قفل های ذهنی که از کسب موفقیت جلوگیری می کنند

کوتاه ترین فاصله میان هر دو نقطه، یک خط مستقیم می باشد، مگر آنکه ذهن انسان وارد جریان گردد چرا که به دنبال پیچیده نمودن تمام مسائل است. به بیان دیگر، ذهن می تواند بزرگترین امید ها، رویاها و یا سردرگمی ها را در فکر انسان بکارد و یا می تواند آنها را تا مرز نا امیدی کامل بکشد. متن ذیل شامل قفل های ذهنی می باشد که موجب روبرو گشتن کار آفرینان با مشکلات می گردد.

 


با آقای تبلیغات همراه باشید1


افکار کوچک

برخی از افراد به اندازه ی کافی بزرگ فکر نمی کنند، برخی تنها به فکر نوشتن پستی در وبلاگ و برخی دیگر در پی به انتشار رساندن کتاب می باشند. از این رو، هر کدام از افراد باید مراحل و اهداف را بزرگ بشناسند و اگر آن افکار در سطح کامل نباشد ممکن است موجب جلوگیری از کسب اهداف و موفقیت های گرانبها گردد. از این رو، تنها دشمن به تعویق انداختن امور، تصمیم گیری سریع است. پس تصمیمی را اتخاذ کنید و به سرعت آن را عملی نمایید چراکه اهداف و افکار بزرگ بسیار مهم شمرده می شوند.


شک و تردید

طرز فکر نمی تواند بر ترس غلبه کند ولی عمل ، قدرت و توانایی آن را دارد. هنگامی که ذهن انسان از دلهره و تردید پر گشته باشد، دیگر توانایی به انجام رساندن امور را نخواهد داشت. از این رو، تصمیم به عمل بگیرید و همچنین این مسئله را در ذهن داشته باشید که اکثر ترس هایی که شما را آزرده می کند تنها در تصوراتتان می باشند.


شکست های آتی

بدون مواجه شدن با مشکل و شکست، زندگی کردن غیر ممکن در نظر گرفته می شود، زیرا هر قدر هم که فردی با احتیاط رفتار کند، در نهایت در قسمتی از زندگی خود شکست خواهد خورد. اکثر افراد به هنگام پیش بینی روزهای آتی، متاسفانه شکست را پیش بینی می کنند. از این رو،  تصورات موفقیت های خود را در ذهن داشته باشید و آن دستاورد ها را برهانی برای کسب موفقیت های آتی خود بدانید.


تصممیمات بی اساس و پایه

اقتصاد در همه جای دنیا حرف اول را می زند و درک آن می تواند افراد را در خصوص تصمیم گیری ها یاری کند. تصمیمات احساسی کاملا ریسکی و خطرناک در نظر گرفته می شوند ولی تصمیماتی که بی پایه و اساس می باشند، مرگبار خوانده می شوند. می توان اظهار داشت که کار آفرینان ذاتا ریسک پذیرند وبه نوعی در انجام تمام امورشان قمار می نمایند. از این رو، برخی اوقات تصمیماتی می گیرند که هیچگاه بدون فکر وتنها با حدس و گمان نباید اتخاذ شوند. در ابتدا باید اطلاعات لازم در خصوص آن را بدست آورید و در نهایت برنامه ریزی نمایید.

 

عدم تمرکز

هنگامی که تمرکز ندارید و در خیالات خود به سر می برید، نمی توانید آنچه که حتی با چشم می بینید را نیز باور کنید و بر آن استوار باشید. توانایی کسب آنچه که می خواهید، بدون پروراندن آن در ذهن و تمرکز امکان پذیر نخواهد بود. از این رو، در ذهن خود برای اهدافتان قسمت هایی را مشخص نمایید و با تمرکز بر آن اهداف جهت کسب دستاوردها بکوشید. می توانید به هنگام وقت استراحت بر موضوعات بخش های مختلف شرکت به صورت جداگانه تمرکزوتامل کنید ، به گونه ای که زمان خود را تقسیم نمایید.

