محیط کاری کار آمد, طراحی دفترکار الهام برانگیز


تغییر دکوراسیون محل کار کمک بسیاری به تبدبل دفتری بی روح به محلی الهام برانگیز میکند. 

ولی شایان ذکر است که پیش از شروع نقاشی و یا تغییر دکوراسیون، ابتدا تاملی بر تصمیمات خود داشته باشید که آیا هم راستا با اهداف شرکت و اهداف تجارتتان میباشند؟؟

 متخصصان بر این باورند که دفترکار باید متناسب با فرهنگ شرکت و آن هدفی  که در ذهن دارید باشد.

با آقای تبلیغات همراه باشید.

 

اهمیت بالای محل کار

طبق نتایج حاصل از یک نظرسنجی که اخیرا انجام گشته است,حدود 90 درصد از کارمندان سراسر جهان از محل کار خود راضی نیستند و احساس قرار گرفتن در محیطی که حریم خصوصی افراد حفظ نمی شود،بسیار طاقت فرسا خواهد بود. فراهم اوردن محیط کاری که افراد در اتاق هایشان هستند و محیط بازی دارند تا حدودی مثمر ثمر است و موجب افزایش همکاری میگردد.

یکی از بزرگترین نکات مثبت محل کاری که به درستی طراحی گشته است و موجب حفظ حریم خصوصی کارمندان میگردد، افزایش علاقه کارمندان به شرکت در فعالیت ها و همچنین افزایش بازدهی آن هاست . 11 درصد از افرادی که در نظرسنجی ها شرکت کرده بودند و از محل کار خود رضایت داشتند اعلام نموده اند که محل کارشان به گونه ایست که به آن ها اجازه ی تمرکز راحت,انجام فعالیت های تیمی , انتخاب محل انجام پروژه ها و حس تعلق به یک فرهنگ را می دهد.

در هرکاری, بهره مندی از چندین محل مناسب برای انجام اموری که متناسب با انواع شخصیت های کاری مختلف و فعالیت های گوناگون است عامل حیاتی در کسب موفقیت کارمندان میباشد. ولی متاسفانه امروزه محل های کار کوچکتر می شوند و مرزها از بین میروند و فضاهایی به شکل غیرمستقل تعبیه میشوند که تاثیر سوئی بر بازده افراد میگذارد.

میتوان اظهار داشت که محل کار باید به شکلی باشد که نه تنها کارمندان بلکه دیگر مراجعه کننذگان از ورود به ان محل احساس خرسندی نمایند.

نکته مهم این است که شاغلین بیشتر زمان خود را در محل کارشان میگذرانند  و به همین علت خانه دوم انها محسوب می شود، که باید محیط متناسب با روحیات آن ها باشد تا بتوانند صد در صد استعداد و توانایی خود را نشان دهند.

از این رو , هرچه سازمان و یا شرکتی توسعه پیدا می کند فضای کاری و فرهنگ آن نیز می بایست بهبود یابد. این امر تنها با جمع آوری کارمندان صورت میپذیرد.

 

فرهنگ مثبت اندیشی

 فرهنگ شما به اتاق ها و محل کار محدود نمی گردد و فرهنگ غالب بر شرکت می تواند همه ی عوامل موجود در شرکت را تحت تاثیر خود بیاورد.

علاوه بر این فرهنگ میتواند موجب بر انگیختگی تعامل , همکاری و تیم کاری شود و همچنین خدماتکیفیت و تولید را افزایش دهد.

ارزش های شرکت از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند و همین امر تاثیر ویژه ای بر روحیه ی کارمندان میگذارد. بر اساس نظرسنجی های انجام شده بر نسل کنونی  که به ارزش های همکاری اعتقاد دارندمحل کار و فضای حاکم بر آن میتواند موجب تغییر وضعیت کاری و همچنین روحیه ی کارمندان گردد.

در نهایتمیتوان اظهار داشت که طراحی صحیح محل کار و فراهم آوردن محل کاری که باعث محدودیت کارمندان نمی گردد و به آنها در ایده گرفتن و خلاقیت یاری میرساند اهمیت زیادی داشته و تمام دارندگان تجارت باید این امر بسیار مهم را در نظر بگیرند.

 

تهیه و جمه واحد دیتای گروه بین المللی سمین


 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top