10 ویژگی تیم فروش موفق

10 ویژگی تیم فروش موفق


 


10 ویژگی تیم فروش موفق

اگر قادر به ایجاد یک تیم فروش موفق، با انگیزه و مشتاق باشید ، این تیم برای شما حکم طلا را خواهد داشت. هر مدیر فروشی می تواند مدیریت تیم فروش قدرتمندی را بر عهده گیرد که کسب وکار وی را ارتقا دهد.

در ادامه 10 ویژگی که افراد برای دستیابی به نتایج موفقیت آمیز باید دارا باشند را ذکر میکنیم. با آقای تبلیغات همراه باشید.

گیرایی و انرژی ذاتی:

تیم فروش باید به طور گروهی یا فردی به انتشار انرژی، صمیمیت و جذابیت بپردازد . این ویژگی ها منتقل شده و همیشه بر روابط تیم شما با مشتریان تاثیر خواهند گذاشت. فروشنده ای که انرژی ذاتی وگیرایی نداشته باشد، سرد، نامعتبر و غیر قابل اعتماد به نظر میرسد . این ویژگی ها قابل آموزش نیستند ، پس این نکته حائز اهمیت است که افراد استخدام شده قادر باشند به طور طبیعی ارتباط برقرار کرده و موجب سهولت کارها شوند.


سرمایه گذاری زمان ، بر روی مشتری:

بخش اصلی کسب وکار شما را مشتریانتان تشکیل می دهند . تعامل مکرر و جذب آنها برای افزایش موفقیت ضروری می باشد. تیم فروش موفق باعث ایجاد روابط معنی دار می شود؛بنابراین مشتریان را جذب کرده و به نیازهای آنها پی می برند که همین روند باعث ایجاد اعتماد می شود. طبق تحقیقات ، روابط عالی با مشتری ، بازده فروش و عملکرد تیم را افزایش می دهد. 74% از مشتریان گزارش دادند حاضرند به خاطر دریافت سرویس خیلی خوب، پول بیشتری بپردازند.


یادگیری دائمی:

تیم فروش موفق در محیطی رشد می کند که به طور مداوم دنبال یادگیری وکسب علم باشد. این مهارت، آنها را قادر می سازد از مشکلات مشتریان مطلع شده و در زمینه کاری خود مهارت کسب کنند. تیم فروش موفق به روز بوده و مهارتهای علمی جدید را فرا میگیرد. آنها همیشه منابع علمی مطالعه کرده و حرف اول را می زنند.

 

اهداف از پیش تعیین شده:

 هر تیم فروش موفق باید اهداف از پیش تعیین شده و روشنی داشته باشد که به راحتی قابل اندازه گیری بوده و به طورمداوم آنها را ارزیابی کند. بنابراین در صورت حائز اهمیت بودن ، اهداف مورد نظر دوباره مطرح میشوند. به همین ترتیب مدیران بدون تردید به گسترش اهدافشان می پردازند. هر فروشنده حرفه ای عاشق چالش می باشد.


مسئولیت پذیری اعضای گروه در برابر اهداف:

همانطور که کل تیم در مقابل موفقیت تیم مسئول هستند، تک تک اعضا نیز باید مسئولیت پذیر باشند. نه تنها میزان عملکردهای اصلی باید تعیین شود، بلکه این عملکرد ها باید پیگیری شده و مورد بررسی قرار بگیرند. تیم فروش حرفه ای به طور منظم خلاصه ای از گزارش کاری خود را برای مدیر می فرستند. این حس استقلال درونی باعث ترویج حس رهبری، نظم و سرافرازی می شود.


ارتباط و همکاری:

 بهترین تیم های فروش به بهترین شکل با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ،این بخش مانند گزارش های کاری نیست ، بلکه به اعضا اطمینان می بخشد که همه آنها سطح یکسانی داشته و از علم صحیح و به روز برای کارشان برخوردارهستند.

همانطور که تیم فروش از ارتباطات روزانه وهفتگی با یکدیگر لذت می برند، از طریق به اشتراک گذاری اطلاعات، برطرف کردن مشکلات و حمایت واقعی از یکدیگر، در حال همکاری نیز هستند. دیدگاه های مختلف برای چالش فروشی مشخص، بسیار مفید خواهد بود.


به کار گیری ارتباط داخلی وسیعتر:

عملکرد بالای تیم فروش حرفه ای از ارتباط وسیعتری در داخل شرکت و دسترسی به مدیران خود بهره مند می شوند. تبادل ایده ها و اهداف شرکت بین مدیران بالا رتبه و فروشنده های حرفه ای موجب ایجاد حس تعهد به کار می شود.

با اشتراک گذاری وسیعتر اهداف استراتژیک یا فعالیت های شرکت با تیم فروش آنها را از نقش و تاثیر مهمشان بر کار شرکت مطلع کرده و به فروش بهترشان کمک کنید.

 

مهارت بالای مدیریت زمان:

تیم فروش موثر، مدیریت زمان دقیقی دارد. آنها می دانند که زمان طلاست ؛ بنابراین روزهای خود را از پیش برنامه ریزی می کنند. مسئولیت های خود را الویت بندی کرده و همیشه راهی جدید برای آسان سازی روند خود پیدا می کنند.


تعهدهای قابل اجرا:

تیم فروش موثر نه تنها فروش را افزایش می دهد بلکه در طول روند خرید تعهدهایی می دهدکه قابل اجرا باشند.اگر موارد ذکر شده برآورده نشوند ، باعث دلسردی و ناامیدی مشتری می شود، به همین دلیل تیم  فروش در مواردی که مطمئن نیستند بجای تعهد غیر معقول می گویند "نمیدانم".


جشن گرفتن موفقیت ها:

اغلب شرکت ها بر اطلاعات فروش و نتیجه تمرکز می کنند. علی رغم اینکه تیم های فروش موفق، موفقیت خود را نیز جشن می گیرند، این کار نه تنها انرژی بهتری در محیط کار منتقل می کند ، بلکه تاثیر بسیاری در انگیزه تیم برای تلاش بیشتر دارد.

تهیه و جمع آوری واحد دیتای سمین

Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top