نکات موثر در بلوغ ذهنی و کسب موفقیت


بلوغ، بارزترین مشخصه ی یک مدیر و رهبر در نظرگرفته می شود که تا حدودی به سن بستگی ندارد، بلکه مانند هدفی است که برای کسب آن باید کوشید.سلامت ذهنی مترادف بلوغ فکری شمرده می شود و همچنین بلوغ نیز از مسئولیت نشات می گیرد. به بیانی دیگر، هیچ فردی بدون بهره مندی از حس مسئولیت نمی تواند از سلامت ذهنی و احساسی برخوردار شود، چراکه افراد با درک حقیقت، توانایی درک دشواری ها را نیز پیدا می کنند. با پذیرش این حقیقت در خصوص زندگی، افراد توانایی غلبه بر دشواری های زندگی و مواجه شدن با واقعیت ها را نیز فرا می گیرند. اینگونه از افراد، می دانند که همه چیز در زندگی الزاما نباید بر وقف مراد آنها باشد.


با آقای تبلیغات همراه باشید.


افراد بالغ می دانند که تغییر هر رخدادی از خود آنها نشات می گیرد و موفقیت و شکست نیز از این مسئله مستثنی نمی باشند. پس می توان اظهار داشت که تنها روش کسب موفقیت و دستاوردها، هدفمند و همانند افراد بالغ رفتار نمودن است.


تسلط بر نفس

افراد بالغ در خصوص ارتقا و پیشرفت خود، به روانشناسی و درک آنچه که انجام می دهند بسیار علاقه مندند. به علاوه، این دسته از افراد خواستار فراگیری و بکارگیری اصولی که کشف و تجربه نموده اند می باشند.این نوع از پیشرفت ذهنی موجب آگاهانه عمل کردن و کسب خرد این افراد به هنگام ارتباط با دیگران می گردد و همچنین می توان اظهار نمود که افراد بالغ غالبا ازهمیاری یک گروه بهره مند می شوند چرا که همواره حمایت و راهنمایی می شوند. از این رو، این افراد به راحتی می توانند بر چالش های غیر قابل پیشگیری که مواجه می شوند غلبه نمایند.


هوش اجتماعی

زندگی مملو از مشکلات بسیاراست و پذیرش این مسئله موجب آسودگی خاطر و افزایش قدرت تامل افراد به هنگام رویارویی با مشکلات می شود. پس فرآیند مواجه شدن و حل مشکلات در کل معنابخش زندگی در نظرگرفته می شود. از این رو، افراد بالغ بابهره مندی از هوش احساسی خود، توانایی درک مشکلات زندگی و مرز میان شکست وموفقیت را پیدا نموده اند.مشکلات موجب شکوفا شدن جرات و آگاهی افراد می شوند و تنها منطقی و خونسردانه رفتارنمودن است که به هنگام مواجهه با مشکلات، حس اعتماد به نفس و هوش احساسی را افزایش و رشد می دهد، چرا که از نظر احساسی و ذهنی نیز بلوغ پیدا می کنند. آقای بنجامین فرانکلین اظهار داشته اند " هرآنچه که ضرر برساند موجب سازندگی فرد می شود".


ویژگی های مثبت

ویژگی های مثبت بسیاری درافراد بالغ دیده می شود زیرا بر این موضوع واقفند که با سخت کوشی،صبر و استقامت می توانند کارهای خود را پیش ببرند. اینگونه از خلق و خوی موجب هماهنگی این افراد با دیگران و برد آنها در تمام مراحل می گردد و افراد بالغ با بکارگیری ویژگی ها و رفتارهای مثبت خود، از برقراری ارتباط با دیگر افراد منفعت کسب می نمایند و خود را به سمت مراحل بالاتری سوق می دهند.


استقلال

افراد بالغ به گونه ای زندگی کرده اند و تجاربی را کسب نموده اند که موجب استقلال آنها گشته است و از همین اصل استفاده می کنند و خود را از آنچه که دیگران باوردارند مستثنی می دانند. این حس استقلال باعث زدوده شدن ترس و همچنین افزایش انعطاف پذیری آنها می گردد. در کل، این دسته از افراد آنچه که دیگران انجام می دهند را دنبال نمی کنند بلکه تنها از روی افکار و اعتقادات قلبی خود قدم بر می دارند.

 

خویشتن داری

افراد بالغ به خوبی می توانند نفس خود را کنترل کنند و بر این موضوع واقفند که هر آانچه که ارزشمند است نیازمند صبر،شکیبایی و تلاش می باشد. این افراد بر مهارت خویشتن داری تسلط دارند و با به تعویق انداختن آنچه که لذت بخش می باشد، تجربه ی مسائل دشوار شکیبایی خود را در جهت کسب اهداف بزرگتر افزایش می دهند. به عبارت دیگر، ابتدا با برعهده گرفتن مسئولیت های بسیار، شرایطی را فراهم می آورند که از زندگی موفقیت آمیز لذت ببرند و همچنین با تحمل نمودن شرایط سخت آنقدر صبرمی کنند تا راه حل مشکلات را بیابند. یک راه حل سریع ممکن است که برای اکثر افراد رضایت بخش باشد ولی افراد بالغ تا پیدانمودن بهترین راه حل صبر می کنند تا آنچه که خواستارش هستند را کسب کنند.


صداقت

افراد بالغ با تمام شرایط هماهنگی های لازم را دارند و از اینکه باید حقیقت را بپذیرند، هر قدر هم که استرس آور باشد آگاهند. از این رو، این دسته از افراد بسیار صادقند و با تمام مسائل و مشکلات، با صداقت رفتارمی کنند چرا که ذهن بازی دارند و به مشاوره های دیگران اهمیت می دهند.


با مسئولیت

افراد بالغ کاملا پیروزمندانه زندگی می کنند چرا که هیچ گاه دیگران را بدلیل رویارویی با مشکلات سرزنش نمی نمایند و مسئولیت اعمال خود را به عهده می گیرند و آنها را شرایطی برای یادگیری و کسب تجربه می شمارند. یک فرد بالغ این مسئله را می پذیرد که خود فرد زندگی اش را می سازد و سرنوشت هر فرد بر پایه ی تصمیمات او استوار است.


قابل دسترس بودن

افرادی که از لحاظ احساسی به بلوغ رسیده اند، می دانند که مهمترین چیزی که باید برای روابط، پروژه ها، اهداف و انجام امورتجاری صرف کنند زمان است. هنگامی که فرد بالغی برای چیزی ارزش قائل است زمان خود را صرف آن می نماید.از این رو، این گروه از افراد همیشه برای آشنایان و دوستان خود ارزش قائلند. به علاوه، الویت بندی کارها در راس امور این افراد قرار دارد.


بخشندگی

افراد بالغ همواره قدردان افراد، رخدادها و شرایطی که با آنها روبرو هستند می باشند، زیرا که حس مسئولیت باعث افزایش خرسندی و کاهش حس تردید و استرس می گردد و همچنین افرادی که از لحاظ احساسی به بلوغ رسیده اند مشتاق به اشتراک گذاری حس رضایت و خوشنودی می باشند. این دسته از افراد به دیگران خدمت می کنند و از نظر احساسی با انجام امور مثبت و بخشندگی لذت درونی بیشتری را کسب می کنند.


در نهایت، بلوغ فکری و ذهنی برای افراد یک انتخاب در نظرگرفته می شود و هرچه که ارزش بیشتری برای خود قائل باشید، مسئولیت بیشتری را به عهده خواهید گرفت.


منبع : https://www.entrepreneur.com

تهیه و ترجمه : واحد دیتای گروه بین المللی سمینProfile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top