر این اساس است که سمت رقبای ویژه نمی روند. تیم شرکت نیز می بایست در این راستا کمک کرده و ویژگی های مشخصی داشته باشند.
 
تیم فروش می بایست از پیش سوالات مورد نظری که می خواهد مطرح کند را یادداشت کرده و به آنها مسلط باشد. همچنین می بایست به اندازه ای تجربه داشته باشند که طی مکالمه اولیه متوجه نیاز مشتریان گرند و خدمات و محصولات مناسب را به آنها پیشنهاد دهند.
تیم فروش خوب باید در اولین برخورد تشخیص دهد که مخاطب مورد نظر پتانسیل تبدیل شدن به مشتری وفادار را دارد یا خیر در غیر این صورت    زمان خود را به بطالت صرف ننماید.
در آخر به یاد داشته باشید که پیگیری و رعایت نکات کوچک ذکر شده است که به موفقیت شما و تیم تان کمک می کند. 

تهیه و ترجمه واحد دیتای هلدینگ بین المللی سمین
منبع:https://www.entrepreneur.com/Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top