نکاتی درمورد موفقیت ثروتمندان !


فقرا و افراد متوسط جامعه معمولا از اینکه چرا بعد از سالها کار کردن به پای ثروتمندان نمی رسند و هنوز روی پله اول ایستادند نسبت به آنها خشمگین هستند. راحت است که بخواهیم پولدار شدن افرادی را که با تلاش نه چندان زیاد به ثروت رسیدند بحساب خوش شانسی و نادرستکاریشان بگذاریم! اما واقعیت اینست که تفاوت بین فقرا و ثروتمندان بر خلاف نظر عوام ربطی به شانس و مسائل اخلاقیشان ندارد. شاید اگه فقرا هم یاد بگیرند مثل ثروتمندان فکر کنند اولین قدم را به سوی ثروت برداشته اند.

با آقای تبلیغات همراه باشید ...

 


  • برای ثروتمندها کسب درآمد بر خرج کردن اولویت دارد

سخت کار کنید، پس انداز کردن را زودتر شروع کنید و از خواسته هایت چشم پوشی کنید، اینها تمام پیشنهادهای متداولیست که برای داشتن استقلال مالی بنظر مهم هستند. و این دقیقا کارهایی است که پولدارها انجام نمی دهند!! آنها پولی برای روز مبادا کنار نمی گذارند بلکه پولشان را برای توسعه کسب و کارشان بکار می برند. آنها همیشه به بالا بردن توانایی در کسب درآمدشان فکر می کنند که این توانایی معمولا با سخت کار کردن بدست نمی آید. همچنین بجای مطمئن شدن از جای امنی برای پولهایشان، آنها معمولا تلاش می کنند همان پول را بیشتر کنند، البته در اینجا صحبت از کارهای اداری و آنهایی که حقوق بازنشستگی دارند نیست بلکه منظور کارهایی مثل مشاور املاک و بیزینس است، که در بین تمام افراد سطح متوسط جامعه، مشاغل ریسکی بحساب می آید.

 

  • ثروتمندان با خواسته هایشان زندگی می کنند

در شرایط یکسان، ثروتمندها درآمدشان را به منظور برآورده کردن نیاز درونیشان برای خرید، افزایش نمی دهند بلکه اشتیاقشان را برای افزایش ثروتشان بکار می گیرند. حال آنکه وقتی درآمد قشر متوسط جامعه افزایش می یابد شروع می کنند به نشان دادن آن، مثلا ماشین گران و خانه های بزرگ می خرند. در حالیکه وقتی ثروتمندی پولی بدست می آورد بجای بی مورد خرج کردن ، آن را در کار جدیدی سرمایه گذاری می کند. ثروتمند ها در نشان دادن ثروتشان جور دیگری عمل می کنند و اصلا از سوار شدن بر ماشین های قدیمی و سکونت در خانه های کوچک، حراسی ندارند.

 

  • ثروتمندان همیشه آماده تغییر و رشد هستند

اصلی ترین تفاوت ثروتمندان با بقیه اقشار جامعه اینست که توانایی تغییر، رشد و یادگیری را دارند. آنها اجباری نمی بینند که روشهای امتحان شده قدیمی را صرفا چون سالهاست استفاده می شوند، دنبال کنند. به جان آن، اگر شانسی را برای رشد پیدا کنند حتما از آن استفاده می کنند. و این یعنی اینکه آنها دائما در حال یادگیری مهارت های جدید، خواندن مطالب الهام بخش و جدید و همچنین بدنبال تغییر در سبک زندگیشان هستند.

 

  • ثروتمندان بیشتر به درآمد فکر می کنند تا خرج کردن

کلیه ثروتمندان در داشتن چیزهای پر زرق و برق برای نشان دادن ثروتشان از افراد دیگر متمایز هستند چون ارزش دارایی آنها در خود ثروتشان است. وارن بوفت یکی از ثروتمندترین مردان کره زمین است که هنوز در خانه کوچک خود که حدود 31 دلار در دهه 50 خریده بود، زندگی می کند. ثروت حال حاضر او بیشتر از 68 بیلیون دلار است، اما اگر محل زندگی او را با محل زندگی افرادی که به اندازه او ثروت ندارن مقایسه کنید متوجه این نکته می شوید که: اموال ربطی به موفقیت ندارد.

 

  • ثروتمندان از داشتن اهداف بزرگ واهمه ای ندارند

اکثر ما در بچگی آموخته ایم که باید رویاهای منطقی داشته باشیم، راه های رسیدن به موفقیت را بنویسیم، نگاهمان به سمت جلو باشد، مسیری را انتخاب کرده و با جدیت به سمتش برویم و به امید روزی باشیم که به آنها برسیم. اما ثروتمندان این مراحل را در زندگیشان نمی گذارند. آنها هرگز گمان نمی کنند که اهداف و رویاهایشان غیر ممکن، بیش از حد جاه طلبانه و غیر قابل برنامه ریزی است و اغلب اوقات هم رویایشان غیر ممکن از آب در نمی آیند.

مهمترین چیزی که باید در مورد ثروتمندان دانست طریقه فکر کردن آنهاست نه قدرت شانسشان. زیرا ممکن است شما مبلغی را در یک لاتاری برنده شوید، اما اگر بلد نباشید آنگونه که ثروتمندان فکر می کنند، فکر کنید تمام آن مبلغ را از دست خواهید داد و هرگز به سطح ثروتمندان نخواهید رسید.

 

 تهیه و ترجمه : واحد دیتای گروه بین المللی سمین


 منبع: http://www.lifehack.org/


 کانال تلگرام :  https://telegram.me/english_article

Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top