 

محاسبات پیچیده

شفافیت از سادگی نشات می گیرد.  این مورد از قفل ذهنی در ارتباط با عدم تمرکز و تصمیم گیری های بی پایه و اساس می باشد. برخی از تجار در عوض تصمیم گیری های سریع و کوچک به اتخاذ تصمیم های جدی و کند می پردازند. تجار می بایست که این موضوع را در ذهن داشته باشند که نباید تمام امور را با تصمیم گیری های نا به جای خود پیچیده تر نمایند.


   عدم برخورداری از انگیزه

ذهن انسان هر چه را که بتواند تصور کند را می تواند بدست آورد. برخی اوقات قفل ذهنی منفی نبوده و در راستای امور مثبت می باشد، ولی این قفل های ذهنی در هر صورت موجب بروز مشکلات می گردد. هنگامی که چیزی را از خود انتظاردارید، بدون شک می توانید آن را کسب نمایید چراکه انگیزه می تواند انرژی و هدف لازم را به شما ببخشد.

 

قفل های ذهنی، بزرگترین کابوس افراد حرفه ای افراد می باشد چرا که موجب جلوگیری درست پیش رفتن پروژه ها می گردد.اکثر کارآفرینان با انرژی و قدرت ، تمام پروژه های خود را شروع می نمایند و ناگهان به دلایلی با قفل ذهنی و روانشناسی روبه رو می گردند که همین امر موجب از بین رفتن انگیزه آنها می شود. این نوع از حس ها و تجربه ها کاملا طبیعی است، پس هیچگاه خود را گم نکرده و روحیه ی خود را از دست ندهید. توصیه می گردد که در عوض قدرت بخشیدن به این حس های منفی و پیچیده تر نمودن شرایط، می بایست که روش های تاثیرگذار ذیل را فراگیرید و اعمال بنمایید. هنگامی که ذهن خسته شده است ، می توانید صفحه ای را در نرم افزار ورد باز نمایید و شروع به نوشتن کنید. این تکنیک، نگارش آزاد خوانده می شود و باعث شکوفا شدن طوفان ذهنی می شود که حتی همین 15 دقیقه می تواند تاثیر شگفت آوری را برقدرت مبارزه شما با قفل ذهنی گذارد.

اگر نمی توانید بر حجم زیاد کاری که دارید غلبه نمایید، ابتدا کارهای ساده تر و کوچکتر را انجام دهید، سپس ذهن خود را آماده ی انجام آن موضوع دشوارنمایید. با بدست آوردن موفقیت های کوچک، حس اعتماد به نفس و قدرت خاصی را کسب خواهید نمود.

تمیز بودن محل کار تاثیر بسیاری بر عملکرد و حس شما دارد. از سوی دیگر، میزکاری تمیز و مرتب باعث افزایش تمرکز و سازندگی افراد می گردد و حتی فضایی کاملا نامرتب می تواند خلاقیت و دید شما را کاهش دهد. از این رو، نظم خاصی را در دفتر و محیط کار پیاده نمایید و بهترین محل را برای انجام کارهایتان انتخاب کنید.

برخی اوقات، افراد با قفل های ذهنی خود به مبارزه می پردازند و پس از گذشت زمانی، دوباره آن را به خاطر می آورند. ذهن خود را از افکار جدید پر کرده و روشهای جدیدی را برای کسب افکار نوین بکارگیرید. تجارب گذشته ی خود را مجددا به خاطر آورید و زمانی که خوشحال می باشید و یا حس خوبی دارید را مرتبا با خود مرور کنید. پس نباید تجاربی که باعث از بین رفتن حس انگیزه ی شما می گردد را هیچگاه مجددا مرور نمایید. علاوه بر این، رسانه های اجتماعی بستر مناسبی برای الهام گرفتن از ایده های افراد دیگر در نظر گرفته می شود که می تواند، توان شما را جهت غلبه بر قفهای ذهنی تان افزایش دهد.

 

 تهیه و ترجمه  واحد دیتای گروه بین المللی سمین 


 منبع://www.entrepreneur.com/

 

 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top