ذهن قوی


قطعا در میان توجهاتی که از سوی مدیران و کارآفرینان به سلامتی و قوت بدن معطوف گشته است، توجه بسیار به کسب قدرت ذهنی موضوعی کاملا جدا در نظر گرفته می شود چراکه از اهمیت بسیار بالایی برخورداراست. علاوه بر این، موضوع ذهن قوی برای تجار بسیار پر اهمیت است چراکه مستقیما بر میزان موفقیت و چگونگی کسب دستاوردهایشان تاثیر می گذارد. از این رو، می توان با خودداری از انجام برخی ار اشتباهات، قدرت ذهنی را تقویت نمود. متن ذیل گویای اموریست که افراد با ذهن قوی از آن جلوگیری می نمایند.


با اقای تبلیغات همراه باشید!

 

1-اتلاف وقت جهت متاثر بودن

شما هیچگاه فردی که از نظر ذهنی قوی می باشد را در حال متاسف بودن برای شرایطی که در آن قراردارد و اتفاقاتی که برای او رخ داده است نمی بینید زیرا مسئولیت آنچه که انجام داده اند را به عهده می گیرند. علاوه بر این، آنها بر این موضوع واقف می باشند که عمر و اتفاقات روزمره همیشه منصفانه نیست. از همین جهت، به هنگام مواجه شدن با شرایط دشوار، سعی در فراگیری نکات جدید و تقویت آگاهی خود را دارند و آن شرایط را به منزله ی فرصتی برای  کسب تجربه می بینید.

 

2-قدرت نمایی

بدون شک اینگونه از افراد که از نظر ذهنی قوی هستند هیچگاه با قدرت نمایی خود حس ضعف و فرومایه بودن را به دیگران القا نمی کنند، چراکه می دانند توانایی کنترل رفتار و احساس خود را دارند و به خوبی می توانند روابط خود را با دیگران به بهترین نحو مدیریت نمایند.

 

3- رد فرصت های تغییر

اینگونه از افراد که اکثر اوقات موفقیت بسیاری را کسب می کنند خواستار دگرگونی و تغییر می باشند. همچنین بزرگترین واهمه ای که در زندگی دارند از تغییر نیست بلکه از ثابت و بی حرکت بودن است. پس می توان اظهار نمود که شرایط مناسب برای تغییر به این دسته از افراد انرژی می بخشد و موجب شکوفایی بهترین مشخصه ها و مهارت های آنان می گردد.

 

4- اتلاف انرژی در انجام کارهای غیر قاب کنتری

کسانیکه از نظر ذهنی بسیار قوی هستند در خصوص مواردی همچون ترافیک، شرایط نا مساعد و رفتار نا شایست دیگران شکایت نمی کنند زیرا که غیرقابل کنترل می باشند.پس به هنگام مواجه شدن با شرایط دشوار، آنها می دانند که تنها توانایی کنترل عکس العمل ها و رفتار خود را دارند و با استفاده از آن می توانند شرایط را به آنچه که می خواهد تغییر دهند.

 

5-نگرانی در جهت خوشنودی دیگران

در کل، بیش از اندازه راضی نگاه داشتن دیگران و یا حتی بی توجهی به رضایت آنها پسندیده نیست و افرادی که از نظر ذهنی بسیار قوی می باشند سعی در رفتارمهربانانه و منصفانه با دیگران دارند. به علاوه، هیچگاه به جهت راضی نگاه داشتن افراد دیگر، شرایط دشوار را برای خود ایجاد نمی کنند ولی تا حد امکان می کوشند تا به دیگران یاری برسانند.

 

6-ترس از ریسکهای حساب شده

اینگونه از افراد خواستار انجام ریسکهای حساب گشته هستند و این موضوع دقیقا همان تفاوت میان ذهن قوی و ضعیف است چرا که افراد ضعیف ریسک پذیری بالایی دارند و یا ریسکهای نا به جایی را انجام می دهند.

