ضرورت ایجاد کسب و کار در زمان دانشجویی

ضرورت ایجاد کسب و کار در زمان دانشجوییدوران دانشجویی و ایجاد کسب و کار به هنگام تحصیل، دارای فواید و معایب خاص خود می باشد. می توان اظهار داشت که اکثر کارآفرینان موفق از همان زمان دانشجویی به ایجاد کسب و کار پرداخته اند و تجاربی که کسب کرده اند تاثیر بسیاری بر نحوه مدیریت امور تجاری شان گذاشته است.

دلایل ذیل بیانگر ضرورت ایجاد کسب و کار در زمان دانشجویی است.با آقای تبلیغات همراه باشید.


1- ریسک کم و درآمد بسیار

دانشجویان، سرمایه ای را برای از دست دادن ندارند و تعهدات کمتری نسبت به زندگی شان دارند، چرا که در بدترین شرایط ممکن، به جای اول خود باز می گردند و چیز زیادی را از دست نمی دهند. از آنجایی که سال های دانشجویی به سرعت می گذرند و ریسک ها رفته رفته بزرگتر می شوند، هر چه زودتر به ایجاد کسب و کار بپردازید، راحتتر به نتیجه می رسید. با ایجاد کسب وکاری جدید در هر سال،12 ماه فرصت بررسی و آزمایش کارآمد بودن آن حرفه را خواهید داشت. به عبارت دیگر، در هر سال، به امتحان یک کسب و کار می پردازید و در آخر سال اگر به اندازه کافی کارآمد بود، آن را ادامه می دهید. ممکن است همان سال اول، بهترین حرفه را پیدا کنید و یا ممکن است بعد از گذشت چند سال به ایجاد کسب و کار دیگری بپردازید. هر چه سریعتر فرصتی را برای آزمایش و بررسی ایده هایتان ایجاد کنید، نتیجه بهتری را کسب خواهید نمود.


2- امکانات محوطه دانشگاه

از آنجایی که دانشجویان در دانشگاه دسترسی به اینترنت پر سرعت، اساتید مشاور رایگان، اتاق های ملاقات و منابع دیگر در محوطه دانشگاه دارند، دانشجویانی می توانند از هزینه هایی که جهت شهریه دانشگاه و مالیات پرداخت کرده اند، استفاده نمایند و به بررسی کسب و کار بپردازند.


3- آموزش در دنیای واقعی

دانشجویانی می توانند آنچه را که در کلاسها می آموزند را در دنیای واقعی تجارت به کار بگیرند و این بهترین فرصت ممکن برای سرعت بخشیدن به روند رشد تجارت است. به علاوه، این امر منجر به یادگیری بهتر موارد فراگرفته شده می گردد، چرا که دانشجویان با انجام عملی آن به طور کامل فنون لازمه کسب و کار را یاد می گیرند.

 

4- دسترسی به مشتریان

دانشجویان دیگر می توانند بهترین مشتریان کسب و کارتان باشند، چرا که می توانند نظراتشان را به راحتی با شما در میان بگذارند و جذب آنها هزینه ای نخواهد داشت. علاوه بر این، اگر موفق به ترغیب دانشجویان به خرید محصول و یا خدماتی گشتید، مشخص می شودکه پیشنهاداتتان ارزشمند هستند. یکی دیگر از فرصت هایی که دانشجویان دیگر در اختیار شما قرار می دهند، معرفی مشتریان دیگر است که تاثیر چشمگیری بر موفیت کسب و کارتان می گذارد.

5- مشاوره

یکی از کارآفرینان موفق اظهار داشته است که در زمان دانشجویی، به کارآفرینان موفق دیگر دسترسی داشته است و به راحتی از آنها مشاوره های ارزشمند دریافت می نموده است و همین امر منجر به موفق گشتن او گشته است. کارآفرینان کامیاب به مشاوره دادن علاقه ی بسیاری دارند، مخصوصا اگر کارآفرینان جوان از آنها درخواست کمک کنند، چرا که آنها را به عنوان رقیب نمی بینند و فنون کارآمدی را با آنها در میان می گذارند.

6- موسسان

این حقیقت که دانشجویان دارای تجربه کمی هستند، غیر قابل انکار می باشد ولی از این لحاظ به مسئله بنگرید که موسسان موفق آینده، هم اکنون در دانشگاه ها در حال تعلیم دیدن می باشند و کارآفرینان تازه کار راحت تر می توانند به استخدام کارمندان کم تجربه ای که با استعداد هستند بپردازند.

7- ایجاد مشاغل

حتی اگر در زمان دانشجویی به ایجاد کسب و کاری بپردازید و شکست بخورید، نکته قوت مثبتی را در رزومه کاری تان به ثبت رساندید. ایجاد تجارت در زمان دانشجویی نشانگر آن است که فردی فعال، خلاق و با استعداد هستید که این مشخصه هایی مهم باعث به وجود آمدن فرصتهای استثنایی در کسب مقام مدیریت در شرکت های دیگر می شود.

نکته حائز اهمیت آن است که ایجاد تجارت دارای معایب مخصوص خود نیز می باشد و هدر رفتن زمان و سرمایه در صورت شکست، یکی از رایج ترین معایب آن است. ولی تمام این مسائل جزو تجارب ارزشمند محسوب می شوند و در نهایت موجب درک عمیق تر کارآفرینان از امور تجاری و همچنین کسب موفقیت های بیشتر آنها می گردد.

جمع آوری و ترجمه واحد دیتای سمین
ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top