داستان موفقیت گوگل

داستان موفقیت گوگل

داستان موفقیت گوگل

هیچ پیشرفتی از موفقیت ارزشمندی که شرکت گوگل کسب کرده است مهم تر نمی باشد، چرا که امروزه، جست و جو در گوگل حتی از آب خوردن هم سریعتر و آسانتر شده است. این مقاله بیانگر چگونگی موفقیت شرکت گوگل و داستان ارزشمند این شرکت است. با آقای تبلیغات همراه باشید.

1- دسترسی به دریایی از اطلاعات

تجارت اصلی شرکت گوگل ساخت الگوریتم هایی بوده که کاربران را قادر به مرتب سازی اطلاعات محتواهای آنلاین می نمود. شرکت گوگل به ساخت الگوریتم فهرست سازی محتواها پرداخت و این امر شامل شناسایی لینک های داخلی منابع قابل اعتماد، اندازه گیری نحوه تکرار کلمات کلیدی و عنوان صفحات می شد. در نهایت، تمام این مراحل منجر به  ایجاد صفحه رتبه بندی گوگل  گشت که دارای الگوریتمی برای جستجو و رتبه بندی وب سایت می باشد.

با بهره مندی از این متد امتیازدهی، شرکت گوگل قادر به کسب نتایج بهتر در جستجوی صفحات اینترنتی گشت که شرکت های دیگر را تشویق به راه اندازی موتورهای جستجوی مشابه کرد. از آنجایی که گوگل به خوبی به ایجاد این تجارت قوی پرداخت، می بایست که به همان خوبی هم ادامه می داد و همین تلاش موجب تبدیل شدن گوگل به بهترین موتور جستجو در فضای اینترنتی گشت.


2- کسب درآمد از جستجو

راه اندازی الگوریتم جستجو منجر به تشکیل الگوریتم های بیشتر و خلق کالاهای جدیدتر شد، ولی با اینکه این شرکت موفقیتش را در تمام مراحل ثابت کرده بود ولی هنوز این شرکت موفق به کسب سرمایه و سود زیاد نشده بود.

سه سال پس از تشکیل موتور جستجو گوگل، این شرکت اولین قدم های خود را در جهت کسب درآمد برداشت و Google Adwords را معرفی کرد. در نهایت این شرکت با مزایده گذاشتن کلمات کلیدی تبلیغاتی جذاب و بروز رسانی بسترهای کلمات کلیدی مناسب موفق به کسب سود بسیار شد، چرا که تجار با درخواست کلمات کلیدی جذاب و همچنین تبلیغات کلیکی، هزینه زیادی را به گوگل پرداخت می کردند ولی در عوض خود آنها هم از این موضوع در نهایت سود می بردند و موفق به کسب مشتریان بسیار شدند. به علاوه، گوگل خدماتی در جهت تبلیغات مرتبط با کلمات کلیدی را نیز در اختیار مشتریانش قرار دارد که سود بیشتری را به همراه داشت.


3- تبدیل شدن به یک نیروگاه دیجیتالی

این شرکت به انتشار و کسب دارایی های دیجیتالی پرداخت که درآمد بیشتری را از طریق تبلیغات با خود به همراه می آورد و موجب کسب ترافیک سایتی بیشتر می شد.

علاوه بر این، گوگل به ساخت چند سایت و اپلیکیشن پرداخت که به درآمد آن اضافه نمود. Google Books که موقعیتی را برای خرید کتابهای آنلاین فراهم می آورد نیز باعث کسب سود این شرکت شده است. بعلاوه، Google News و Gmail نیز درآمد بسیاری را با خود برای شرکت گوگل به همراه آورده است ،زیرا که کاربران جهت ظاهر نشدن تبلیغات می بایست که مبالغی را پرداخت کنند که در غیر اینصورت تبلیغات در این سایتها ظاهر می شود.


4- نوآوری در اینترنت

از نظر شرکت گوگل، نوآوری امری حیاطی در این شرکت است. از همین رو، تمام کارمندان را ترغیب به ایجاد نوآوری می کند و همین امر موجب شد که گوگل به ایجاد فناوری پوشیدنی بپردازد.

می توان اظهار داشت که فرهنگ شرکت به گونه ای است که ابتدا بر نوآوری، سپس بر کاربران وفادار و سوم برکسب درآمد متمرکز می باشد. از آن پس کسب درآمد برای شرکت گوگل اهمیت چندانی ندارد، زیرا که سرمایه گذاری و خدمات مشتریان ارزشمند جزو مهمترین اهداف این شرکت است.


5- درآمد شبکه ای

گوگل دارای دو جز اصلی است که اولین آن، موتور جستجو است که اغلب افراد از آن بهره می برند و دوم شبکه تبلیغاتی مستقل از کمپین های تبلیغاتی است.  درآمد حاصل از تبلیغات شرکت گوگل در جهت ایجاد نوآوری ها و بکارگیری ایده های نوین صرف می شود.

قابل ذکر است که این شرکت دچار شکست نیز شده است. برای مثال Google Video با ظهور You Tube محو گشت و همچنین Google+ با ظهور رسانه های اجتماعی کمرنگ تر شده ولی این شکست ها منجر به موفق تر شدن ایده های بعدی شرکت گوگل شد.

تهیه و ترجمه واحد دیتای سمینALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top