 

 

7- مبارزه با گذشته

قطعا قدردان بودن و ستایش روزهای سابق یکی از مشخصه های افرادیست که از نظر ذهنی قوی می باشند چراکه هرچه که دارند ثمره ی تجارب گذشته ی آنهاست ولی با این حال برخی از افراد ضعیف، همچنان به مبارزه با تجارب سابق و روزهای گذشته خود می پردازند که موجب پس رفت آنها می گردد.

 

8-تکرار مجدد اشتباهات سابق

این اشتباه زمانی رخ می دهد که فردی به تکرار کاری بپردازد به امید آنکه نتیجه و ثمره ی بهتری را نسبت به دفعات قبل بدست آورد. فردی که از نظر ذهنی قویست بدون شک مسئولیت خطاهای سابق خود را به عهده می گیرد و سعی در یادگیری درسهای جدید و کسب تجارب ویژه از آن اشتباهات را دارد. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است که توانایی کسب آگاهی و علم از روشهای دقیق و صحیح، جزو مشخصه های بارز افراد موفق و قوی محسوب می گردد که کارآفرینان می توانند با در نظرگرفتن آن دستاوردهای بیشتری را کسب کنند.

 

9- رنجیده شدن از موفقیتهای دیگران

خوشحال گشتن و حس خوشنودی از دستاوردهای افراد دیگر، یکی از ویژگی هاییست که این دسته از افراد قوی از آن برخوردارند و از نظر ذهنی آنقدرقوی می باشند که حس حسادت و خشمگینی را به هنگام مشاهده ی موفقیت های دیگران مغلوب می کنند. این افراد سعی در کوشش بسیار برای کسب فرصت های بهتر برای خود را دارند و با مشاهده ی سربلندی دیگران خوشنود می گردند.

 

10- تسلیم شدن پس از رویارویی با شکست

هر شکستی،شانسی برای پیشرفت در نظرگرفته می شود و حتی بزرگترین کارآفرینان بر این موضوع واقفند که شکست های اولیه ی آنان، زمینه های ویژه ای را برای دستاوردهای بعدی شان به وجود آورده است. ازاین رو، افرادی که از لحاظ ذهنی از قدرت بالایی برخوردارند خواستار رویارویی با شکست می باشند(در مواقعی که الزامیست) تا زمانی که تجربه ی لازم را بدست آورند و آنچه که باید از شکست یاد بگیرند را به طور کامل فراگیرند تا راحت تر بتوانند به اهداف خود برسند.

 

11-ترس از تنهایی

افراد قوی از زمانهایی که تنها می باشند بهترین استفاده را می برند و به نحوی نیز لذت می برند. آنها از این فرصت در جهت برنامه ریزی و همچنین پویایی بیشتر استفاده می نمایند. از آن مهم تر، به دیگران وابسته نیستند و عواطف و حس خود را کاملا از دیگران جدا می سازند. از این رو، می توانند از دیگران خوشنود باشند و همچنین از تنهایی خود لذت ببرند.

 

12-گلایه

در شرایط اقتصادی حال، کارفرمایان و مدیران بر این موضوع واقفند که دنیا موظف به روزی رساندن و همچنین ارائه سود به آنها نیست، بلکه این افراد به بسترهایی پای می گذارند که فرصت کسب موفقیت و مبارزه برای کسب دستاورد وجود داشته باشد.

 

13-توقع کسب نتایج فوری

پروژه به هر شکلی و در هر مرحله ای که باشد بی شک نباید از آن توقع کسب نتایج فوری را داشت. از این رو، افرادی که ذهن قوی دارند همیشه واقع بینانه رفتار می کنند و تمام انرژی خود را جهت پشت سرگذاشتن پله های موفقیت صرف می نمایند.

 

منبع: http://www.forbes.com/

تهیه و ترجمه واحد دیتای گروه بین المللی سمین

 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top